reklama
 
 

Vévodkyně Meghan je těhotná, s princem Harrym čeká na jaře prvního potomka

15. 10. 2018 10:05
Britský princ Harry a jeho manželka Meghan čekají první dítě. Zprávu již oficiálně potvrdil Kensingtonský palác. Podle informací by se potomek vévodů ze Sussexu měl narodit příští rok na jaře. Dítě tak bude sedmé v pořadí nástupnictví na britský trůn. Pár v pondělí začíná svou 16denní cestu po Austrálii a Jižním Pacifiku. Spekulace veřejnosti o těhotenství vévodkyně posílily, když se na páteční svatbě princezny Evženie, Harryho sestřenice, objevila v dlouhém modrém kabátě. Mladší syn prince Charlese a princezna Diany si vzal někdejšího herečku v květnu na hradě Windsor.

Vévodové ze Sussexu v pondělí oznámili veřejnosti, že na jaře čekají narození prvního potomka. Podle britského deníku The Telegraph se rodina, včetně královny Alžběty II. dozvěděla zprávu již v pátek na svatbě princezny Evženie.

Informaci o těhotenství vévodkyně ze Sussexu potvrdil mluvčí Kensigtonského paláce na sociálních sítích. 

Podle něj si pár velmi váží podpory lidí po celém světě, které se jim od květnové svatby dostává. 

Zpráva o těhotenství manželky prince Harryho přišla v den, kdy vévodové začínají svou více než dvoutýdenní cestu po Austrálii, Novém Zélandu, Fidži a Tonze. A vévodkyně poslední dva jmenované ostrovy navštíví přesto, že se zde vyskytuje virus zika. Mluvčí dodal, že Meghan přijala všechna lékařská doporučení. 

Budoucí nový člen královské rodiny však zřejmě nedostane žádný šlechtický titul, pokud královna nestanoví jinak. Podle The Telegraphu by však mohl dostat přízvisko hrabě z Dumbartonu, což je jeden z druhotných titulů, který princ Harry získal v den svatby, anebo lady Mountbatten-Windsorová. 

Video: Vévodové poprvé na veřejnosti jako manželé

Při příležitosti oslav sedmdesátin prince Charlese se na veřejnosti poprvé od svatby objevili princ Harry a Meghan Markleová. | Video: Reuters |  02:09

autor: Magazín | 15. 10. 2018 10:05

Související

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama