Švýcarská vesnice zakázala na svém území fotit. Nechce, aby jí lidé na sociálních sítích záviděli

Magazín Magazín
6. 6. 2017 6:30
Návštěvníci vesnice, kteří zákaz poruší, budou muset zaplatit pokutu ve výši pět franků, tedy zhruba 125 korun. Místní turistická kancelář uvedla, že bizarní nařízení má zabránit rozdmýchávání závisti na sociálních sítích. Ředitel však přiznal, že se jedná také o marketingový tah.
Vesnice Bergün/Bravuogn.
Vesnice Bergün/Bravuogn. | Foto: Profimedia.cz

Zákonodárci v Bergün/Bravuogn na východě Švýcarska zakázali pořizování fotek ve své obci. Každý, kdo by se chtěl pochlubit snímkem na sociálních sítích a bude u toho chycen, může dostat pokutu 5 franků, tedy přibližně 125 korun.

Tvůrci zákazu se nechali slyšet, že jejich cílem je omezit fotky na sociálních sítích, které by mohly vyvolat závist a pocity smutku mezi uživateli nacházející se mimo Bergün/Bravuogn.

"Je vědecký dokázáno, že krásné fotky z dovolené na sociálních sítích činí pozorovatele těchto fotek nešťastnými, protože nemohou být na stejném místě,"okomentovala místní turistická kancelář bizarní nařízení.

Kancelář již ze svého Facebooku i Twitteru stáhla fotky obce a zvažuje, že je skryje i na své oficiální webové stránce.

Viagem incrível! Saudades! #switzerland #swissalps #bergün #photography #landscape #travel #lovethis

Příspěvek sdílený William Menkes (@williammenkes),

Podle švýcarského deníku The Local se však jedná o velmi dobrý marketingový tah, což připustil i Marc Andrea Barandun, jenž je zodpovědný za místní turismus.

A tak zatímco někteří uživatelé si dobrý vtip pochvalují, jiní se dušují, že už švýcarskou obec nikdy nenavštíví. 

Dodal také, že případná pokuta nebude od těch, kteří nařízení poruší, vynucována.

Starosta obce Peter Nicolay k novému nařízení připojil své pozvání všem, kteří by se na švýcarskou vesnici s neobvyklým zákazem chtěli přijet podívat.

Obyvatelé východoukrajinského města chtějí zapomenout na válku. Donbas prý nejsou jen důlní šachty, ale turistický ráj. | Video: Ondřej Soukup
 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

Další zprávy