Další královská svatba. Vnučka Alžběty II. si bere podnikatele, čeká se 800 hostů

Zásnuby princezny a jejího přítele proběhly v lednu.
Po necelém půlroce se Windsor chystá na další královskou svatbu. V pátek 12. října si zde princezna Beatrice z Yorku, dcera třetího syna královny Alžběty II. a prince Philipa, vezme svého přítele podnikatele Jacka Brooksbanka.
Princezna Evženie a její nastávající spolu chodí sedm let. Zásnuby proběhly v lednu letošního roku.
Dort bude kombinace čokoládového a red velvet korpusu. Cukrářka Sophie Cabotová ho zahalí do podzimních barev a vyzdobí cukrovou hmotou.
Za svědkyni půjde Evženii starší sestra Beatrice, přiznala princezna britskému vydání magazínu Vogue.
Foto: ČTK
Magazín Reuters Magazín, Reuters
12. 10. 2018 10:00
Velká Británie žije další královskou svatbou. Necelý půlrok po obřadu prince Harryho a Meghan si své ano řeknou vnučka královny Alžběty II., princezna Evženie a její snoubenec Jack Brooksbank. Stejně jako vévodové ze Sussexu se vezmou na Windsorském hradě. Celá svatba bude bez plastů a dorazit by kromě členů britské královské rodiny měly i zpěvačka Ellie Gouldingová či modelka Cara Delevingnová. Za družičky a družby půjdou dvě nejstarší děti prince Williama a vévodkyně Kate a údajně také dcera Robbieho Williamse. Podívejte se, jak se Windsdor připravuje na událost a na další zajímavosti ohledně svatby.
 

Právě se děje

před 1 hodinou

Dopravci ČSAD Liberec a BusLine čelí obvinění z pletich ve veřejné zakázce

Z pletich ve veřejné zakázce obvinila policie dopravní společnosti ČSAD Liberec a BusLine. Informaci o zahájení trestního stíhání dostalo vedení krajské společnosti ČSAD Liberec ve čtvrtek prostřednictvím datové schránky. Liberecký kraj, který před dvěma lety společnost koupil prostřednictvím firmy Autobusy LK, se chce bránit. Zvažuje i připojení k trestnímu stíhání a vymáhání náhrady škody. Pletich se měla firma dopustit ještě s předchozím majitelem. V úterý to řekl hejtman Martin Půta (Starostové pro Liberecký kraj).

Vedení ČSAD Liberec podalo proti zahájení trestního stíhání stížnost s tím, že trestní jednání se týká doby před odkoupením majoritního balíku akcií ČSAD Liberec krajem od firmy LIAD. "A co je klíčové, netýká se žádné z osob, které jsou aktuálně v řídicích či kontrolních orgánech společnosti (ČSAD Liberec)," doplnil předseda představenstva Martin Bobek. Jednání předchozího vlastníka navíc podle vedení dopravce nebylo ve prospěch ČSAD Liberec, ale v neprospěch firmy. "Proto jsme navrhli zrušení usnesení o zahájení stíhání," dodal.

Zdroj: ČTK
Další zprávy