Cyklista seskočil z vrtulníku na mrakodrap v Dubaji. Šílený kousek na fotkách

Cyklista seskočil z vrtulníku na mrakodrap v Dubaji. Šílený kousek na fotkách
Má za sebou řadu filmů i sportovních úspěchů. Akce v Dubaji se uskutečnila pod záštitou Red Bullu.
Jeho cílem bude plošina na střeše mrakodrapu Budž al Arab v Dubaji.
Všude předvádí triky na BMX.
Vše probíhalo za podpory dubajského úřadu pro podporu turistického ruchu.
Foto: Fred Murray, Red Bull Content Pool
Tomáš Vocelka Tomáš Vocelka
19. 2. 2019 18:00
Šestadvacetiletý britský biker Kriss Kyle odstartoval natáčení svého nového filmu neuvěřitelným kouskem. Seskočil z vrtulníku na střechu mrakodrapu Burdž al Arab v Dubaji. Všechno dokumentoval Fred Murray, jeden z nejlepších fotografů, kteří se specializují na BMX.

Ani se nechce věřit, že slavný jezdec Kriss Kyle prý odmalička trpí strachem z výšek. Ve výšce zhruba 220 metrů nad zemí seskočil na bikrosovém kole z vrtulníku na střechu hotelu Budž al Arab v Dubaji.

Začalo tak natáčení jeho nového filmu. Kriss Kyle jich už má za sebou celou řadu - předvádí v nich nejrůznější triky na bikrosovém kole. Poté co absolvoval seskok, filmoval ještě na nejrůznějších lokalitách v Dubaji.

Britský jezdec se na seskok připravoval několik měsíců. "Už bylo naplánované datum, ale kvůli povětrnostním podmínkám jsme ho nakonec museli o den odložit. Znamenalo to pro mne další bezesnou noc," řekl Kriss Kyle. Soubor fotografií s jeho seskokem právě zveřejnil Red Bull, pod jehož záštitou celá akce probíhala. 

Autorem výborných snímků je Fred Murray, jeden z nejlepších fotografů, kteří se specializují na BMX. Murray sám na bikrosovém kole jezdí a právě díky tomu je při fotografování tohoto sportu tak dobrý.

 

Právě se děje

Další zprávy