Meghan poprvé od porodu na veřejnosti. Spolu s Harrym oslavila narozeniny královny

ČTK ČTK
8. 6. 2019 14:02
Za účasti britské královské rodiny začalo v Londýně tradiční výroční defilé u příležitosti oficiálních narozenin královny Alžběty II. Do ulic vyšlo přes 1400 vojáků ve slavnostních červených uniformách, jejichž přehlídku sledovaly kromě třiadevadesátileté panovnice tisíce lidí. Poprvé od květnového narození syna se na veřejné akci objevil princ Harry s manželkou Meghan, informovala britská média.
Meghan poprvé od porodu na veřejnosti. Spolu s Harrym oslavila narozeniny královny | Video: Reuters

Královna oblečená v bílém kostýmu projela centrem britské metropole v uzavřeném kočáře. Patrně ještě větší pozornost poutal otevřený kočár, v němž se vedle vévodkyní Kate a Camilly usadil Harry oblečený do vojenské uniformy a Meghan, kterou příznivci královské rodiny neviděli na veřejnosti od chvíle, kdy před měsícem porodila syna.

Někdejší americká herečka se tento týden narozdíl od dalších příbuzných panovnice nezúčastnila ani londýnského banketu pro prezidenta Donalda Trumpa, kterého v minulosti kritizovala.

Následník trůnu princ Charles a jeho starší syn princ William tradičně na přehlídku vyrazili v řadách vojska na koních. Mezi hosty byla například odstupující premiérka Theresa Mayová, která v pátek odešla z čela Konzervativní strany a čeká na volbu svého nástupce v premiérském křesle.

Soukromě si královna své narozeniny připomněla už v den svého narození 21. dubna. Britští monarchové pořádají oficiální oslavu narozenin bez ohledu na skutečné datum narození druhý červnový víkend, kdy si ji mohou díky lepšímu počasí přihlížející lépe užít.

Vyvrcholením přehlídky bude odpolední představení královského letectva, které královna s rodinou shlédne z balkónu Buckinghamského paláce.

 

Právě se děje

před 2 hodinami

Zeman ve středu jmenuje Dörfla předsedou Vrchního soudu v Praze

Prezident Miloš Zeman ve středu jmenuje Luboše Dörfla novým předsedou Vrchního soudu v Praze. Informaci Českého rozhlasu potvrdil prezidentův mluvčí Jiří Ovčáček. Dörfl nyní vede ústecký krajský soud, v čele pražského vrchního soudu nahradí Jaroslava Bureše, kterému 2. ledna příštího roku skončí sedmileté funkční období.

Další zprávy