Smutný buldok láme Američanům srdce. Psa trápí, že si nemůže hrát venku s dětmi

Magdaléna Medková Magdaléna Medková
28. 4. 2020 10:57
Pro většinu domácích mazlíčků je omezení ohledně koronaviru výhra. Se svými majiteli teď mohou trávit až 24 hodin denně. Najdou se však výjimky. Třeba anglický buldok jménem Big Poppa karanténu nesnáší dobře. Většinu času sedí na balkoně v Atlantě, má smutný výraz a vyhlíží děti, s kterými si jindy tak rád hraje. Jeho fotka už vzbudila soucit u desítek tisíc Američanů.
Pohled na smutného buldoka Big Poppa láme pejskařům srdce | Video: Twitter/Rae Elle

Osmatřicetiletá Rashida Ellisová zůstává stejně jako další miliony Američanů doma, aby pomohla zastavit šíření nového typu koronaviru v jedné z nejzasaženějších zemí. Přestože návrhářka kostýmů přišla kvůli pandemii o velkou zakázku pro natáčení filmu, doma časem neplýtvá. Z pohodlí bytu navrhuje, šije a prodává on-line vlastní oblečení. 

Ellisová ale není doma tak úplně sama, společnost jí ve dne v noci dělá její tříletý anglický buldok, rasa, která je v Americe populární od 80. let, od premiéry detektivního seriálu Jake a tlusťoch. Psa jménem Big Poppa návrhářka běžně bere s sebou do filmových studií, kde má od herců, kameramanů i maskérů dostatek pozornosti a často od nich dostane i něco dobrého.

Ze všeho nejraději však buldok tráví dny ve vnitrobloku, kde si může celý den hrát s dětmi z okolních domů. A právě to mu teď nejvíce schází. Jak Ellisová řekla americkému deníku Buzzfeed News, Big Poppa omezení chodit ven nesnáší dobře. Celé dny sedí v Atlantě na balkoně a vyhlíží děti z protějších domů.

Rashida Ellisová jeden takový moment vyfotila a sdílela ho na Twitteru se slovy: "Big Poppa je dnes tak smutný. Chybí mu hraní s dětmi ze stejného domu a celý den je vyhlíží z balkonu."

Big Poppa se během pár hodin stal senzací na internetu. Fotku viděl na Twitteru a Instagramu zhruba milion lidí a sdílely ji i známé osobnosti. Moderátorka známé americké talkshow Ellen DeGeneresová vyzvala Američany, aby zůstali doma a zpomalili šíření nákazy. "Udělejte to pro Big Poppu," dodala.

Uživatel jménem Adam Best na sítích napsal, že čím více lidí zůstane doma, tím dříve se podaří virus potlačit a Poppa si zase bude moct hrát s dětmi. Mezi těmi, kdo se smutného buldoka snažili povzbudit, byla dále i britská herečka Maisie Williamsová.

Představitelka Aryi Starkové ze seriálu Hra o trůny k fotce napsala, že by pro Poppu dokonce i zemřela.

 

Právě se děje

před 58 minutami

Venezuela zavede kvůli hyperinflaci milionovou bankovku

Venezuelská centrální banka zavede od pondělí tři nové druhy bankovek. Kvůli hyperinflaci začne vydávat bankovky v nominální hodnotě 200 000, 500 000 a jednoho milionu bolívarů, informovala agentura AFP. Dosud nejvyšší hodnota byla 50 000 bolívarů. Kvůli vysoké nestabilitě domácí měny ale obyvatelé Venezuely běžně používají americký dolar.

"Hlavním problém je, že při cyklu hyperinflace centrální banka nikdy nedokáže aktualizovat měnový systém dostatečně rychle," uvedl ekonom Asdrúbal Oliveros. Kdysi prosperující země vyvážející ropu zažívá již čtvrtým rokem velice rychlý růst cen. V loňském roce míra inflace ve Venezuele vystoupala na tři tisíce procent, v lednu letošního roku zbrzdila na 2665 procent.

Za jeden milion bolívarů, což je zhruba 11 korun, lze podle agentury AFP pořídit zhruba kilogram rajčat nebo "250 mililitrů málo kvalitního tekutého mýdla". Bolívary Venezuelané používají hlavně pro placení jízdného v hromadné dopravě. Při běžných platbách Venezuelané spíše využívají výrazně stabilnější americký dolar, který se stal faktickým oběživem v zemi. Podle oficiálního kurzu jeden dolar stojí zhruba dva miliony bolívarů.

Zdroj: ČTK
Další zprávy