reklama
 
 

Drama Jako nikdy zahájí festival Finále v Plzni

20. 4. 2013 8:25
Nový film Zděňka Tyce otevře plzeňský filmový festival

Praha - Filmový festival Finále Plzeň zahájí v neděli 21. dubna snímek jako nikdy režiséra Zděňka Tyce s Jiřím Schmitzerem, Taťjanou Medveckou a Petrou Špalkovou v hlavních rolích.

Konec léta ve snímku znamená zároveň konec života. Výtvarník Vladimír (Jiří Schmitzer) umírá. Dům v krásné krajině je jeho poslední útočiště, smrt je nevyhnutelná a on nechce umřít v odcizené nemocnici. Dvě ženy mu při nelehkém umírání asistují. Jsou to jeho současná partnerka Karla (Petra Špalková), pětatřicetiletá malířka, bohémka, a bývalá milenka Jaruna (Taťjana Medvecká) − vdaná asi pětapadesátiletá zdravotní sestra. Tato trojice vede marný boj se smrtí, bojují sami se sebou a současně mezi sebou, což přináší každému z nich určité očištění.

Vedlejší role v komorním snímku, který přijde do kin na podzim 2013, svěřil režisér například Marku Němcovi, Luboši Veselému, Zdeňkovi Palusgovi nebo Marku Taclíkovi. Film se podle scénáře Markéty Bidlasové točil na mlýně v Podmoklech, v Berouně, Praze a v okolí hradů Točník a Žebrák.

26. ročník filmového festivalu Finále Plzeň, který je největší bilanční a soutěžní přehlídkou českého filmu, uskuteční se v západočeské metropoli od 21. do 27. dubna. Celkově zde bude uvedeno během sedmi dnů na 170 snímků - hraných, dokumentárních, známých i neznámých z archivů.


autor: Kultura | 20. 4. 2013 8:25

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama