Další královská svatba. Vnučka Alžběty II. si bere podnikatele, čeká se 800 hostů

Zásnuby princezny a jejího přítele proběhly v lednu.
Po necelém půlroce se Windsor chystá na další královskou svatbu. V pátek 12. října si zde princezna Beatrice z Yorku, dcera třetího syna královny Alžběty II. a prince Philipa, vezme svého přítele podnikatele Jacka Brooksbanka.
Princezna Evženie a její nastávající spolu chodí sedm let. Zásnuby proběhly v lednu letošního roku.
Dort bude kombinace čokoládového a red velvet korpusu. Cukrářka Sophie Cabotová ho zahalí do podzimních barev a vyzdobí cukrovou hmotou.
Za svědkyni půjde Evženii starší sestra Beatrice, přiznala princezna britskému vydání magazínu Vogue.
Foto: ČTK
Magazín Reuters Magazín, Reuters
12. 10. 2018 10:00
Velká Británie žije další královskou svatbou. Necelý půlrok po obřadu prince Harryho a Meghan si své ano řeknou vnučka královny Alžběty II., princezna Evženie a její snoubenec Jack Brooksbank. Stejně jako vévodové ze Sussexu se vezmou na Windsorském hradě. Celá svatba bude bez plastů a dorazit by kromě členů britské královské rodiny měly i zpěvačka Ellie Gouldingová či modelka Cara Delevingnová. Za družičky a družby půjdou dvě nejstarší děti prince Williama a vévodkyně Kate a údajně také dcera Robbieho Williamse. Podívejte se, jak se Windsdor připravuje na událost a na další zajímavosti ohledně svatby.
 

Právě se děje

Aktualizováno před 1 hodinou

Merkelová a Biden vyzvali Rusko, aby stáhlo vojáky od ukrajinských hranic

Německá kancléřka Angela Merkelová a americký prezident Joe Biden ve středu vyzvali Rusko, aby stáhlo své vojáky od ukrajinských hranic a snížilo tak napětí v regionu. Uvedl to mluvčí německé vlády. Americký ministr obrany Lloyd Austin uvedl, že Spojené státy chtějí nadále Ukrajině poskytovat materiální pomoc, píše agentura Reuters.

Vyhrocenou situaci mezi Ruskem a Ukrajinou ve středu Biden a Merkelová probrali při telefonickém hovoru. "Kancléřka a prezident se shodli, že by Rusko mělo snížit počty armádních sil, aby situaci uklidnilo," uvedl mluvčí německého kabinetu Steffen Seibert.

Rusko na východě Ukrajiny v oblastech ovládaných proruskými separatisty a na Krymu v poslední době shromáždilo velké armádní síly. Kyjev varuje, že soustřeďování ruských vojsk u hranic s Ukrajinou znamená riziko ruské ozbrojené agrese, Moskva se však brání, že jen chrání svou bezpečnost. Při obnovených bojích zemřelo podle ukrajinské strany několik vojáků.

Austin, který je společně se šéfem americké diplomacie Antonym Blinkenem v Bruselu, dnes na tiskové konferenci prohlásil, že Washington je připraven Ukrajině pomoci se bránit.

Zdroj: ČTK
Další zprávy