Smutný buldok láme Američanům srdce. Psa trápí, že si nemůže hrát venku s dětmi

Magdaléna Medková Magdaléna Medková
28. 4. 2020 10:57
Pro většinu domácích mazlíčků je omezení ohledně koronaviru výhra. Se svými majiteli teď mohou trávit až 24 hodin denně. Najdou se však výjimky. Třeba anglický buldok jménem Big Poppa karanténu nesnáší dobře. Většinu času sedí na balkoně v Atlantě, má smutný výraz a vyhlíží děti, s kterými si jindy tak rád hraje. Jeho fotka už vzbudila soucit u desítek tisíc Američanů.
Pohled na smutného buldoka Big Poppa láme pejskařům srdce | Video: Twitter/Rae Elle

Osmatřicetiletá Rashida Ellisová zůstává stejně jako další miliony Američanů doma, aby pomohla zastavit šíření nového typu koronaviru v jedné z nejzasaženějších zemí. Přestože návrhářka kostýmů přišla kvůli pandemii o velkou zakázku pro natáčení filmu, doma časem neplýtvá. Z pohodlí bytu navrhuje, šije a prodává on-line vlastní oblečení. 

Ellisová ale není doma tak úplně sama, společnost jí ve dne v noci dělá její tříletý anglický buldok, rasa, která je v Americe populární od 80. let, od premiéry detektivního seriálu Jake a tlusťoch. Psa jménem Big Poppa návrhářka běžně bere s sebou do filmových studií, kde má od herců, kameramanů i maskérů dostatek pozornosti a často od nich dostane i něco dobrého.

Ze všeho nejraději však buldok tráví dny ve vnitrobloku, kde si může celý den hrát s dětmi z okolních domů. A právě to mu teď nejvíce schází. Jak Ellisová řekla americkému deníku Buzzfeed News, Big Poppa omezení chodit ven nesnáší dobře. Celé dny sedí v Atlantě na balkoně a vyhlíží děti z protějších domů.

Rashida Ellisová jeden takový moment vyfotila a sdílela ho na Twitteru se slovy: "Big Poppa je dnes tak smutný. Chybí mu hraní s dětmi ze stejného domu a celý den je vyhlíží z balkonu."

Big Poppa se během pár hodin stal senzací na internetu. Fotku viděl na Twitteru a Instagramu zhruba milion lidí a sdílely ji i známé osobnosti. Moderátorka známé americké talkshow Ellen DeGeneresová vyzvala Američany, aby zůstali doma a zpomalili šíření nákazy. "Udělejte to pro Big Poppu," dodala.

Uživatel jménem Adam Best na sítích napsal, že čím více lidí zůstane doma, tím dříve se podaří virus potlačit a Poppa si zase bude moct hrát s dětmi. Mezi těmi, kdo se smutného buldoka snažili povzbudit, byla dále i britská herečka Maisie Williamsová.

Představitelka Aryi Starkové ze seriálu Hra o trůny k fotce napsala, že by pro Poppu dokonce i zemřela.

 

Právě se děje

před 43 minutami

Trump propustil Albrightovou a další z poradního orgánu Pentagonu

Americký prezident Donald Trump pokračuje necelé dva měsíce před koncem svého mandátu v personálních změnách na ministerstvu obrany. Podle zdrojů časopisu Foreign Policy zbavil funkce několik vysoce postavených činitelů z Odboru obranné politiky (DPB), což je externí poradní orgán ministerstva. Mezi nimi byla například Madeleine Albrightová, česká rodačka, jež byla první ženou, která stála v čele americké diplomacie v letech 1997 až 2001. Zprávy o personálních změnách následně potvrdilo i ministerstvo.

Zdroj: ČTK
před 2 hodinami

Policisté zajistili na několika místech miliony korun v hotovosti patřící bývalému místopředsedovi Fotbalové asociace ČR Romanu Berbrovi.

Policisté zajistili na několika místech miliony korun v hotovosti patřící bývalému místopředsedovi Fotbalové asociace ČR Romanu Berbrovi. Uvedla to dnes Česká televize. Kriminalisté také zjistili, že Berbr ovládá společnost Lugas Corporation na Seychelských ostrovech, přes niž může řídit i své podnikání v Česku. I proto soud rozhodl, že zůstane ve vazbě.

"Kapitál této společnosti (na Seychelských ostrovech) dle rejstříku dosahuje výše 100.000 dolarů a je rozdělen do akcií, jichž je obviněný držitelem," citovala Česká televize z vazebního návrhu Vrchního státního zastupitelství v Praze.

Peníze i investiční drahé kovy objevili policisté při razii v Berbrově bankovní bezpečnostní schránce. Bankovky našli také v jeho kanceláři v budově Plzeňského fotbalového svazu, v jehož čele Berbr stál. Další hotovost zabavili podle České televize v trezoru vedeném na jeho dceru.

Do vazby fotbalového funkcionáře, který je jedním z 20 obviněných v kauze údajného ovlivňování výsledků zápasů druhé a třetí fotbalové ligy, poslal v říjnu Obvodní soud pro Prahu 6. Proti rozhodnutí Berbr podal stížnost, které minulý týden odvolací pražský městský soud nevyhověl.

Zdroj: ČTK
Další zprávy