Nejlepší lyžařské fotky. Budí chuť jet na hory – pokud na nich dokážete najít ty lyžaře

Nejlepší lyžařské fotky. Budí chuť jet na hory – pokud na nich dokážete najít ty lyžaře
Lokalita: Revelstoke, Kanada. Sportovec: Tatum Monod. Fotograf: Elliott Bernhagen
Lokalita: Brighton, USA. Sportovec: Dan Rihm. Fotograf: Cam McLeod
Lokalita: Pitzal, Rakousko. Sportovec: Andi Nitsche. Fotograf: Severin Wegener
Lokalita: Zinal, Švýcarsko. Sportovec: Nicolas Vuignier. Fotograf: Jeremy Bernard
Foto: Red Bull Illume
Tomáš Vocelka Tomáš Vocelka
15. 1. 2017 9:05
Jízda v nedotčeném prašanu, sluncem prozářené zasněžené scenérie. A lyžaři na desítky různých způsobů. Tak vypadají nejlepší lyžařské fotky světa v renomované soutěži sportovních fotografů Red Bull Illume. Jen kdyby se tak silně neprojevovala manýra současné akční a krajinářské fotografie. Drobná postavička obklopená nekonečnou mohutností přírody.

Velká světová fotosoutěž Red Bull Illume, zaměřená na akční sporty, vyhlašuje kromě celkových výsledků i nejlepší fotky v jednotlivých sportech. V aktuálním ročníku se v ní předvedly kromě fotek z cyklistiky nebo z horolezectví i vybrané fotky lyžařů.

Jsou výborné, jen se člověk při jejich sledování neubrání pocitu, že do fotografie akčních sportů (ale je to vidět i v krajinářské fotografii) silně pronikla manýra – zachytit co nejmenší postavičku člověka obklopenou velkolepou přírodou. Podobný motiv má na fotkách z Red Bull Illume téměř polovina lyžařských záběrů.

Když to člověk vidí poprvé, připadá mu to jako skvělý nápad. Když to vidí podesáté, ještě ho to baví. Ale v poslední době už je toho možná až příliš mnoho.

Ale ať už je to jakkoliv, nejlepší akční fotky z lyžování, vybrané pořadateli soutěže, budí touhu vzít lyže a vyrazit do hor.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 55 minutami

Běloruská KGB zastřelila opozičníka, při zátahu zemřel také jeden z agentů

Běloruská tajná služba KGB při zátahu v bytovém domě v Minsku zastřelila muže. Po smrti je i jeden z příslušníků, informovala v úterý na svých stránkách služba. Podle agentury Belta byl zastřelený muž spojen s opozicí.

KGB označila zabitého muže za teroristu. Tímto jazykem úřady v minulosti opakovaně popisovaly demonstranty či osoby vyjadřující odpor vůči režimu běloruského prezidenta Alexandra Lukašenka.

Opoziční server Naša Niva uvedl, že člena běloruské KGB zastřelil a následně sám přišel o život 32letý programátor Andrej Zelcer, který pracoval pro americkou IT firmu.

Loni v létě vypukly v Bělorusku rozsáhlé demonstrace proti oficiálnímu vyhlášení Lukašenka vítězem prezidentských voleb. Opozice je přesvědčena, že hlasování provázely podvody a že skutečnou vítězkou byla opoziční vůdkyně Svjatlana Cichanouská. Lukašenko postupně protesty tvrdě potlačil a vězněním svých odpůrců se snaží v zemi umlčet veškerý nesouhlas.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Pákistánská armáda zabila deset ozbrojenců, údajně plánovali teroristické útoky

Pákistánské ozbrojené složky zabily v přestřelce na severozápadě země deset ozbrojenců, včetně čtyř velitelů, a zabavily také mnoho zbraní. Podle armády patřili bojovníci ke skupině, která stála za nedávnými útoky na civilisty a plánovala další údery. V úterý o tom informovala agentura AP.

Armáda zasahovala v oblasti Jižního Vazíristánu v provincii Chajbar Pachtunchvá, která byla až donedávna baštou hnutí Tehríke Tálibán (TTP). To je pákistánskou odnoží islamistického afghánského hnutí. Armáda ale neposkytla o operaci žádné podrobnosti ani informace o příslušnosti zabitých ozbrojenců.

Zdroj: ČTK
Další zprávy