Na začátku bylo vejce, k němuž se jeho rodiče neměli. Chovatelé ho dali zahřát do inkubátoru a začali hledat náhradní pěstouny na dobu, až se malý plameňák vyklube. Hudson a Blaze byli první volbou, vzorně se totiž starají o své hnízdo. Pracovníci zoo proto předpokládali, že budou také příkladnými rodiči. A nemýlili se. Dojemný příběh přinesl server Ladbible.
O adoptivního potomka se pozorně starali ještě předtím, než se vylíhl. "Plameňáci jsou monogamní a při péči o vajíčka a pozdější kuřata spolupracují," vysvětluje zaměstnanec zoologické zahrady Tim Savage, podle něhož byli Hudson a Blaze k rodičovství předurčeni. "Když se mládě v hnízdě vyklubalo, seděli u něj dva týdny, zahřívali ho a ochraňovali před ostatními pelikány, kteří se často hašteří a postrkují v blízkosti různých hnízd."
Chundelaté mládě rodiče obvykle krmí speciálním rosolovitým výměškem ze zažívacího ústrojí. Naštěstí pro něj ho mezi plameňáky umí připravit jak samice, tak samec. Osahuje tuk, proteiny a krevní buňky. "Novopečených rodičů si v hejnu snadno všimnete, protože mláďatům předají tolik svého pigmentu, že skoro zbělají," vysvětluje odborník.
Není to první případ, kdy stejnopohlavní ptačí pár vychovává cizí mládě. V berlínské zoo pamatují případ tučňáků Skipppera a Pinga, kteří našli opuštěné vejce a rozhodli se ho vysedět. "Stačilo vejce položit jednomu z nich na nohy a už sám věděl, co má dělat," vzpomíná ošetřovatel Norbert Zahmel.