Stovka atrakcí, 55 metrů velké kolo i trhy. To je Matějská, první jarní pouť v Evropě

Stovka atrakcí, 55 metrů velké kolo i trhy. To je Matějská, první jarní pouť v Evropě
Podle vyjádření Evy Kočkové, zastupující pořadatele, nabízí pouť tento rok o patnáct atrakcí více než loni.
Richard Horák: Matějská pouť
Richard Horák: Matějská pouť
Richard Horák: Matějská pouť Zobrazit 22 fotografií
Foto: Richard Horák
ČTK ČTK, Richard Horák
3. 3. 2020 11:15
Až do 13. dubna potrvá v Praze Matějská pouť, která je první jarní poutí v Evropě, a nejstarší záznamy o její existenci spadají až do roku 1595. Jak to tam letos vypadá, se vydal zaznamenat fotograf Richard Horák.

Na holešovickém výstavišti v Praze je letos návštěvníkům pouti k dispozici celkem 115 atrakcí. Součástí akce jsou i farmářské trhy a den pro handicapované děti a děti z azylových a dětských domovů.

Podle vyjádření Evy Kočkové, zastupující pořadatele, nabízí pouť tento rok o patnáct atrakcí více než loni, novinkou je třeba atrakce King, která přetáčí lidi různými směry, nebo 55 metrů vysoké kolo s uzavřenými kabinkami. Právě o kolo a autodrom měli lidé v prvních dnech největší zájem.

Víkendové vstupné na pouť je 30 korun, ve všední dny se neplatí. I proto nemají pořadatelé přesné údaje o celkovém počtu návštěvníků, každoročně však na pouť přijdou desetitisíce lidí. 

Richard Horák

  • Fotograf, držitel titulu MQEP (Master Qualified European Photographer) a ocenění z mnoha domácích i světových soutěží
  • Jeho ústředním tématem je Praha
  • Dlouhodobě spolupracuje s rubrikou Foto na Aktuálně.cz
  • Web: www.richard-horak.cz/
  • Sociální sítě: Facebook, Instagram

Historii Matějské pouti eviduje Národní knihovna v záznamech od roku 1595. Původní poutě se konaly v místech, kterým se dnes říká Na Babě nebo U Matěje. Postupně se posouvaly k současnému Vítěznému náměstí a stanici metra Hradčanská. V areálu Výstaviště, tehdy pojmenovaném Park kultury a oddechu Julia Fučíka, se pouť poprvé konala v roce 1963.

 

Právě se děje

Další zprávy