Foto: Drsný závod přes Rusko. Etapy z Moskvy do Vladivostoku zvládli jen čtyři muži

Cyklisté na trati extrémního etapového závodu napříč Ruskem.
Pátá etapa vedla z Jekatěrinburgu směrem na Ťumeň.
Nohy cyklisty Pierra Bischoffa po deseti extrémních etapách závodu. Desátá etapa vedla z Krasnojarsku do Irkutska.
Další etapa vedla z Čity do Svobodného.
Aby cyklisté mohli extrémně dlouhé etapy dokončit, museli jet i za tmy.
Foto: Denis Klero, Reb Bull Content Pool
Tomáš Vocelka Tomáš Vocelka
7. 9. 2018 6:24
Start v Moskvě. Pak 9100 kilometrů v sedle. Jen ti nejtvrdší závodníci dojedou do cíle extrémního cyklistického závodu, který během patnácti etap přetne celé Rusko a končí ve Vladivostoku. Letos dojeli do cíle čtyři. V pětileté historii závodu to byl rekord. A celou událost opět skvěle zachytili tři fotografové.

Extrémní cyklistický závod z Moskvy do Vladivostoku připomíná trochu to, co se říká o ruské povaze. Když Američany proslaví náročný cyklistický závod RAAM od východního k západnímu pobřeží dlouhý 4800 km, Rusové řeknou: To nic není. A udělají závod dvakrát tak dlouhý a mnohem drsnější.

Právě takový je Red Bull Trans-Siberian Extreme Race, který stejně jako loni zachytili tři vynikající fotografové. Denis Klero, Pavel Sukhorukov a Masha Berliner.

Závod se jezdí už pátou sezonu a do cíle vždy dorazí jen hrstka cyklistů (ovšem na startu jich také nestávají žádné davy). Letos dojelo do cíle nebývalé množství lidí - celkem čtyři. Jen ti nejsilnější zvládli nástrahy patnácti etap o celkové délce 9100 kilometrů. Jen pro názornost - na jednu etapu tak vychází průměrná délka něco přes 600 kilometrů.

První etapa odstartovala 24. července z Moskvy. Etap bylo celkem patnáct a cyklisté dorazili do Vladivostoku za 25 dní. Nesedí vám ta čísla? To proto, že závodníci často jeli etapu déle než 24 hodin - například vítěz Pierre Bischoff absolvoval tu poslední patnáctou za 26 hodin a 37 minut. Jezdci měli také během závodu několik volných dnů na odpočinek. 

Výsledky byly nakonec takové:
1. Pierre Bischoff - Německo
2. Michael Knudsen - Dánsko
3. Marcelo Florentino Soares - Brazílie
4. Amit Samarth - Indie

Celkový čas vítěze byl 315:45:26, druhý v pořadí měl souhrnný čas o osm hodin delší. 

 

Právě se děje

před 18 minutami

Komerční banka má zablokovanou elektronickou identifikaci, řeší bezpečnostní incident

Správa základních registrů dočasně zablokovala Komerční bance poskytování služeb elektronické identifikace, tady takzvané digitální občanky. Banka měla službu spustit toto pondělí. Podle serveru Seznam Zprávy je důvodem blokace bezpečnostní incident, při kterém byla pravděpodobně zaměněna identita. Banka společně se SZR analyzuje příčiny problému.

"V průběhu předprodukčního testování jsme odhalili technický problém, který vedl k preventivnímu a dočasnému zastavení možnosti autentizace klientů Komerční banky," sdělil mluvčí banky Michal Teubner. Masivní testování všech scénářů je podle něj důležité pro identifikaci a odstranění chyb, které se mohou v rámci ostrého provozu objevit.

Zdroj: ČTK
před 52 minutami

Vláda schválila rozdělení EU peněz mezi programy

Vláda dnes schválila rozdělení evropských dotací pro ČR v programovém období 2021 až 2027 mezi operační programy, a to přes odpor koaliční ČSSD. Na twitteru o tom informovala ministryně práce a sociálních věcí Jana Maláčová (ČSSD). podle ní rozhodnutí znamená méně peněz pro rodiny s dětmi, seniory, na rekvalifikace a sociální služby.

Z materiálu, který má ČTK k dispozici, vyplývá, že celkově by v letech 2021 až 2027 mělo být rozděleno mezi většinu operačních programů 18,8 miliardy eur (zhruba 488,5 miliardy korun). Přitom na operační program ministerstva práce a sociálních věcí je v návrhu vyčleněno 1,4 miliardy eur (36,4 miliardy korun). Podle portálu k evropským dotacím bylo v období 2014 až 2020 vyčleněno na operační program zaměstnanost 2,15 miliardy eur.

Zdroj: ČTK
Další zprávy