Nejlepší lyžařské fotky. Budí chuť jet na hory – pokud na nich dokážete najít ty lyžaře

Foto: Red Bull Illume
Tomáš Vocelka Tomáš Vocelka
15. 1. 2017 9:05
Jízda v nedotčeném prašanu, sluncem prozářené zasněžené scenérie. A lyžaři na desítky různých způsobů. Tak vypadají nejlepší lyžařské fotky světa v renomované soutěži sportovních fotografů Red Bull Illume. Jen kdyby se tak silně neprojevovala manýra současné akční a krajinářské fotografie. Drobná postavička obklopená nekonečnou mohutností přírody.

Velká světová fotosoutěž Red Bull Illume, zaměřená na akční sporty, vyhlašuje kromě celkových výsledků i nejlepší fotky v jednotlivých sportech. V aktuálním ročníku se v ní předvedly kromě fotek z cyklistiky nebo z horolezectví i vybrané fotky lyžařů.

Jsou výborné, jen se člověk při jejich sledování neubrání pocitu, že do fotografie akčních sportů (ale je to vidět i v krajinářské fotografii) silně pronikla manýra – zachytit co nejmenší postavičku člověka obklopenou velkolepou přírodou. Podobný motiv má na fotkách z Red Bull Illume téměř polovina lyžařských záběrů.

Když to člověk vidí poprvé, připadá mu to jako skvělý nápad. Když to vidí podesáté, ještě ho to baví. Ale v poslední době už je toho možná až příliš mnoho.

Ale ať už je to jakkoliv, nejlepší akční fotky z lyžování, vybrané pořadateli soutěže, budí touhu vzít lyže a vyrazit do hor.

 

Právě se děje

Další zprávy