Slyšeli jsme, že vaše země je krásná. Naše zkušenost předčila veškerá očekávání, tvrdí dvojice z USA

Petra Jansová Petra Jansová
19. 11. 2017 9:01
O České republice toho moc nevěděli. Pouze to, že odněkud z Moravy pochází jejich předkové a že jde o zemi plnou krásných měst kolem Prahy. Právě ta se mladý americký pár vydal poznat. Zamilovali si především Český Krumlov, který popsali jako nejkrásnější místo na světě, nebo Mikulov. A zalíbila jsem jim nejenom česká historická architektura, ale zachutnalo jim i zdejší jídlo a pivo.
Foto: Bobo and Chichi

Japonsko, Kambodža, Irsko, Spojené státy nebo Izrael. Scott Herder a Megan Indoeová ze Severní Ameriky za čtyři roky procestovali 20 zemí. A nedávno i Českou republiku. 

"Rodina mojí ženy pochází z Moravy a ta byla ve vlasti svých předků v podstatě jen jednou, a navíc pouze v Praze. Toužila se proto do vaší země vrátit a poznat více než jen hlavní město," vysvětluje Scott Herder hlavní důvod, proč se svojí ženou zamířili do Česka.

Fotky, videa a zážitky ze svých poznávacích cest, stejně jako ty z Českého Krumlova, Českých Budějovic nebo Prachovských skal, sdílí se svými fanoušky na blogu s názvem Bobo and Chichi, stejnojmenném Facebooku nebo Instagramu

"Opravdu jsme o této úžasné zemi dříve moc nevěděli. Slyšeli jsme ale, že kousek od Prahy stojí krásná města, a tak jsme je chtěli důkladně prozkoumat. Krásná krajina, lahodné pivo a chutné jídlo byly dalším příjemným bonusem," popisují svoje zážitky pro Aktuálně.cz.

Všechna místa, která měli možnost vidět, popisují jako okouzlující. Vyzdvihují nejenom architekturu, především pak tu historickou, ale i přírodní krásy. Za pětatřicet dní si stačili prohlédnout Prahu, Český Krumlov, České Budějovice, Mikulov, Olomouc, Telč, Třeboň, Kuks, Karlovy Vary, Český ráj, České Švýcarsko, Kroměříž, Zelenou horu a Kutnou Horu. Na každém z míst strávili dva až čtyři dny, vyjma Prahy a Českého Krumlova.

Právě toto jihočeské město si kromě Mikulova a Prachovských skal, které popsali jako kousek ráje, zamilovali nejvíc. Strávili v něm celý týden a pořídili zhruba deset tisíc snímků. "Jaké je nejkrásnější místo na světě, které jste navštívili? Pro nás je to Český Krumlov," okomentoval zároveň jeden z nich na Instagramu město pro své fanoušky.

Pobyt v České republice se jim zalíbil i přesto, že se jim zde obtížně dorozumívalo. Mají v plánu se v příštím roce vrátit v zimním období a navštívit některé z vyhlášených adventních trhů.

"V České republice jsme se setkali s mnoha lidmi s různou úrovní angličtiny. Obecně ale můžeme říct, že ze všech zemí, které jsme dosud navštívili, se nám zde dorozumívalo nejhůře," dodávají.

Bob a Chichi, jak si manželé přezdívají, od roku 2013 procestovali už dvacet zemí. Jejich první kroky vedly do Koreje, kde učili angličtinu. Vydělané peníze posléze použili právě na cestování. Nyní nabízí řadu služeb od marketingu až po lekce natáčení videí a žijí jako digitální nomádi.

A Day in Česky Krumlov | Video: YouTube
 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 1 hodinou

Dubovská dojela v Killingtonu osmnáctá, Shiffrinová vyrovnala Stenmarka

Lyžařka Martina Dubovská skončila ve slalomu Světového poháru v Killingtonu osmnáctá. I pátý slalom v historii v americkém středisku ovládla domácí Mikaela Shiffrinová a v nejtočivější disciplíně vyrovnala 46. triumfem Švéda Ingemara Stenmarka.

Shiffrinová byla po prvním kole druhá, ale zajela dobře druhé, zatímco její největší soupeřka Petra Vlhová chybovala. Slovenská obhájkyně velkého křišťálového glóbu, která minulý týden dvakrát kralovala v Levi, tak skončila druhá. Třetí místo obsadila Švýcarka Wendy Holdenerová.

Dubovská jela mezi elitou po devadesáté. V prvním kole ztratila na Vlhovou více než dvě sekundy a byla šestnáctá. Do druhé jízdy se pustila razantněji, pozici ale neudržela a propadla se o dvě pozice. Nenavázala tak na životní šesté místo z minulého týdne ve Finsku.

V Killingtonu se dosud konaly čtyři slalomy a všechny vyhrála Shiffrinová. Před týdnem Američanka v obou závodech ve Finsku brala za Vlhovou vždy stříbro a na druhé místo to po prvním kole vypadalo i letos. Po druhé jízdě si ale tentokrát pozice vyměnily.

Pro Američanku je Killington prakticky domácím svahem a před rozhovorem dojatá emocemi plakala a chvilku trvalo, než dokázala mluvit. "Jsem šťastná, jak jsem jela druhé kolo. Neudělala jsem tak velkou chybu jako Petra. Bojovala jsem. Hodně to pro mě znamená," řekla Shiffrinová, která ve Světovém poháru celkově oslavila 71. vítězství.

Na rozdíl do Dubovské se nedostala do bodované třicítky Gabriela Capová. Z 63 slalomářek obsadila v 1. kole 51. místo s mankem více než pěti sekund na nejlepší.

Další slalom SP je na pořadu až za měsíc 29. prosince v rakouském Lienzu. Příští týden se rozjedou v kanadském Lake Louise rychlostní disciplíny s Ester Ledeckou.

Zdroj: ČTK
Další zprávy