reklama
 
 

Fotosoutěž Red Bull Illume se vrací. Podívejte se na zatím nejlepší akční snímky roku

24. 4. 2019 11:40
Největší fotografická soutěž zaměřená na extrémní sporty se po třech letech opět vrací. Red Bull Illume odstartuje 1. května a fotky tam bude možné zaslat až do 31. července. Porota pak vybere 55 finalistů, 11 vítězů a celkového vítěze, který bude vyhlášen v listopadu. Úroveň bude opět vysoká - naznačují to mimo jiné snímky týdne, které Red Bull pravidelně vyhlašuje a které si můžete prohlédnout v galerii u tohoto článku.

Soutěž letos přinese tři nové kategorie: první z nich je zaměřena na instagramové příspěvky a snímky tam lze zaslat jednoduše prostřednictvím tagů @redbullillume and #rbi19submission (tato část soutěže už běží od února a končí 14. června).

Druhá nově vyhlášená kategorie se nazývá Emerging a je zaměřena na vycházející talenty do 25 let věku. Ve třetí (Moving image) se budou hodnotit krátké videosekvence v délce od 5 do 30 vteřin. 

Snímky do soutěže lze posílat prostřednictvím stránky redbullillume.com, kde také najdete pravidla a seznam všech vypsaných kategorií.

Letos se uskuteční už pátý ročník soutěže, která začala v roce 2006. Pořadatelé také oznámili, že by se v příštích letech měla konat každé dva roky (dosud to bylo co tři roky). Na soutěž navazuje řada výstav po celém světě.

Předchozího ročníku se v roce 2016 zúčastnilo 5645 fotografů ze sto dvaceti zemí. Porota, složená z 53 respektovaných kritiků a osobností, vybírala z rekordního počtu 34 624 fotek.

autor: Tomáš Vocelka | 24. 4. 2019 11:40

Související

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama