Český fotograf, který si povídá s delfíny, okouzlil svět. 32 fotek, které nadchnou

Ukázky fotografií George Karbuse si můžete prohlédnou ve fotogalerii u tohoto článku.
Ukázky z tvorby českého fotografa George Karbuse
Ukázky z tvorby českého fotografa George Karbuse
Ukázky z tvorby českého fotografa George Karbuse
Ukázky z tvorby českého fotografa George Karbuse
Foto: George Karbus
Foto
25. 3. 2019 17:31
George Karbus je fotograf divoké přírody, který má davy fanoušků po celém světě. Muž, jenž pochází z Karlových Varů, už dlouho žije na pobřeží Irska, aby měl co nejblíže vlny oceánu. Právě ten ho totiž nadchl a stal se jeho hlavním fotografickým tématem. Teď si ho značka Nikon vybrala za svého ambasadora.

Pro Karlovarského rodáka George Karbuse, o němž ve světě mnoho lidí asi netuší, že pochází z Čech, se v roce 2004 stalo novým domovem západní pobřeží Irska. V obřích vlnách Atlantiku našel nejen sám sebe, ale také přátelského divokého delfína, který mu změnil život.

Inspirován delfíním kamarádem se vydal i s rodinou na cesty po světových oceánech, setkal se s kosatkami drsné Arktidy i obřími keporkaky jižního Pacifiku a zachytil je na fotografiích, které fascinují svět.

Ať už fotí velryby, potápěče, surfaře nebo příboj, tříštící se o přístavní molo, jeho láska k přírodě a fotografii hraničí až s posedlostí. "Snažím se zachytit krásy našeho úžasného světa a ukázat lidem opravdové poklady života. Doufám, že mohu lidi inspirovat, aby žili ve větší harmonii s přírodou," říká George Karbus.

O kvalitě jeho práce vypovídá nejen velký počet fanoušků na sociálních sítích, ale také řada trofejí z nejprestižnějších fotografických soutěží světa, jakými jsou Wildlife Photographer of the Year, Nature’s Best Photography, Outdoor Photographer of the Year nebo Red Bull Illume.

Jeho fotografie byly vystaveny v galeriích ve Washingtonu, Hongkongu, Londýně a Japonsku a pravidelně publikuje v časopisech Nature´s Best, BBC Wildlife magazine, BBC Focus, Nikon Pro nebo Outdoor Photography.

Projekt Nikon Ambassador si klade za cíl oslovovat talentované fotografy, kteří svými díly inspirují a ovlivňují řadu dalších po celém světě. Spolu s Georgem se titulem Nikon Ambassador pyšnilo už devět výjimečných českých a slovenských fotografů, například sportovní a reklamní fotograf Dan Vojtěch, fotožurnalista Tomáš Halász nebo fotografující přírodovědec Petr Jan Juračka. 

 

Právě se děje

před 45 minutami

Nové radní České televize poslanci nezvolili. Není jasné, kdy se k volbě znovu dostanou

Sněmovna v úterý čtveřici členů Rady České televize nevolila. Předseda opozičního klubu lidovců Jan Bartošek si po zhruba půlhodinové debatě k výběru televizních radních vzal přestávku do konce jednacího dne, poslanci se opět sejdou ve středu. Kdy bude výběr členů rady pokračovat, není jasné.

K odkladu volby vyzývá část opozice i Senát. Mezi adepty jsou i lidé, kteří podle kritiků představují ohrožení nezávislosti veřejnoprávní televize. Pirát Tomáš Martínek dnes neprosadil návrh, aby výběr pokračoval až potom, co sněmovní volební výbor posoudí výtky senátní mediální komise. Bartošek zase chtěl, aby se výbor zabýval zákonností postupu nynější členky televizní rady Hany Lipovské.

Zdroj: ČTK
Další zprávy