Fotosoutěž Red Bull Illume se vrací. Podívejte se na zatím nejlepší akční snímky roku

Snímky nejlepších fotografů extrémních sportů si můžete prohlédnout v galerii u tohoto článku.
Rutger Pauw (foto týdne, 12. února 2019). Pierre Gasly na portrétu, který vznikl pro závody motokár na ledě (Bulls on Ice) v nizozemském Biddinghuizenu.
Kin Marcin (foto týdne, 5. březen 2019). Polská biatlonistka Kamila Żuková trénuje ve švédském Idre.
Jan Kasl (foto týdne, 12. březen 2019). Vodní slalomář a olympijský medailista Vavřinec Hradilek v islandském fjordu Skagafjordur.
Graeme Murray (foto týdne, 28. březen 2019). Ryan Sandes během tréninku na novozélandský ultramaraton Tarawera.
Foto: Red Bull Content Pool 2019
Tomáš Vocelka Tomáš Vocelka
24. 4. 2019 11:40
Největší fotografická soutěž zaměřená na extrémní sporty se po třech letech opět vrací. Red Bull Illume odstartuje 1. května a fotky tam bude možné zaslat až do 31. července. Porota pak vybere 55 finalistů, 11 vítězů a celkového vítěze, který bude vyhlášen v listopadu. Úroveň bude opět vysoká - naznačují to mimo jiné snímky týdne, které Red Bull pravidelně vyhlašuje a které si můžete prohlédnout v galerii u tohoto článku.

Soutěž letos přinese tři nové kategorie: první z nich je zaměřena na instagramové příspěvky a snímky tam lze zaslat jednoduše prostřednictvím tagů @redbullillume and #rbi19submission (tato část soutěže už běží od února a končí 14. června).

Druhá nově vyhlášená kategorie se nazývá Emerging a je zaměřena na vycházející talenty do 25 let věku. Ve třetí (Moving image) se budou hodnotit krátké videosekvence v délce od 5 do 30 vteřin. 

Snímky do soutěže lze posílat prostřednictvím stránky redbullillume.com, kde také najdete pravidla a seznam všech vypsaných kategorií.

Letos se uskuteční už pátý ročník soutěže, která začala v roce 2006. Pořadatelé také oznámili, že by se v příštích letech měla konat každé dva roky (dosud to bylo co tři roky). Na soutěž navazuje řada výstav po celém světě.

Předchozího ročníku se v roce 2016 zúčastnilo 5645 fotografů ze sto dvaceti zemí. Porota, složená z 53 respektovaných kritiků a osobností, vybírala z rekordního počtu 34 624 fotek.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Při střetech se squattery v Berlíně bylo zraněno 60 policistů

Okolo 60 policistů v Berlíně ve středu utrpělo zranění při střetech se squattery, kteří se snažili zabránit požární inspekci v činžovním domě, jenž okupují. Budova v Rižské ulici 94 (Rigaer Strasse) ve čtvrti Friedrichshain patří k nejznámějším squatům v Berlíně.

Policie se snažila oblast zabezpečit před protipožární inspekcí plánovanou na čtvrtek. Asi 200 zamaskovaných lidí házelo po policistech kamení a petardy, na ulicích postavili barikády a zapálili je. Policisté oheň hasili pomocí vodních děl a zátarasy rozrazili obrněnými vozidly. Squatteři také zatarasili tramvajové koleje.

Německá média uvádějí, že squatteři a jejich stoupenci se už delší čas snaží zabránit tomu, aby majitel nechal v domě provést protipožární inspekci. Jeho i policii podezřívají, že ho chtějí prohlásit za neobyvatelný a následně nechat vyklidit.

Deník Die Welt na svých internetových stránkách uvádí, že dům v Rigaer Strasse 94 je považován za jeden z posledních symbolů krajně levicové scény v Berlíně. Do budovy se stahují výtržníci, kteří při různých demonstracích útočí na policisty. Lidé, kteří dům okupují, do něho už dlouho znemožňují přístup majiteli, policii i příslušným úřadům.

Zdroj: ČTK
Další zprávy