Barrandov se na festivalu nastěhuje k Becherovi

Kultura ČTK Kultura, ČTK
2. 6. 2012 18:44
Barrandov Studio chystá řadu akcí v karlovarské Becherově vile
Foto: Aktuálně.cz

Karlovy Vary - Barrandovské studio v rámci letošního karlovarského filmového festivalu připraví workshopy, kreativní dílny, prezentace i výstavu filmových kostýmů ze svých sbírek v Becherově vile. Reprezentativní prostor, který je přeměněný na interaktivní galerii, bude mít k dispozici po celou dobu konání festivalu.

"Filmová nadace RWE & Barrandov Studio tu například uspořádá scenáristický workshop. Naváže tak na svou první akci z roku 2010. Poradí autorům s tvorbou filmových či televizních scénářů nebo s jejich dopracováním do podoby, která by byla atraktivní pro producenty," řekl obchodní ředitel Barrandova Petr Tichý.

Doplnil, že ve vile bude také prostor pro odborné panely a setkání s odborníky z filmového průmyslu, například s architekty. Zájemci se budou moci mimo jiné seznámit s moderní kamerovou technikou.

Čtěte také
Karlovarský festival se dočká kvalitnějších projekcí
Hlavní hvězdou festivalu ve Varech bude Helen Mirrenová
Formanovi hasiči se objeví ve Varech digitálně čistší
Antonioni, Melville, Erdem. Tři velikáni ve Varech

Ve druhém patře vily naváže barrandovské studio na úspěšnou výstavu, kterou u příležitosti osmdesátých narozenin svých ateliérů realizovalo v karlovarské Galerii umění. Od 30. června do konce září tam zpřístupní expozici nazvanou Jak se šijí filmové kostýmy. Návštěvníkům přiblíží práci barrandovského fundusu nejen prostřednictvím fotografií, ale především v originálních exponátech, kostýmech a rekvizitách.

"Na výstavu chystáme výběr těch nejcennějších kusů, které v našich sbírkách máme. Diváci se mohou těšit i na kostýmy z dánsko-českého koprodukčního historického dramatu Královská aféra. Zčásti vznikal v České republice, v únoru tohoto roku získal dvě ocenění na festivalu Berlinale a v polovině dubna se objevil i v českých kinech," dodal Tichý.

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Ubytování v Karlových Varech.

 

Právě se děje

před 7 minutami

O situaci v dole Turów u českých hranic chceme detailněji informovat, řekl na jednání s protějškem Petříček

Česko by uvítalo detailnější informace o dalším vývoji v záležitosti prodloužení těžby v polském dolu Turów u českých hranic. Po jednání se svým polským protějškem Jackem Czaputowiczem to řekl ministr zahraničí Tomáš Petříček (ČSSD). Ministerstvo životního prostředí o dalším postupu kvůli prodloužení těžby rozhodne podle dřívějšího vyjádření ministra životního prostředí Richarda Brabce (ANO) do konce června na základě právní analýzy.

Polský hnědouhelný důl Turów zásobuje uhlím hlavně sousední elektrárnu. Skupina PGE, která důl i elektrárnu vlastní, tam chce těžit do roku 2044. Koncese pro těžbu měla firmě teď v dubnu skončit, polské ministerstvo klimatu ji ale v březnu přes námitky sousedů o šest let prodloužilo. Polsko vydalo rozhodnutí o prodloužení i přes výslovný nesouhlas české vlády a výtky poslanců Evropského parlamentu.

"Já jsem pana ministra požádal o lepší komunikaci v této záležitosti. Česko by uvítalo více detailnější informace o dalším vývoji," poznamenal Petříček. Liberecký kraj chce, aby Česko podalo žalobu k evropskému soudu. K posouzení této možnosti dříve vyzval ministerstva životního prostředí a zahraničí také sněmovní výbor pro životní prostředí.

Zdroj: ČTK
Aktualizováno před 20 minutami

Evropská komise chce investovat do obnovy unijních ekonomik 750 miliard eur

Evropská komise chce v rámci pokrizové obnovy evropských ekonomik poskytnout členským zemím Evropské unie 750 miliard eur (přes 20 bilionů korun). Půl bilionu eur z částky, kterou si plánuje bezprecedentně vypůjčit na finančních trzích, budou přímé platby, zbylých 250 miliard úvěry. Komise chce za dluh ručit příštím sedmiletým rozpočtem, který navrhuje kromě dosavadních zdrojů naplnit příjmy v podobě nových ekologických či digitálních daní. ČTK to sdělily zdroje obeznámené s návrhem, který předsedkyně EK Ursula von der Leyenová odpoledne oficiálně představí Evropskému parlamentu.

ČTK s odkazem na zdroje současně informovala o tom, že objem rozpočtu Evropské unii na příštích sedm let bude podle návrhu EK 1,1 bilionu eur. Jako nové zdroje příjmů navrhuje emisní povolenky či uhlíkovou daň

Zdroj: ČTK
před 43 minutami

Strážníci získají nárok na odchodné, rozhodla sněmovna

Strážníci získají nárok na odchodné. O nároku na odchodné strážníků ve středu rozhodla Sněmovna, která zároveň odmítla senátní úpravy podmínek odchodného i zmírnění požadavků na vzdělání strážníků. Poslaneckou předlohu, která také zpřesňuje část oprávnění a postupů strážníků, nyní dostane k podpisu prezident Miloš Zeman. Zpřísní navíc podmínky bezúhonnosti strážníků a přidá podporu a propagaci extremistických hnutí k důvodům, které vedou ke ztrátě spolehlivosti.

Na odchodné z obecních rozpočtů budou mít nárok strážníci ve věku nad 50 let, kteří vykonávali tuto práci nejméně 15 let a splnili by i další zákonné podmínky. Základní odchodné bude činit jeden měsíční plat. V závislosti na počtu odpracovaných let nad 15letou hranici by strážníci mohli získat až šestinásobek svého měsíčního platu. Podobně je odchodné upraveno u zdravotnických záchranářů.

Zdroj: ČTK
Další zprávy