Jak vypadají tváře Vánoc? Německá fotografka se je pokusila zachytit v sérii portrétů

Vánoční portréty německé fotografky Palomy Parrot.
Vrchní pekař Mike Wallace z britského Shipston-on-Stour každoročně již 14 let připravuje sváteční dorty a koláče. Přípravy na Vánoce pro něj začínají již v září.
Pro Mika znamenají Vánoce především dělání radosti ostatním, hlavně ho těší, když se zákazníci každý rok vrací pro jeho vánoční dort s polevou, za který dostal ocenění.
Třiačtyřicetiletý Daniel Aust z německého Hochdorfu už 11 let pracuje v Hračkářství Bratří Grimmů. Využívá svoji kreativitu a řemeslnou zručnost při ruční výrobě hraček, které jsou z přírodního dřeva.
Osmnáctiletý Tom Count pracuje během Vánoc jako produkční asistent ve společnosti Santa Sacks.
Foto: Paloma Parrot, Nikon
Foto
21. 12. 2017 9:40
Vánoce jsou po celém světě spojeny s tradicemi a za nimi stojí lidé, kteří je udržují a umožňují jejich předávání z generace na generaci. Co kromě těch nejznámějších tradic, jako je stromeček a cukroví, mohou Vánoce ještě znamenat? Tváře Vánoc se pokusila zachytit německá fotografka Paloma Parrot.

Paloma Parrot vytvořila sérii Faces of Christmas pro značku Nikon. Fotografka pocházející z Dortmundu má za sebou úspěšnou dvacetiletou kariéru a je známa svým minimalistickým, grafickým stylem a dodržováním pravidla "méně je vždycky více".

Její sérii v dalších zemích obohatil vždy jeden místní fotograf, v Česku k ní přispěla ambasadorka Nikonu Alžběta Jungrová, a to třemi fotografiemi ze svého fotoseriálu Tradice.

Obě fotografky pracovaly se zrcadlovkami Nikon D7500 se snímačem velikosti APS-C. Pamela Parrot použila při fotografování dva objektivy - konkrétně šlo o zoom Nikkor 16-80 mm f/2,8-4E ED VR a pevný objektiv Nikkor 50 mm f/1.4G. 

 

Právě se děje

před 8 minutami

V izraelských volbách podle odhadů velmi těsně zvítězila centristická koalice Modrá a bílá někdejšího šéfa armády Gance. Netanjahuův Likud je druhý.

Zdroj: ČTK
Další zprávy