Hudebnímu žebříčku stále vládne Tomáš Klus

Adam Pešek
24. 1. 2012 23:52
Absolutní dominanci Tomáše Kluse si dovolil narušit pouze Karel Gott
Foto: www.musicfoto.net

Tomáš Klus je v současnosti téměř absolutní fenomén, alespoň co se týče prodejnosti jeho desek. Nebýt totiž navždy populárního Karla Gotta s deskou Pokaždé na druhém místě, oblíbený a někdy až příliš poetický písničkář by definitivně ovládl žebříček sestavovaný agenturou IFPI. Prvenství si uzmul jeho Racek, třetí je debutová Cesta do záhu(d)by a čtvrtý zase jeho Hlavní uzávěr splínu.

O uzavřenosti českého hudebního trhu svědčí i další interpreti v top ten, kam se nikdo ze zahraničí tentokrát nepropracoval. Jenom se mírně propadl Kabát s živákem Banditi Di Praga, naopak o něco si přilepšili Mandrage se svojí Mojí krevní skupinou a pomalu uvadá i sláva a Fenomén tvrďáka Rytmuse.

Desítku pak uzavírají Brontosauři bratří Nedvědů s kompilací hitů Na kameni kámen, Anna K. se svým Relativním časem a Eště od Richarda Müllera.

Výraznějších titulů zatím v novém roce moc nepřibylo a v žebříčku tak logicky nemůže být ani příliš novinek. Premiérově se do žebříčku dostaly jen dva roky starý kompilační set Gorale od skupiny Čechomor a asi nejznámější album od No Name nazvané Oslávme si život z roku 2001.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

V Broumově hořela kotelna v průmyslovém areálu, škoda je 15 milionů korun

V areálu firmy Veba v Broumově na Náchodsku v úterý večer hořela kotelna na topný olej. Škodu vyšetřovatel předběžně stanovil na 15 milionů korun, upřesňovat se bude stejně jako příčina požáru ve středu dopoledne. Na webu hasičů Královéhradeckého kraje to uvedl jejich mluvčí Ondřej Sezima.

O požáru v areálu v broumovské části Olivětín hasiči dostali zprávu po 19:00. Hořela kotelna přistavená k výrobní hale. "V kotelně se nacházela nejenom technologie, ale také velké množství topného oleje," uvedl mluvčí. Hasiči zasahovali v dýchacích přístrojích s použitím vody a hasební pěny, aby před ohněm uchránili výrobní stroje v přilehlé hale, kde navíc byly další hořlaviny.

"V pozdních večerních hodinách se jim podařilo požár dostat zcela pod kontrolu. Při zásahu nebyl nikdo zraněn," uvedl Sezima. Zaměstnanci budovu včas opustili. Škodu oheň způsobil na vnitřním vybavení kotelny, silně zakouřené byly prostory v nadzemním podlaží přilehlé budovy, které slouží jako šatny a sociální zázemí pro zaměstnance.

Zdroj: ČTK
Další zprávy