Akty jako protest. Bojuji tím proti válce na Ukrajině, říká hvězda Instagramu

Akty jako protest. Bojuji tím proti válce na Ukrajině, říká  hvězda Instagramu
David Dubnitskiy: Svérázný protest proti válce na Ukrajině
David Dubnitskiy: Svérázný protest proti válce na Ukrajině
David Dubnitskiy: Svérázný protest proti válce na Ukrajině
David Dubnitskiy: Svérázný protest proti válce na Ukrajině
Foto: David Dubnitskiy
Foto
6. 7. 2020 7:00
Ukrajinský fotograf David Dubnitskiy je hvězdou sociálních sítí. Na Instagramu ho sleduje přes 1 milión lidí z celého světa. Poté, co začala válka o východní Ukrajinu, pustil se tento rodák z Dněpropetrovska do svérázného boje proti ní.

Což je v jeho případě vcelku pochopitelné, protože ho proslavily právě portréty, akty a takzvaný glamour - tedy žánr, který se snaží zachytit krásu, půvab a přitažlivost ženského těla.

Slovům Davida Dubnitského o tom, že jde z jeho strany o svérázný protiválečný protest, můžete (ale nemusíte) věřit. Přínos může být už v tom, že lidem, kteří se o problémy na Ukrajině nezajímají, nenásilně připomene: Pozor, možná jste si mysleli, že už se tady nic neděje, ale konflikt stále trvá. Ať už je to jakkoli, jeho snímky se po síti virálně šíří a vzbuzují pozornost na celém světě.

Práci ukrajinského fotografa Davida Dubnitského najdete jak na Instagramu (@Dubnitskiy_David), tak třeba na fotografické sociální síti 500px (500px.com/david-foto). 

 

Právě se děje

před 7 minutami

Dálnici D8 u Lovosic znovu uzavřela nehodu kamionu

Dálnice D8 ve směru na Ústí nad Labem a dál na Drážďany je u Lovosic uzavřená. V noci tam v místě zúžení před sjezdem na průmyslovou zónu havaroval kamion. Policie odklání dopravu na exitu 45 Lukavec, zpátky na dálnici se řidiči vrací na nájezdu Lovosice. V okolí se tvoří kratší kolony, vyplývá z informací Národního dopravního informačního centra. Auta by se do uzavřeného úseku měla podle odhadu silničářů vrátit kolem 09:00.

Dálnice D8 u Lovosic byla neprůjezdná také v pondělí v noci a dopoledne. V úseku, který je kvůli stavebním pracím zúžený do jednoho pruhu, najel kamion do betonových svodidel. Vozidlo začalo hořet. Řidič stihl včas vystoupit, nikdo nebyl zraněn. Provoz byl kvůli odklízení následků a vyšetřování obnoven až po téměř deseti hodinách.

Zdroj: ČTK
Další zprávy