Nejlepší fotky životního prostředí: Střelba na holuby v ulicích města i sklad uhlí

Nejlepší fotky životního prostředí: Střelba na holuby v ulicích města i sklad uhlí
Dan Materna, Mafra, a. s. / Kontroverzní lov holubů v Českém Brodě
Petr Topič, Mafra, a. s. / Ptačí hlídka
Petr Topič, Mafra, a. s. / Ptačí hlídka
Aleš Tvrdý / Uhelný sklad Kao-siung
Foto: Czech Press Photo 2019
Foto
30. 10. 2019 12:16
Jak se na problematiku životního prostředí dívají nejlepší čeští fotožurnalisté? Ukazují to nominace na Czech Press Photo v kategorii Člověk a životní prostředí. Nominace získali Dan Materna a Petr Topič z vydavatelství Mafra a volný fotograf Aleš Tvrdý. Nominované snímky si můžete prohlédnout ve fotogalerii u tohoto článku.

(3. díl seriálu) - Další díl seriálu o nominacích na prestižní novinářskou cenu Czech Press Photo se zaměřuje na kategorii Člověk a životní prostředí. Nominováni jsou: 

Dan Materna z vydavatelství Mafra, který nafotografoval sérii snímků dokumentující kontroverzní lov holubů v Českém Brodě. Odehrál se na začátku ledna přímo v centru města. 

Petr Topič z téhož mediálního domu se zaměřil na ptačí hlídku, která na Červenohorském sedle už desátým rokem provádí odchyt a kroužkování ptáků. Ornitologové jich za tu dobu okroužkovali více než sto tisíc. "Projekt ornitologů může mimo jiné říct, jak se environmentální změny podepisují na ptačí populaci," vysvětluje fotograf.

Aleš Tvrdý byl nominován za snímek uhelného skladu v tchajwanském městě Kao-siung. Kvůli snížení koncentrace prachu v ovzduší je tam uhlí skladováno ve velkých halách, které jsou ze všech stran uzavřené.

Jubilejního 25. ročníku soutěže se zúčastnilo 270 autorů z České republiky a Slovenska a mezinárodní porota hodnotila čtyři tisíce přihlášených fotografií. Soutěžilo se v osmi fotokategoriích a třech videokategoriích. Na rozdíl od předchozích let se letos posuzovaly jednotlivé snímky i série dohromady.

Vítězové budou vyhlášeni 22. listopadu. Stane se tak již tradičně na slavnostním ceremoniálu spojeném s předáním cen v Brožíkově síni Staroměstské radnice v Praze. Zároveň bude otevřena výstava oceněných a vybraných prací.

 

Právě se děje

před 8 minutami

Zimola bude v krajských volbách kandidovat v dresu ČSSD, uvedl Hamáček. Jeho projekt Změna 2020 není konkurencí, ale platformou k přilákání osobností.

Zdroj: ČTK
před 38 minutami

MF chce zrušit povinnost podvojného účetnictví pro podnikatele

Fyzické osoby, které jsou v obchodním rejstříku vedeny jako podnikatelé, již zřejmě nebudou muset v budoucnu vést podvojné účetnictví při překročení hranice 25 milionů korun ročního obratu. Vyplývá to z návrhu věcného záměru nového zákona o účetnictví, který předložilo ministerstvo financí do mezirezortního připomínkového řízení. 

MF dále navrhuje rozšíření použití mezinárodních účetních standardů při sestavování účetní závěrky bankami, vybranými finančními institucemi a pojišťovnami. Ty přitom již dnes dohledovým orgánům informace v mezinárodních účetních standardech dodávají. Zároveň chce MF navrhnout, aby firmy, které využívají mezinárodní účetní standardy a využijí je i pro stanovení základu daně z příjmu, měly nižší administrativní zátěž. Zákon by měl dále zpřehlednit zákonné požadavky na inventarizaci.

Zdroj: ČTK
Další zprávy