Další královská svatba. Vnučka Alžběty II. si bere podnikatele, čeká se 800 hostů

Zásnuby princezny a jejího přítele proběhly v lednu.
Po necelém půlroce se Windsor chystá na další královskou svatbu. V pátek 12. října si zde princezna Beatrice z Yorku, dcera třetího syna královny Alžběty II. a prince Philipa, vezme svého přítele podnikatele Jacka Brooksbanka.
Princezna Evženie a její nastávající spolu chodí sedm let. Zásnuby proběhly v lednu letošního roku.
Dort bude kombinace čokoládového a red velvet korpusu. Cukrářka Sophie Cabotová ho zahalí do podzimních barev a vyzdobí cukrovou hmotou.
Za svědkyni půjde Evženii starší sestra Beatrice, přiznala princezna britskému vydání magazínu Vogue.
Foto: ČTK
Magazín Reuters Magazín, Reuters
12. 10. 2018 10:00
Velká Británie žije další královskou svatbou. Necelý půlrok po obřadu prince Harryho a Meghan si své ano řeknou vnučka královny Alžběty II., princezna Evženie a její snoubenec Jack Brooksbank. Stejně jako vévodové ze Sussexu se vezmou na Windsorském hradě. Celá svatba bude bez plastů a dorazit by kromě členů britské královské rodiny měly i zpěvačka Ellie Gouldingová či modelka Cara Delevingnová. Za družičky a družby půjdou dvě nejstarší děti prince Williama a vévodkyně Kate a údajně také dcera Robbieho Williamse. Podívejte se, jak se Windsdor připravuje na událost a na další zajímavosti ohledně svatby.
 

Právě se děje

před 2 hodinami

Šlégr je dál koučem Litvínova, jeho rezignaci vedení nepřijalo

Jiří Šlégr zůstává koučem hokejistů Litvínova. Olympijský vítěz z Nagana, který je zároveň šéfem klubu, dnes nabídl rezignaci na trenérskou funkci, ale představenstvo ji nepřijalo. Realizačnímu týmu doporučilo provést změny v kádru.

Litvínovu se nedaří od začátku extraligy a dosud vyhrál jen tři zápasy. Po dvanácti kolech má pouze jedenáct bodů a je předposlední.

Po nedělní porážce 3:4 s Olomoucí, která byla pro klub třetím nezdarem za sebou, vedení Litvínova oznámilo, že jedná o změně na postu hlavního trenéra. Mezi kandidáty na nového kouče byl podle Šlégrova vyjádření v médiích i litvínovský odchovanec Vladimír Růžička, bývalý kouč národního mužstva a Šlégrův spoluhráč ze zlatého naganského týmu.

Nakonec zůstává na střídačce Šlégr. Bývalý vynikající obránce převzal tým v závěru minulé sezony místo odvolaného Milana Razýma.

před 2 hodinami

Prováděcí zákon k brexitové dohodě prošel první zkouškou, poslanci ale odmítli projednávací plán

Britští poslanci posunuli prováděcí zákon k brexitové dohodě do další fáze legislativního procesu. Návrh prošel první zkouškou v dolní komoře britského parlamentu, když jej po druhém čtení podpořilo 329 zákonodárců, zatímco proti bylo jen 299. Britská média úvodní vítězství vlády očekávala. Poslanci ale později odmítli plán projednávání prováděcího zákona k brexitové dohodě. Vadí jim, že jim vláda na schvalování zákona vyhradila jen tři dny.

Zdroj: ČTK
Další zprávy