Švýcarská vesnice zakázala na svém území fotit. Nechce, aby jí lidé na sociálních sítích záviděli

Magazín Magazín
6. 6. 2017 6:30
Návštěvníci vesnice, kteří zákaz poruší, budou muset zaplatit pokutu ve výši pět franků, tedy zhruba 125 korun. Místní turistická kancelář uvedla, že bizarní nařízení má zabránit rozdmýchávání závisti na sociálních sítích. Ředitel však přiznal, že se jedná také o marketingový tah.
Vesnice Bergün/Bravuogn.
Vesnice Bergün/Bravuogn. | Foto: Profimedia.cz

Zákonodárci v Bergün/Bravuogn na východě Švýcarska zakázali pořizování fotek ve své obci. Každý, kdo by se chtěl pochlubit snímkem na sociálních sítích a bude u toho chycen, může dostat pokutu 5 franků, tedy přibližně 125 korun.

Tvůrci zákazu se nechali slyšet, že jejich cílem je omezit fotky na sociálních sítích, které by mohly vyvolat závist a pocity smutku mezi uživateli nacházející se mimo Bergün/Bravuogn.

"Je vědecký dokázáno, že krásné fotky z dovolené na sociálních sítích činí pozorovatele těchto fotek nešťastnými, protože nemohou být na stejném místě,"okomentovala místní turistická kancelář bizarní nařízení.

Kancelář již ze svého Facebooku i Twitteru stáhla fotky obce a zvažuje, že je skryje i na své oficiální webové stránce.

Viagem incrível! Saudades! #switzerland #swissalps #bergün #photography #landscape #travel #lovethis

Příspěvek sdílený William Menkes (@williammenkes),

Podle švýcarského deníku The Local se však jedná o velmi dobrý marketingový tah, což připustil i Marc Andrea Barandun, jenž je zodpovědný za místní turismus.

A tak zatímco někteří uživatelé si dobrý vtip pochvalují, jiní se dušují, že už švýcarskou obec nikdy nenavštíví. 

Dodal také, že případná pokuta nebude od těch, kteří nařízení poruší, vynucována.

Starosta obce Peter Nicolay k novému nařízení připojil své pozvání všem, kteří by se na švýcarskou vesnici s neobvyklým zákazem chtěli přijet podívat.

Obyvatelé východoukrajinského města chtějí zapomenout na válku. Donbas prý nejsou jen důlní šachty, ale turistický ráj. | Video: Ondřej Soukup
 

Právě se děje

před 47 minutami

Vláda Zemanovi navrhla, aby jmenoval druhou generálku české armády

Armáda by měla získat druhou generálku. Vláda dnes schválila návrh na jmenování rektorky Univerzity obrany plukovnice Zuzany Kročové do hodnosti brigádní generálky. Kabinet odsouhlasil také návrh na jmenování dalších deseti generálů. Pokud prezident Miloš Zeman vládní doporučení odsouhlasí, povýšeni budou k 8. květnu. Sdělil to v pondělí Jakub Fajnor z tiskového oddělení ministerstva obrany.

Návrh vládě předložil ministr obrany Lubomír Metnar (za ANO). "Přestože je většina pozornosti věnována pomoci armády v opatřeních proti covidu-19, nebylo možné opomenout tradiční a významnou událost, jmenování nových generálů," uvedl. "Všichni nově jmenovaní i povýšení generálové si uznání zaslouží, protože dlouhodobě prokazují, že patří k nejlepším vojákům z povolání, které ozbrojené síly České republiky mají," dodal ministr.

Zdroj: ČTK
Aktualizováno před 47 minutami

Německá vládní CDU chce Lascheta jako kandidáta na kancléře, CSU zase Södera

Německá vládní Křesťanskodemokratická unie (CDU) dosluhující kancléřky Angely Merkelové dnes podpořila kandidaturu svého předsedy a premiéra Severního Porýní-Vestfálska Armina Lascheta na kancléře v zářijových parlamentních volbách. Sesterská bavorská Křesťanskosociální unie (CSU) se následně jasně postavila za svého šéfa a bavorského premiéra Markuse Södera. Nyní je tak na Söderovi a Laschetovi, aby se dohodli, kdo z nich tedy konzervativní unii CDU/CSU do voleb povede.

Generální tajemník CDU Paul Ziemiak na dnešní tiskové konferenci po jednání předsednictva CDU prohlásil, že podpora Laschetovi není konečným rozhodnutím. Postoj CDU ho totiž pověřuje k tomu, aby se nyní dohodl se Söderem, kdo z této dvojice nakonec konzervativní unii CDU/CSU do voleb povede. Laschet prohlásil, že se Söderem bude hovořit ještě dnes. Söder k tomu uvedl, že s ním již jednal o záležitostech pandemie a že nevylučuje další telefonát. Dodal ale, že dnes nelze rozhodnutí o kandidatuře očekávat.

Další zprávy