reklama
 
 

Hněv se stal tématem sokolovského filmového semináře

12. 9. 2012
Třídenní seminář nabídne celovečerní filmy, přednášky i doprovodné akce

Sokolov - Šest celovečerních filmů, několik přednášek s filmovou analýzou a spousta doprovodného programu. Třídenní filmový seminář v Sokolově studentů Filozofické fakulty Univerzity Karlovy slibuje mnohé. Dvanáctiletá tradice přinesla mnoho zkušeností při plánování letošního ročníku. Organizátoři si za jednotící téma zvolili hněv a návštěvníci budou moci nechat peněženky doma, vstupné se neplatí. Film a Sokolov patří k sobě.

Seminář odstartuje v pátek 19. října. Už během prvního dne se stihne odprezentovat první přednáška filmové vědy a promítnout snímky Nebohá paní Pomsta, který natočil Chan-wook Park proslulý dílem Oldboy, Strašáci Sama Peckinpaha a švédský dokument Black Power.

V sobotu se bude hodně poslouchat a diskutovat, veškerá témata se budou týkat hněvu, proč je vnímán negativně, jak obohacuje naše životy či jak je zobrazován prostřednictvím filmu. Promítačkou pak projde klasický snímek Ohlédni se v hněvu s Richardem Burtonem, k vidění bude i rakouské dílo Psí den nebo stařičký Dr. Jekyll a pan Hyde z roku 1931.

Zvláštností budou odpolední workshopy muzikoterapie, arteterapie a smíchoterapie. Na půlnoc je přichystáno audiovizuální představení After Anger v podání Prague Modern a Martina Ježka. Dominantou neděle je pak promítání experimentu Vladimíra Turnera. Tímto dnem sokolovská akce skončí.

V roce 2001 začínali s tématem hrdiny, během let se objevilo směřování k žánrovému ladění (muzikál, horor), ale převládají spíš obecná témata jako tělo, národ nebo v loňském roce odpad. Hněv se tak jeví jako dobrá volba, základní emoce promlouvá našimi životy i skrz filmy jako umění.


autor: Kultura | 12. 9. 2012

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  Komerční sdělení
  reklama

  Sponzorované odkazy

  reklama