Kolja, James Bond i Édith Piaf. Turek doplňuje fotky do slavných filmů, které vznikly v Praze

mdan mdan
9. 5. 2018 10:34
Turecký fotograf Musa Bektas na svém instagramovém účtu Filmed in Prague fotí pražská zákoutí, která si zahrála v zahraničních i českých snímcích. James Bond tak ve spěchu nasedá do taxíku před ministerstvem dopravy nebo Marion Cotillardová alias Edith Piaf sestupuje ze schodů kostela svaté Ludmily na náměstí Míru. "Chci ukázat, jak je Praha nádherná a jaké filmy se tady natáčely. V některých z nich se navíc sice objevuje Praha, ale mluví se o nich jako o Vídni, Paříži nebo Curychu," říká.

Bektas pochází z města Adana na jihozápadě Turecka a do Prahy se dostal před rokem a půl na stáž. "Když jsem se přestěhoval do Prahy, do města jsem se zamiloval a rozhodl jsem se něco pro něj udělat. Jednou jsem se procházel s kamarádem v centru a všiml jsem si natáčení filmu Edmond, tak mě napadl projekt Filmed in Prague," popsal Aktuálně.cz.

Na Instagramu má zatím pětatřicet fotek. Spoustu z nich také doplňují záběry z filmu. "O lokacích a filmech jsem si zjišťoval informace asi měsíc. Všechny filmy jsem si prošel a hledal jsem scény z Prahy. Na některé z nich jsem se zeptal svých českých přátel, ale mnoho z nich jsem našel sám na internetu," uvedl.

Bektas má momentálně vyfoceno více než padesátku snímků, které plánuje zveřejňovat postupně, zároveň však fotí dál. "Fotografie je moje obrovská vášeň, sen a způsob sebevyjádření. Chci ukázat, jak je Praha nádherná a jaké filmy se tady natáčely. V některých z nich se navíc sice objevuje Praha, ale mluví se o nich jako o Vídni, Paříži nebo Curychu," dodal.

V Turecku fotil dříve Musa Bektas například projekt s názvem Istanbul ve dne a v noci.

 

Právě se děje

před 8 minutami

Vrtulník, při jehož nehodě v USA zemřel Petr Kellner a další lidé, před pádem pomalu manévroval těsně nad vrcholem hřebene, uvedli vyšetřovatelé

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Nové radní České televize poslanci nezvolili. Není jasné, kdy se k volbě znovu dostanou

Sněmovna v úterý čtveřici členů Rady České televize nevolila. Předseda opozičního klubu lidovců Jan Bartošek si po zhruba půlhodinové debatě k výběru televizních radních vzal přestávku do konce jednacího dne, poslanci se opět sejdou ve středu. Kdy bude výběr členů rady pokračovat, není jasné.

K odkladu volby vyzývá část opozice i Senát. Mezi adepty jsou i lidé, kteří podle kritiků představují ohrožení nezávislosti veřejnoprávní televize. Pirát Tomáš Martínek dnes neprosadil návrh, aby výběr pokračoval až potom, co sněmovní volební výbor posoudí výtky senátní mediální komise. Bartošek zase chtěl, aby se výbor zabýval zákonností postupu nynější členky televizní rady Hany Lipovské.

Zdroj: ČTK
Další zprávy