Nejlepší lyžařské fotky. Budí chuť jet na hory – pokud na nich dokážete najít ty lyžaře

Nejlepší lyžařské fotky. Budí chuť jet na hory – pokud na nich dokážete najít ty lyžaře
Lokalita: Revelstoke, Kanada. Sportovec: Tatum Monod. Fotograf: Elliott Bernhagen
Lokalita: Brighton, USA. Sportovec: Dan Rihm. Fotograf: Cam McLeod
Lokalita: Pitzal, Rakousko. Sportovec: Andi Nitsche. Fotograf: Severin Wegener
Lokalita: Zinal, Švýcarsko. Sportovec: Nicolas Vuignier. Fotograf: Jeremy Bernard
Foto: Red Bull Illume
Tomáš Vocelka Tomáš Vocelka
15. 1. 2017 9:05
Jízda v nedotčeném prašanu, sluncem prozářené zasněžené scenérie. A lyžaři na desítky různých způsobů. Tak vypadají nejlepší lyžařské fotky světa v renomované soutěži sportovních fotografů Red Bull Illume. Jen kdyby se tak silně neprojevovala manýra současné akční a krajinářské fotografie. Drobná postavička obklopená nekonečnou mohutností přírody.

Velká světová fotosoutěž Red Bull Illume, zaměřená na akční sporty, vyhlašuje kromě celkových výsledků i nejlepší fotky v jednotlivých sportech. V aktuálním ročníku se v ní předvedly kromě fotek z cyklistiky nebo z horolezectví i vybrané fotky lyžařů.

Jsou výborné, jen se člověk při jejich sledování neubrání pocitu, že do fotografie akčních sportů (ale je to vidět i v krajinářské fotografii) silně pronikla manýra – zachytit co nejmenší postavičku člověka obklopenou velkolepou přírodou. Podobný motiv má na fotkách z Red Bull Illume téměř polovina lyžařských záběrů.

Když to člověk vidí poprvé, připadá mu to jako skvělý nápad. Když to vidí podesáté, ještě ho to baví. Ale v poslední době už je toho možná až příliš mnoho.

Ale ať už je to jakkoliv, nejlepší akční fotky z lyžování, vybrané pořadateli soutěže, budí touhu vzít lyže a vyrazit do hor.

 

Právě se děje

před 39 minutami

V květnu vzniklo v Česku 2577 nových firem, o 167 méně než v dubnu

V květnu vzniklo v ČR 2577 nových společností, o 167 méně než v dubnu. Naopak počet zaniklých firem se zvýšil o 154 na 1258. V Česku tak v květnu přibylo 1319 společností, o 321 méně než v předchozím měsíci. Vyplývá to z analýzy dat portálu www.informaceofirmach.cz, kterou uskutečnila společnost CRIF.

"Počet nových společností byl v květnu na jedné straně druhý nejnižší od začátku letošního roku, na druhé straně šlo o nejsilnější květen od roku 2017," uvedla analytička CRIF Věra Kameníčková. Počet nově vznikajících společností je letos zatím nejen výrazně vyšší než v roce 2020, ale také o něco vyšší než v roce 2019. I díky tomu se výrazně zvýšil poměr nových a zaniklých společností. Na každých deset firem, které v roce 2021 zanikly, připadlo 22 nově vzniklých. Před rokem to bylo 17 nových firem.

V rámci jednotlivých odvětví v květnu vzniklo nejvíce společností v odvětví nakládání s nemovitostmi (416), v obchodu (279) a ve zpracovatelském průmyslu (217). Nejvíce jich zaniklo v odvětví obchodu (433), v nakládání s nemovitostmi (221) a v profesních, vědeckých a technických činnostech (165).

Zdroj: ČTK
Aktualizováno před 50 minutami

Zsuzsová se v kauze Kuciak neúčastní nového jednání soudu

Slovenský nejvyšší soud začal v úterý dopoledne projednávat odvolání v případu vraždy novináře Jána Kuciaka a jeho partnerky. Jedna z trojice obžalovaných Alena Zsuzsová požádala o možnost jednání se neúčastnit a soud jí vyhověl. Není vyloučeno, že verdikt padne už tento den.

Nejvyšší soud se zabývá odvoláními vůči rozhodnutí Specializovaného trestního soudu, který loni v září zprostil podnikatele Mariana Kočnera obžaloby z objednání vraždy Kuciaka a osvobodil i Zsuzsovou, která podle žalobce čin zprostředkovala. Kromě toho rozhoduje o rozsudku, kterým byl soudem prvním instance uznán vinným Tomáš Szabó. Ten podle prokuratury pomáhal nejen při vraždě Kuciaka, kdy byla zavražděna i jeho snoubenka Martina Kušnírová, ale také při loupežné vraždě jednoho podnikatele.

Na líčení k nejvyššímu soudu v úterý přišli rodiče Kuciaka a matka Kušnírové. Rodinní příslušníci zavražděné dvojice se účastnili již líčení u soudu první instance.

Zdroj: ČTK
Další zprávy