Tyc se Schmitzerem točí Jako nikdy. O smrti

Kultura Kultura
11. 8. 2012 10:59
První klapka padla v lesích na Křivoklátsku
Vlevo režisér Tyc, vpravo herec Jiří Schmitzer
Vlevo režisér Tyc, vpravo herec Jiří Schmitzer | Foto: Barbora Trojanová

Praha - První klapka nového českého filmu Jako nikdy režiséra Zdeňka Tyce (Smradi, El Paso) padla tento týden v Podmokelském mlýně uprostřed křivoklátských lesů padla tento týden. 

V komorním příběhu o umírání se v hlavních rolích představí Petra Špalková, Tatiana Medvecká a Jiří Schmitzer. Vedlejší role ztvární například Marek Němec (Expozitura), Luboš Veselý (Poupata) nebo Marek Taclík (Rodina je základ státu). Film se bude točit 29 dní a kromě Podmokel jsou vybrané lokace v Berouně, Praze a v okolí hradů Točník a Žebrák. Premiéra je plánovaná na jaro 2013.

"Je to náš třináctý film a v pořadí třetí, který točíme převážně mimo Prahu," řekl producent snímku Ondřej Trojan (Želary, Občanský průkaz). „Ty dva předchozí, kdy celý štáb spal na exteriérech, Musíme si pomáhat a Želary, byly Americkou filmovou akademií nominované na Oscara. Takže tomuto snímku bych přál to samé," dodal při slavnostním přípitku před první klapkou producent Trojan.

Výtvarník Vladimír (Jiří Schmitzer) umírá. Dům v krásné krajině je jeho poslední útočiště, smrt je nevyhnutelná a on nechce umřít v odcizené nemocnici. Dvě ženy, které jeho nelehkému umírání asistují, jsou jeho současná partnerka Karla (Petra Špalková) - pětatřicetiletá malířka, bohémka, a bývalá milenka Jaruna (Tatiana Medvecká) - vdaná asi pětapadesátiletá zdravotní sestra. Tato trojice vede marný boj se smrtí, bojují sami se sebou a současně mezi sebou.

 

Právě se děje

Další zprávy