Kozy vzaly městečko ve Walesu útokem. Během karantény lidem okousaly keře i květiny

Magazín Magazín
1. 4. 2020 11:59
I na severu Walesu jsou lidé v karanténě a dodržují nařízení britské vlády. O to víc je pobavilo, když se na ulicích přímořského města Llandudno z ničeho nic objevilo stádo koz. Bez ostychu a s velkým apetitem se začalo pást na předzahrádkách domů, pobíhalo po ulicích a skákalo na zídky, kde okusovalo keře i květiny.
Vládu nad městem převzaly kozy. Přivedl je klid karantény kvůli koronaviru | Video: Reuters

Stádo kamerunských koz přišlo do Llandudna z nedaleké horské oblasti a k překvapení všech s sebou nemělo žádného pasáčka. Do ulic města je pravděpodobně přilákal klid, který ve Walesu nastal kvůli přísnějším nařízením vlády v době koronavirové krize. Lidé zůstávají převážně doma, ulice jsou poloprázdné a po silnicích nejezdí auta.

Na videu je vidět, jak se kozy bezostyšně šinou od domu k domu, skáčou na zídky a okusují zelené keře. Vycházka zabrala stádu několik hodin, obešlo pár bloků a nakonec se uvelebilo na trávníku před kostelem, kde si dalo další svačinku.

Kozy jako první zaregistroval jeden z obyvatelů, Carl Triggs, když byl na cestě domů od svých příbuzných, kterým doručil několik roušek na obličej. "Běžně stádo žije v nedalekých horách, odkud má výhled na město. Tady dole se vyskytuje jen velmi zřídka," řekl obyvatel americkému webu CNN.

Majitel hotelu Mark Richards poznamenal, že se s kozami ve městě už setkal, ale tentokrát mu přišly obzvlášť sebevědomé. "Procházely se tady jako by jim to tu patřilo, myslím si, že bez lidí a aut jsou si jistější," řekl Richards a dodal, že je vlastně rád, protože nemusí na pozemku nic zastřihávat.

Kamerunské kozy koneckonců nevadí ani tamním strážníkům, které na divoké stádo upozornil jeden z obyvatel. "Nic jsme nepodnikli, protože už víme, že si stádo samo najde cestu zpátky do hor," řekl šéf policie.

 

Právě se děje

Další zprávy