Tak fotí Češi s Nikonem. Prohlédněte si nejlepší fotky roku 2017 v novém kalendáři

Snímky z kalendáře nazvaného Moje srdeční záležitost si můžete prohlédnout v galerii.
Celkovým vítězem soutěže se stal tento snímek Miloše Nejezchleby, nazvaný Consumer Society.
Pavel Šmejkal: Podivná šachovnice
Lukáš Ďúran: Flowers
Ivan Svatoš: Nekonečná řeka
Foto: Nikon
Foto
7. 1. 2018 9:03
Nikon už podeváté vydal kalendář, do kterého vybral nejlepší fotky českých autorů pracujících s fotoaparáty této značky. Dvanáct snímků zařazených do kalendáře zvítězilo v soutěži, jejíž porota hodnotila více než 2500 fotografií. S kalendářem je spojena i dobročinná dražba snímků, která stále probíhá.

Hned během slavnostního křtu se prodaly snímky za 80 tisíc korun. Fotky je možné stále zakoupit, a to prostřednictvím stránek www.nikon-kalendar.cz. Výtěžek z prodeje fotografií bude věnován klientům centra Arpida na cestu k moři v roce 2018.

V Arpidě se natáčely některé scény filmu Jiřího Mádla Pojedeme k moři, na kterém se Nikon partnersky podílel. Snem hlavního hrdiny byla cesta k moři s celou rodinou.

Díky projektu Pojedeme k moři II a díky fotografům, kteří do soutěže přispěli svými fotografiemi, se pobyt u moře stane dostupným pro další děti z Arpidy (centrum poskytuje komplexní pomoc rodinám pečujícím o děti, mladistvé a mladé dospělé osoby s tělesným a kombinovaným postižením).

Do soutěže se přihlásilo celkem 882 soutěžících, kteří zaslali 2579 fotografií. Nejmladšímu účastníkovi bylo 15 let a nejstaršímu 87 let. Nejvíce soutěžních fotografií, v počtu 207, bylo pořízeno fotoaparátem Nikon D7000. Pouze 37 přihlášených fotografií bylo vyfoceno analogovými fotoaparáty.

Snímky z kalendáře pojmenovaného Moje srdeční záležitost lze zhlédnout na výstavě v Nikon Gallery na pražském Újezdě až do 21. ledna 2018.

 

Právě se děje

před 39 minutami

EU vyzvala USA, ať přehodnotí ukončení spolupráce s WHO

Evropská unie vyzvala Spojené státy, aby přehodnotily své rozhodnutí skončit spolupráci se Světovou zdravotnickou organizací (WHO). Krok oznámil na páteční tiskové konferenci americký prezident Donald Trump a konstatoval přitom, že WHO je pod vlivem Číny.

Na USA se v sobotu obrátila předsedkyně Evropské komise Ursula von der Leyenová a šéf unijní diplomacie Josep Borrell, uvedla agentura AFP. "WHO musí být nadále schopna řídit mezinárodní reakci na pandemie, tu nynější i ty budoucí. Z tohoto důvodu je účast všech nezbytná a nutná," uvedli ve společném prohlášení.

Trump při pátečním oznámení uvedl, že Spojené státy své prostředky původně určené této organizaci věnují na jiné globální zdravotnické účely. Loni USA pokryly zhruba 20 procent rozpočtu WHO.

Zdroj: ČTK
Další zprávy