Fenomenální Nikon D850: První zrcadlovka, která získala 100 bodů v renomovaném testu DxO Mark

Tomáš Vocelka Tomáš Vocelka
9. 10. 2017 14:11
Testy fotoaparátů a optiky, které provádí společnost DxO, patří k nejuznávanějším na světě. Nikonu se v nich podařilo dosáhnout historického výsledku. Jeho nová zrcadlovka - jako vůbec první fotoaparát v historii - získala v testu stobodové hodnocení. Testy DxO se provádějí na základě přesných laboratorních měření, která hodnotí vlastnosti snímače fotoaparátu.
Nejlepší fotoaparáty podle hodnocení v testu DxO Mark. V první desítce dominuje Nikon a Sony.
Nejlepší fotoaparáty podle hodnocení v testu DxO Mark. V první desítce dominuje Nikon a Sony. | Foto: NIkon, DxO

Podle společnosti DxO posunul Nikon D850 hranice obrazové kvality, kterých jsou schopny dosáhnout profesionální zrcadlovky. "Snímač tohoto fotoaparátu jako vůbec první dosáhl nejvyššího celkového skóre, tedy 100 bodů," píše DxO v hodnocení nového Nikonu.

Fotoaparát exceloval především v barevném podání (DxO ho hodnotí jako portrétní skóre) a v dynamickém rozsahu (krajinářské skóre). "V obou těchto testech získal nejvyšší hodnocení mezi všemi komerčně dostupnými přístroji, které jsme dosud testovali," píše DxO.

Nikon D850
Nikon D850 | Foto: NIkon

Nikon D850 podle testů nabízí při základním ISO dynamický rozsah 14,8 EV a barevnou hloubku 26,4 bitu. "V kombinaci s ohromným rozlišením 45,7 megapixelu je D850 velmi atraktivním společníkem pro fotografování krajin, studiovou a portrétní fotografii, stejně jako pro reklamní fotografy, kteří hledají špičkovou kvalitu zvláště pro velké zvětšeniny," konstatovalo DxO. 

Ve třetím z testů, který hodnotí výkon za velmi špatného osvětlení (DxO ho nazývá sportovní skóre) nový Nikon na první příčku nedosáhl. Za špatného osvětlení dokáže fotit bez rušivého šumu ještě na ISO 2660. Nejlepší Sony A7S přitom dosahuje hodnoty ISO 3702. "Přesto je výsledek Nikonu D850 stále velice dobrý, a pokud bereme v úvahu velikost snímače a vysoké rozlišení, je to výborná hodnota," píše DxO.

Při souhrnném hodnocení pak Nikon dostal plných 100 bodů, což se ještě žádné fullframové zrcadlovce v historii nepovedlo.

 

Právě se děje

Další zprávy