Sigi pokřtil Anně K Večernici

Jakub Morc
15. 12. 2006 13:43
Praha - Album Večernice je sice už několik měsíců na trhu, svůj křest si ale odbylo teprve ve čtvrtek v pražském Lucerna Music Baru. UVNITŘ VIDEOKLIP + FOTOGALERIE + SOUTĚŽ
Foto: Lukáš Bíba

"Dlouho jsme nehráli, tyjo, já byla tak nervózní, že jsem ani nespala. Taky jste nespali?" konverzovala Anna s publikem, které ji aplaudovalo. "A už jste viděli obal Večernice? Pěknej, co?"

Pak už hrábla do strun a odstartovala koncert jednou ze svých nejznámějších skladeb, Nelítám nízko. V rámci dvouhodinového koncertu došlo i na další známé hity.

Včetně coververze Because The Night od Patti Smith a Bruce Springsteena. Tu Anna K hrála ještě v době, kdy neměla vlastní repertoár.

Při nové skladbě Děti květin vyběhli na pódium členové Monkey Business Roman Holý a Matěj Rupert a začali se zpěvačkou jamovat.

"V šestnácti jsem Annu miloval, ale došlo jen na líbání," prohlásil po nečekaném výstupu na pódium Holý a jeho stará láska reagovala: "Jen na líbání. Ale dlouhý a hezký."

Foto: Lukáš Bíba

Večernici pokřtil nejen Holý a Rupert, ale také bývalý český fotbalový reprezentant Horst Siegl. "Matěj a Roman tady jsou za fotbal, Horst za chlast," uvedla kmotry zpěvačka.

"Považuji za čest být u této události," kontroval legendární Sparťan a na památku zpěvačce věnoval rudý dres s jejím jménem a číslem 6.  Večernice je totiž šestou řadovou deskou Anny K.

Poblahopřát přišel i její otec - donesl puget květin.  Tomáš Vartecký, kytarista, dlouholetý přítel Anny K a výhradní autor textů a hudby na její novince, vše sledoval z publika. Večer se za kytaru výjimečně nepostavil.

Foto: Lukáš Bíba

"Tentokrát si to chci celý užít jako divák," vysvětlil Vartecký, jemuž Anna K věnovala speciální dík za hovězí polévku, kterou jí uvařil a pomohl tak zahnat stres ze křtu.

Že Varteckého polévka pomohla, svědčí suverénní zpěvaččin výkon a hlavně nadšené publikum ve zcela vydýchaném Lucerna Music Baru.

Recenzi alba Večernice si přečtěte ZDE

 

Právě se děje

před 46 minutami

V Broumově hořela kotelna v průmyslovém areálu, škoda je 15 milionů korun

V areálu firmy Veba v Broumově na Náchodsku v úterý večer hořela kotelna na topný olej. Škodu vyšetřovatel předběžně stanovil na 15 milionů korun, upřesňovat se bude stejně jako příčina požáru ve středu dopoledne. Na webu hasičů Královéhradeckého kraje to uvedl jejich mluvčí Ondřej Sezima.

O požáru v areálu v broumovské části Olivětín hasiči dostali zprávu po 19:00. Hořela kotelna přistavená k výrobní hale. "V kotelně se nacházela nejenom technologie, ale také velké množství topného oleje," uvedl mluvčí. Hasiči zasahovali v dýchacích přístrojích s použitím vody a hasební pěny, aby před ohněm uchránili výrobní stroje v přilehlé hale, kde navíc byly další hořlaviny.

"V pozdních večerních hodinách se jim podařilo požár dostat zcela pod kontrolu. Při zásahu nebyl nikdo zraněn," uvedl Sezima. Zaměstnanci budovu včas opustili. Škodu oheň způsobil na vnitřním vybavení kotelny, silně zakouřené byly prostory v nadzemním podlaží přilehlé budovy, které slouží jako šatny a sociální zázemí pro zaměstnance.

Zdroj: ČTK
před 48 minutami

USA zablokovaly přístup k desítkám zpravodajských serverů kvůli dezinformacím z Íránu

Americké ministerstvo spravedlnosti se zmocnilo zhruba 30 webových stránek, z nichž řada byla spojena s dezinformačními aktivitami Íránu. Podle agentury Reuters to uvedl nejmenovaný americký vládní činitel. Íránská státní agentura IRNA předtím oznámila, že Spojené státy zablokovaly přístup na několik zpravodajských serverů napojených na íránský stát, napsala agentura AFP.

Na stránkách se místo tradičního obsahu objevila zpráva, že se serveru zmocnily americké úřady, doplněná pečetí Federálního úřadu pro vyšetřování (FBI) a ministerstva obchodu. Mezi zasažené servery patří například Al-Alam, který poskytuje informace v arabštině, anglická mutace webu íránské státní televize PressTV, či server Al-Masíra, který patří jemenským povstalcům z řad Húsíů podporovaným Íránem. Výpadek postihl i několik dalších webů.

Podle agentury AP, která se rovněž odvolává na zdroj z americké vlády, je krok USA součástí rozsáhlejšího zákroku proti íránským médiím v době vyhrocených vztahů s Teheránem.

Zdroj: ČTK
Další zprávy