Tyc se Schmitzerem točí Jako nikdy. O smrti

Kultura Kultura
11. 8. 2012 10:59
První klapka padla v lesích na Křivoklátsku
Vlevo režisér Tyc, vpravo herec Jiří Schmitzer
Vlevo režisér Tyc, vpravo herec Jiří Schmitzer | Foto: Barbora Trojanová

Praha - První klapka nového českého filmu Jako nikdy režiséra Zdeňka Tyce (Smradi, El Paso) padla tento týden v Podmokelském mlýně uprostřed křivoklátských lesů padla tento týden. 

V komorním příběhu o umírání se v hlavních rolích představí Petra Špalková, Tatiana Medvecká a Jiří Schmitzer. Vedlejší role ztvární například Marek Němec (Expozitura), Luboš Veselý (Poupata) nebo Marek Taclík (Rodina je základ státu). Film se bude točit 29 dní a kromě Podmokel jsou vybrané lokace v Berouně, Praze a v okolí hradů Točník a Žebrák. Premiéra je plánovaná na jaro 2013.

"Je to náš třináctý film a v pořadí třetí, který točíme převážně mimo Prahu," řekl producent snímku Ondřej Trojan (Želary, Občanský průkaz). „Ty dva předchozí, kdy celý štáb spal na exteriérech, Musíme si pomáhat a Želary, byly Americkou filmovou akademií nominované na Oscara. Takže tomuto snímku bych přál to samé," dodal při slavnostním přípitku před první klapkou producent Trojan.

Výtvarník Vladimír (Jiří Schmitzer) umírá. Dům v krásné krajině je jeho poslední útočiště, smrt je nevyhnutelná a on nechce umřít v odcizené nemocnici. Dvě ženy, které jeho nelehkému umírání asistují, jsou jeho současná partnerka Karla (Petra Špalková) - pětatřicetiletá malířka, bohémka, a bývalá milenka Jaruna (Tatiana Medvecká) - vdaná asi pětapadesátiletá zdravotní sestra. Tato trojice vede marný boj se smrtí, bojují sami se sebou a současně mezi sebou.

 

Právě se děje

před 10 minutami

V Litvínově na Mostecku hoří skládka odpadu, zasahují desítky požárníků

Hořet začalo několik minut před polednem. Odpad vzplál na ploše zhruba 20 krát 20 metrů. Nejprve se přesunulo na místo devět jednotek včetně několika dobrovolných. Před 13:00 přijeli další hasiči. Kolik jich je přesně, nelze v tuto chvíli podle mluvčího hasičů specifikovat. Hasiči vyhlásili třetí, tedy druhý nejvyšší, stupeň poplachu.

Zdroj: ČTK
Další zprávy