Hradčany bez věže, Prašnou bránu byste nepoznali. Tak se změnila Praha za 150 let

Hradčany bez věže, Prašnou bránu byste nepoznali. Tak se změnila Praha za 150 let
Staroměstské náměstí v roce 1860 s Týnským chrámem.
Zmizely plynové kandelábry pouličního osvětlení i Mariánský sloup. Naopak přibyly davy turistů, zahrádky a stánky.
Pán v černém před staroměstským orlojem na snímku z roku 1860.
Stejné místo o 157 let později.
Foto: Library of Congress
David Kohout David Kohout
22. 8. 2017 9:32
Elegantní pán v černém pomalu korzuje po prázdném Karlově mostě. Mezitím na Staroměstské náměstí začínají přicházet první obchodníci. Postavičky pomalu kráčejí malebnými uličkami, které osvětlují staré plynové kandelábry pouličního osvětlení. Jednou za čas ulicemi projede koněspřežná tramvaj.To jsou příběhy staré Prahy zachycené na dobových fotografiích, které jako by se vylouply z Povídek malostranských. Více jak 150 let staré snímky nám ukazují, jak vypadala Praha před nástupem masové turistiky. Některá místa jako kdyby se vůbec nezměnila. Jiná již přestala existovat. Podívejte se do fotogalerie a porovnejte Prahu v době Jana Nerudy a Františka Palackého s moderní Prahou 21. století.
 

Právě se děje

před 1 hodinou

Tesla podle Muska postaví novou továrnu blízko Berlína

Americký výrobce elektromobilů Tesla hodlá postavit novou továrnu v blízkosti Berlína. Oznámil to podle agentur DPA a Reuters generální ředitel podniku Elon Musk.

Tesla již dříve uvedla, že brzy sdělí umístění svého evropského závodu s označením Gigafactory 4, který by měl zahájit výrobu v roce 2021. Musk dnes při předávání ocenění "Zlatý volant" v Berlíně prohlásil, že závod bude stát blízko berlínského letiště.

Zdroj: ČTK
Další zprávy