Nejlepší fotky životního prostředí: Střelba na holuby v ulicích města i sklad uhlí

Nejlepší fotky životního prostředí: Střelba na holuby v ulicích města i sklad uhlí
Dan Materna, Mafra, a. s. / Kontroverzní lov holubů v Českém Brodě
Petr Topič, Mafra, a. s. / Ptačí hlídka
Petr Topič, Mafra, a. s. / Ptačí hlídka
Aleš Tvrdý / Uhelný sklad Kao-siung
Foto: Czech Press Photo 2019
Foto
30. 10. 2019 12:16
Jak se na problematiku životního prostředí dívají nejlepší čeští fotožurnalisté? Ukazují to nominace na Czech Press Photo v kategorii Člověk a životní prostředí. Nominace získali Dan Materna a Petr Topič z vydavatelství Mafra a volný fotograf Aleš Tvrdý. Nominované snímky si můžete prohlédnout ve fotogalerii u tohoto článku.

(3. díl seriálu) - Další díl seriálu o nominacích na prestižní novinářskou cenu Czech Press Photo se zaměřuje na kategorii Člověk a životní prostředí. Nominováni jsou: 

Dan Materna z vydavatelství Mafra, který nafotografoval sérii snímků dokumentující kontroverzní lov holubů v Českém Brodě. Odehrál se na začátku ledna přímo v centru města. 

Petr Topič z téhož mediálního domu se zaměřil na ptačí hlídku, která na Červenohorském sedle už desátým rokem provádí odchyt a kroužkování ptáků. Ornitologové jich za tu dobu okroužkovali více než sto tisíc. "Projekt ornitologů může mimo jiné říct, jak se environmentální změny podepisují na ptačí populaci," vysvětluje fotograf.

Aleš Tvrdý byl nominován za snímek uhelného skladu v tchajwanském městě Kao-siung. Kvůli snížení koncentrace prachu v ovzduší je tam uhlí skladováno ve velkých halách, které jsou ze všech stran uzavřené.

Jubilejního 25. ročníku soutěže se zúčastnilo 270 autorů z České republiky a Slovenska a mezinárodní porota hodnotila čtyři tisíce přihlášených fotografií. Soutěžilo se v osmi fotokategoriích a třech videokategoriích. Na rozdíl od předchozích let se letos posuzovaly jednotlivé snímky i série dohromady.

Vítězové budou vyhlášeni 22. listopadu. Stane se tak již tradičně na slavnostním ceremoniálu spojeném s předáním cen v Brožíkově síni Staroměstské radnice v Praze. Zároveň bude otevřena výstava oceněných a vybraných prací.

 

Právě se děje

Další zprávy