reklama
 
 

Akty jako protest. Bojuji tím proti válce na Ukrajině, říká fotografická hvězda Instagramu

21. 3. 2018 7:29
Ukrajinský fotograf David Dubnitskiy je hvězdou sociálních sítí. Na Instagramu ho sleduje přes 120 tisíc lidí z celého světa. Poté, co začala válka o východní Ukrajinu, pustil se tento rodák z Dněpropetrovska do svérázného boje proti ní. Tvrdí, že jeho protiválečným protestem jsou snímky krásných (a často polonahých) žen. Což je v jeho případě vcelku pochopitelné, protože ho proslavily právě portréty, akty a takzvaný glamour - tedy žánr, který se snaží zachytit krásu, půvab a přitažlivost ženského těla.

Slovům Davida Dubnitského o tom, že jde z jeho strany o svérázný protiválečný protest, můžete (ale nemusíte) věřit. Přínos může být už v tom, že lidem, kteří se o problémy na Ukrajině nezajímají, nenásilně připomene: Pozor, možná jste si mysleli, že už se tady nic neděje, ale konflikt stále trvá. Ať už je to jakkoli, jeho snímky se po síti virálně šíří a vzbuzují pozornost na celém světě.

Práci ukrajinského fotografa Davida Dubnitského najdete jak na Instagramu (@Dubnitskiy_David), tak třeba na fotografické sociální síti 500px (500px.com/david-foto). 

autor: Foto | 21. 3. 2018 7:29

Související

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama