Kolja, James Bond i Édith Piaf. Turek doplňuje fotky do slavných filmů, které vznikly v Praze

mdan mdan
9. 5. 2018 10:34
Turecký fotograf Musa Bektas na svém instagramovém účtu Filmed in Prague fotí pražská zákoutí, která si zahrála v zahraničních i českých snímcích. James Bond tak ve spěchu nasedá do taxíku před ministerstvem dopravy nebo Marion Cotillardová alias Edith Piaf sestupuje ze schodů kostela svaté Ludmily na náměstí Míru. "Chci ukázat, jak je Praha nádherná a jaké filmy se tady natáčely. V některých z nich se navíc sice objevuje Praha, ale mluví se o nich jako o Vídni, Paříži nebo Curychu," říká.

Bektas pochází z města Adana na jihozápadě Turecka a do Prahy se dostal před rokem a půl na stáž. "Když jsem se přestěhoval do Prahy, do města jsem se zamiloval a rozhodl jsem se něco pro něj udělat. Jednou jsem se procházel s kamarádem v centru a všiml jsem si natáčení filmu Edmond, tak mě napadl projekt Filmed in Prague," popsal Aktuálně.cz.

Na Instagramu má zatím pětatřicet fotek. Spoustu z nich také doplňují záběry z filmu. "O lokacích a filmech jsem si zjišťoval informace asi měsíc. Všechny filmy jsem si prošel a hledal jsem scény z Prahy. Na některé z nich jsem se zeptal svých českých přátel, ale mnoho z nich jsem našel sám na internetu," uvedl.

Bektas má momentálně vyfoceno více než padesátku snímků, které plánuje zveřejňovat postupně, zároveň však fotí dál. "Fotografie je moje obrovská vášeň, sen a způsob sebevyjádření. Chci ukázat, jak je Praha nádherná a jaké filmy se tady natáčely. V některých z nich se navíc sice objevuje Praha, ale mluví se o nich jako o Vídni, Paříži nebo Curychu," dodal.

V Turecku fotil dříve Musa Bektas například projekt s názvem Istanbul ve dne a v noci.

 

Právě se děje

před 23 minutami

Při katalánské blokádě letiště v Barceloně dostal turista infarkt, zemřel v nemocnici

Během pondělních demonstrací na mezinárodním letišti v Barceloně dostal infarkt francouzský turista, který po převozu do nemocnice zemřel. Informoval o tom ve středu katalánský deník El Periódico, jemuž to potvrdila místní zdravotní služba. Dvaašedesátiletý muž podle některých neoficiálních zdrojů utrpěl infarkt poté, co šel delší kus pěšky k terminálu kvůli dopravním zácpám způsobeným u letiště demonstranty.

Zdroj: ČTK
Další zprávy