Tak fotí Češi s Nikonem. Prohlédněte si nejlepší fotky roku 2017 v novém kalendáři

Snímky z kalendáře nazvaného Moje srdeční záležitost si můžete prohlédnout v galerii.
Celkovým vítězem soutěže se stal tento snímek Miloše Nejezchleby, nazvaný Consumer Society.
Pavel Šmejkal: Podivná šachovnice
Lukáš Ďúran: Flowers
Ivan Svatoš: Nekonečná řeka
Foto: Nikon
Foto
7. 1. 2018 9:03
Nikon už podeváté vydal kalendář, do kterého vybral nejlepší fotky českých autorů pracujících s fotoaparáty této značky. Dvanáct snímků zařazených do kalendáře zvítězilo v soutěži, jejíž porota hodnotila více než 2500 fotografií. S kalendářem je spojena i dobročinná dražba snímků, která stále probíhá.

Hned během slavnostního křtu se prodaly snímky za 80 tisíc korun. Fotky je možné stále zakoupit, a to prostřednictvím stránek www.nikon-kalendar.cz. Výtěžek z prodeje fotografií bude věnován klientům centra Arpida na cestu k moři v roce 2018.

V Arpidě se natáčely některé scény filmu Jiřího Mádla Pojedeme k moři, na kterém se Nikon partnersky podílel. Snem hlavního hrdiny byla cesta k moři s celou rodinou.

Díky projektu Pojedeme k moři II a díky fotografům, kteří do soutěže přispěli svými fotografiemi, se pobyt u moře stane dostupným pro další děti z Arpidy (centrum poskytuje komplexní pomoc rodinám pečujícím o děti, mladistvé a mladé dospělé osoby s tělesným a kombinovaným postižením).

Do soutěže se přihlásilo celkem 882 soutěžících, kteří zaslali 2579 fotografií. Nejmladšímu účastníkovi bylo 15 let a nejstaršímu 87 let. Nejvíce soutěžních fotografií, v počtu 207, bylo pořízeno fotoaparátem Nikon D7000. Pouze 37 přihlášených fotografií bylo vyfoceno analogovými fotoaparáty.

Snímky z kalendáře pojmenovaného Moje srdeční záležitost lze zhlédnout na výstavě v Nikon Gallery na pražském Újezdě až do 21. ledna 2018.

 

Právě se děje

Aktualizováno před 19 minutami

Tenisté Evropy vedou v Laver Cupu po prvním dnu nad světem 3:1

Tenisté Evropy vedou po úvodním dnu Laver Cupu nad výběrem světa 3:1. Body výběru kapitána Björna Borga získali ve dvouhrách v Ženevě Dominic Thiem a Stefanos Tsitsipas, v týmu Johna McEnroea uspěl Jack Sock. Čtyřhru na závěr dnešního programu vyhrál domácí favorit Roger Federer s Alexandrem Zverevem nad Denisem Shapovalovem se Sockem 6:3, 7:5.

Rakušan Thiem v úvodním duelu třetího ročníku Laver Cupu odvrátil v duelu se Shapovalovem tři mečboly a nakonec Kanaďana porazil 6:4, 5:7 a 13:11. Američan Sock pak vyrovnal výhrou 6:1, 7:6 nad Italem Fabiem Fogninim a Evropu pak dostal znovu do vedení Tsitsipas, který v duelu debutantů přehrál dalšího Američana Taylora Fritze 6:2, 1:6, 10:7.

Úvodní ročník, který v roce 2017 hostila Praha, vyhrál tým Evropy a vloni v Chicagu trofej obhájil. V Ženevě bude vítěz znám v neděli.

Tenisový Laver Cup v Ženevě:

Evropa - Výběr světa 3:1 po prvním dnu

Thiem - Shapovalov 6:4, 5:7, 13:11, Fognini - Sock 1:6, 6:7 (3:7), Tsitsipas - Fritz 6:2, 1:6, 10:7, Federer, A. Zverev - Shapovalov, Sock 6:3, 7:5.

Další zprávy