Tak fotí Češi s Nikonem. Prohlédněte si nejlepší fotky roku 2017 v novém kalendáři

Snímky z kalendáře nazvaného Moje srdeční záležitost si můžete prohlédnout v galerii.
Celkovým vítězem soutěže se stal tento snímek Miloše Nejezchleby, nazvaný Consumer Society.
Pavel Šmejkal: Podivná šachovnice
Lukáš Ďúran: Flowers
Ivan Svatoš: Nekonečná řeka
Foto: Nikon
Foto
7. 1. 2018 9:03
Nikon už podeváté vydal kalendář, do kterého vybral nejlepší fotky českých autorů pracujících s fotoaparáty této značky. Dvanáct snímků zařazených do kalendáře zvítězilo v soutěži, jejíž porota hodnotila více než 2500 fotografií. S kalendářem je spojena i dobročinná dražba snímků, která stále probíhá.

Hned během slavnostního křtu se prodaly snímky za 80 tisíc korun. Fotky je možné stále zakoupit, a to prostřednictvím stránek www.nikon-kalendar.cz. Výtěžek z prodeje fotografií bude věnován klientům centra Arpida na cestu k moři v roce 2018.

V Arpidě se natáčely některé scény filmu Jiřího Mádla Pojedeme k moři, na kterém se Nikon partnersky podílel. Snem hlavního hrdiny byla cesta k moři s celou rodinou.

Díky projektu Pojedeme k moři II a díky fotografům, kteří do soutěže přispěli svými fotografiemi, se pobyt u moře stane dostupným pro další děti z Arpidy (centrum poskytuje komplexní pomoc rodinám pečujícím o děti, mladistvé a mladé dospělé osoby s tělesným a kombinovaným postižením).

Do soutěže se přihlásilo celkem 882 soutěžících, kteří zaslali 2579 fotografií. Nejmladšímu účastníkovi bylo 15 let a nejstaršímu 87 let. Nejvíce soutěžních fotografií, v počtu 207, bylo pořízeno fotoaparátem Nikon D7000. Pouze 37 přihlášených fotografií bylo vyfoceno analogovými fotoaparáty.

Snímky z kalendáře pojmenovaného Moje srdeční záležitost lze zhlédnout na výstavě v Nikon Gallery na pražském Újezdě až do 21. ledna 2018.

 

Právě se děje

před 5 minutami

Útočnice napadla dvě ženy ve švýcarském nákupním centru, mohlo jít o teroristický útok

Dvě ženy zranila v úterý 28letá útočnice v obchodním domě v jihošvýcarském městě Lugano. Jednu z nich poranila nožem, druhou škrtila, informoval server 20minuten. Spolkové státní zastupitelství uvedlo, že šlo pravděpodobně o teroristický čin.

Žena se švýcarským občanstvím útočila v pátém poschodí nákupního střediska Manor v centru Lugana, které leží v kantonu Ticino nedaleko hranic s Itálií. Jednu ženu útočnice škrtila, druhou napadla nožem. Jedna z obětí utrpěla vážná zranění, která ji ale neohrožují na životě, druhá zranění lehká.

Podle listu Corriere del Ticino ukradla útočnice nůž z oddělení domácích potřeb přímo v obchodním domě na náměstí Piazza Dante. Zpacifikovat se ji podařilo dvěma zákazníkům, kteří ji zadrželi do příjezdu policie.

Spolkové státní zastupitelství na tiskové konferenci uvedlo, že šlo "pravděpodobně o čin s teroristickým motivem".

Zdroj: ČTK
Aktualizováno před 37 minutami

Spojené státy jsou připraveny zaujmout roli globálního lídra, řekl nastupující prezident Joe Biden

Spojené státy jsou připraveny zaujmout roli globálního lídra a budou posilovat vztahy se svými spojenci v oblasti Atlantiku a Pacifiku. Nehodlají přitom vstupovat do zbytečných konfliktů. Na tiskové konferenci to v úterý řekl nastupující prezident USA Joe Biden, který rovněž potvrdil nominaci Antonyho Blinkena do funkce ministra zahraničí ve své vládě.

Biden také označil za jedno ze zásadních témat své administrativy boj s klimatickými změnami, který bude mít na starosti bývalý šéf americké diplomacie John Kerry. V nastupující vládě bude mít pozici na úrovni ministra, poznamenal demokrat Biden, který podle projekcí médií porazil ve volbách současnou republikánskou hlavu státu Donalda Trumpa.

Zdroj: ČTK
Další zprávy