Vévodkyně Meghan je těhotná, s princem Harrym čeká na jaře prvního potomka

Připomeňte si, jak vypadala pohádková svatba prince Harryho a Meghan Markleové.
Fanoušci britské královské rodiny čekali u hradu Windsor od časného rána.
Do Windsoru se údajně sjelo 100 tisíc příznivců britské monarchie a zhruba pět tisíc novinářů.
...George Clooney s manželkou Amal.
Meghan si na svatbu nakonec oblékla jednoduché bílé šaty od britské návrhářky Clare Waightová Kellerová, která loni začala pracoval pro módní značku Givenchy. Vysoké sázky na značku Ralph & Russo tak nevyšly.
Foto: ČTK
Magazín Magazín
15. 10. 2018 10:05
Britský princ Harry a jeho manželka Meghan čekají první dítě. Zprávu již oficiálně potvrdil Kensingtonský palác. Podle informací by se potomek vévodů ze Sussexu měl narodit příští rok na jaře. Dítě tak bude sedmé v pořadí nástupnictví na britský trůn. Pár v pondělí začíná svou 16denní cestu po Austrálii a Jižním Pacifiku. Spekulace veřejnosti o těhotenství vévodkyně posílily, když se na páteční svatbě princezny Evženie, Harryho sestřenice, objevila v dlouhém modrém kabátě. Mladší syn prince Charlese a princezna Diany si vzal někdejšího herečku v květnu na hradě Windsor.

Vévodové ze Sussexu v pondělí oznámili veřejnosti, že na jaře čekají narození prvního potomka. Podle britského deníku The Telegraph se rodina, včetně královny Alžběty II. dozvěděla zprávu již v pátek na svatbě princezny Evženie.

Informaci o těhotenství vévodkyně ze Sussexu potvrdil mluvčí Kensigtonského paláce na sociálních sítích. 

Podle něj si pár velmi váží podpory lidí po celém světě, které se jim od květnové svatby dostává. 

Zpráva o těhotenství manželky prince Harryho přišla v den, kdy vévodové začínají svou více než dvoutýdenní cestu po Austrálii, Novém Zélandu, Fidži a Tonze. A vévodkyně poslední dva jmenované ostrovy navštíví přesto, že se zde vyskytuje virus zika. Mluvčí dodal, že Meghan přijala všechna lékařská doporučení. 

Budoucí nový člen královské rodiny však zřejmě nedostane žádný šlechtický titul, pokud královna nestanoví jinak. Podle The Telegraphu by však mohl dostat přízvisko hrabě z Dumbartonu, což je jeden z druhotných titulů, který princ Harry získal v den svatby, anebo lady Mountbatten-Windsorová. 

Video: Vévodové poprvé na veřejnosti jako manželé

Při příležitosti oslav sedmdesátin prince Charlese se na veřejnosti poprvé od svatby objevili princ Harry a Meghan Markleová. | Video: Reuters
 

Právě se děje

před 34 minutami

Někdo nastražil výbušninu do vozu severoirské policistky, podezřelá je Nová IRA

V Severním Irsku někdo nastražil bombu do automobilu policistky ve městě Dungiven nedaleko Londonderry. Policejní služba Severního Irska (PSNI) dnes uvedla, že bomba byla ve voze před domem policistky pracující na částečný úvazek objevena v pondělí a v noci na dnešek byla zneškodněna. Policie z činu podezírá radikály ze skupiny Nová IRA.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Volný má zaplatit pokutu za lednovou potyčku na plénu, potvrdila sněmovna

Nezařazený poslanec Lubomír Volný (Volný blok) má zaplatit pokutu, kterou mu uložil mandátový a imunitní výbor kvůli lednové potyčce přímo na plénu. Postih v úterý potvrdila sněmovna hlasy 89 ze 105 přítomných členů, poslancovo odvolání tak odmítla. Volný má uhradit podle verdiktu výboru z poloviny února jeden měsíční poslanecký plat, tedy zhruba 90 800 korun.

Volný uvedl, že disciplinární řízení proti němu bylo politicky motivované a nezákonné. Sněmovnu nařkl z toho, že poruší zákon, pokud odvolání odmítne. Nezařazený poslanec přečetl na plénu zdůvodnění odvolání, jak je zpracovala jeho právní zástupkyně. Volného návrh, aby sněmovna konstatovala nulitu rozhodnutí imunitního výboru, dolní komora odmítla.

Zdroj: ČTK
Další zprávy