Fotosoutěž Red Bull Illume se vrací. Podívejte se na zatím nejlepší akční snímky roku

Snímky nejlepších fotografů extrémních sportů si můžete prohlédnout v galerii u tohoto článku.
Rutger Pauw (foto týdne, 12. února 2019). Pierre Gasly na portrétu, který vznikl pro závody motokár na ledě (Bulls on Ice) v nizozemském Biddinghuizenu.
Kin Marcin (foto týdne, 5. březen 2019). Polská biatlonistka Kamila Żuková trénuje ve švédském Idre.
Jan Kasl (foto týdne, 12. březen 2019). Vodní slalomář a olympijský medailista Vavřinec Hradilek v islandském fjordu Skagafjordur.
Graeme Murray (foto týdne, 28. březen 2019). Ryan Sandes během tréninku na novozélandský ultramaraton Tarawera.
Foto: Red Bull Content Pool 2019
Tomáš Vocelka Tomáš Vocelka
24. 4. 2019 11:40
Největší fotografická soutěž zaměřená na extrémní sporty se po třech letech opět vrací. Red Bull Illume odstartuje 1. května a fotky tam bude možné zaslat až do 31. července. Porota pak vybere 55 finalistů, 11 vítězů a celkového vítěze, který bude vyhlášen v listopadu. Úroveň bude opět vysoká - naznačují to mimo jiné snímky týdne, které Red Bull pravidelně vyhlašuje a které si můžete prohlédnout v galerii u tohoto článku.

Soutěž letos přinese tři nové kategorie: první z nich je zaměřena na instagramové příspěvky a snímky tam lze zaslat jednoduše prostřednictvím tagů @redbullillume and #rbi19submission (tato část soutěže už běží od února a končí 14. června).

Druhá nově vyhlášená kategorie se nazývá Emerging a je zaměřena na vycházející talenty do 25 let věku. Ve třetí (Moving image) se budou hodnotit krátké videosekvence v délce od 5 do 30 vteřin. 

Snímky do soutěže lze posílat prostřednictvím stránky redbullillume.com, kde také najdete pravidla a seznam všech vypsaných kategorií.

Letos se uskuteční už pátý ročník soutěže, která začala v roce 2006. Pořadatelé také oznámili, že by se v příštích letech měla konat každé dva roky (dosud to bylo co tři roky). Na soutěž navazuje řada výstav po celém světě.

Předchozího ročníku se v roce 2016 zúčastnilo 5645 fotografů ze sto dvaceti zemí. Porota, složená z 53 respektovaných kritiků a osobností, vybírala z rekordního počtu 34 624 fotek.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 2 hodinami

Běloruská KGB zastřelila opozičníka, při zátahu zemřel také jeden z agentů

Běloruská tajná služba KGB při zátahu v bytovém domě v Minsku zastřelila muže. Po smrti je i jeden z příslušníků, informovala v úterý na svých stránkách služba. Podle agentury Belta byl zastřelený muž spojen s opozicí.

KGB označila zabitého muže za teroristu. Tímto jazykem úřady v minulosti opakovaně popisovaly demonstranty či osoby vyjadřující odpor vůči režimu běloruského prezidenta Alexandra Lukašenka.

Opoziční server Naša Niva uvedl, že člena běloruské KGB zastřelil a následně sám přišel o život 32letý programátor Andrej Zelcer, který pracoval pro americkou IT firmu.

Loni v létě vypukly v Bělorusku rozsáhlé demonstrace proti oficiálnímu vyhlášení Lukašenka vítězem prezidentských voleb. Opozice je přesvědčena, že hlasování provázely podvody a že skutečnou vítězkou byla opoziční vůdkyně Svjatlana Cichanouská. Lukašenko postupně protesty tvrdě potlačil a vězněním svých odpůrců se snaží v zemi umlčet veškerý nesouhlas.

Zdroj: ČTK
před 3 hodinami

Pákistánská armáda zabila deset ozbrojenců, údajně plánovali teroristické útoky

Pákistánské ozbrojené složky zabily v přestřelce na severozápadě země deset ozbrojenců, včetně čtyř velitelů, a zabavily také mnoho zbraní. Podle armády patřili bojovníci ke skupině, která stála za nedávnými útoky na civilisty a plánovala další údery. V úterý o tom informovala agentura AP.

Armáda zasahovala v oblasti Jižního Vazíristánu v provincii Chajbar Pachtunchvá, která byla až donedávna baštou hnutí Tehríke Tálibán (TTP). To je pákistánskou odnoží islamistického afghánského hnutí. Armáda ale neposkytla o operaci žádné podrobnosti ani informace o příslušnosti zabitých ozbrojenců.

Zdroj: ČTK
Další zprávy