reklama
 
 

Harry a Meghan nechali pokřtít syna Archieho na hradě Windsor. Královna ale nepřišla

6. 7. 2019 19:02
Arcibiskup z Canterbury v sobotu v soukromé kapli na hradě Windsor pokřtil syna britského prince Harryho a jeho manželky Meghan. Královna Alžběta II. ovšem na Archieho křtiny, které se konaly v úzkém kruhu pozvaných hostů, nepřišla, protože měla naplánovaný jiný program.

Vrtulníkem na hrad Windsor naopak přiletěl dědeček Archieho, následník trůnu princ Charles s chotí Camillou, a dorazila i chlapcova babička Doria Raglandová, matka Meghan. Mezi hosty nechyběl ani Harryho bratr William s chotí Kate, kteří jsou sami rodiči tří dětí. Kdo je Archieho kmotrem a kmotrou, rodiče neoznámili.

Mnoho příznivců britské královské rodiny bylo podle agentury DPA zklamaných, že se Harry a Meghan s Archiem v den jeho křtin neukázali na veřejnosti. Obřad se konal krátce poté, co se ukázalo, že renovace jejich sídla Frogmore Cottage vyšla britské daňové poplatníky na 2,4 milionu liber (přes 68 milionů korun).

Vévoda a vévodkyně ze Sussexu jsou známí tím, že si přísně střeží své soukromí a z dnešní slavnostní události zveřejnili jen dvě fotografie. Jednou z nich je černobílý snímek zachycující pouze mladou rodinu, na druhé sedí rodiče s malým Archiem v křestním rouše na pohovce a obklopují je příbuzní.

BBC na svých internetových stránkách uvádí, že některé tradice Harry s Meghan dodrželi. V případě křestního roucha, jež měl jejich syn na sobě, šlo o repliku oděvu, který byl vyroben pro nejstarší dceru královny Viktorie. Repliku historického roucha ušila Angela Kellyová, osobní návrhářka královny Alžběty II. a byly do ní oblečeny na křtiny i jiné děti v britské královské rodině v posledních 11 letech.

autor: ČTK | 6. 7. 2019 19:02

Související

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama