Karanténa očima domácích mazlíčků. Za mě dobrý, "píší" psi na internetu

Magdaléna Medková Magdaléna Medková
18. 3. 2020 10:01
Omezení ohledně nového typu koronaviru způsobuje řadu sociologických i psychologických problémů. Lidé se učí, jak se vypořádat se samotou, stresem, smutkem, úzkostmi i nudou. Kdo z karantény naopak těží, jsou domácí mazlíčci. I když ze svých pánů mohou být i lehce nervózní, nouzovou situaci zvládají povětšinou s přehledem. Fotky na internetu dokážou i zvednout náladu, podívejte se.
 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 30 minutami

Na Svět knihy přišlo zhruba 35 tisíc lidí, přes pokles jsou pořadatelé spokojeni

Pražský veletrh Svět knihy letos podle předběžných údajů navštívilo 34 až 36 tisíc lidí, zhruba o 30 procent méně než dřív. Vzhledem k okolnostem a dopadům pandemie koronaviru to mluvčí Jana Chalupová nicméně označuje za vynikající. Akce začala ve čtvrtek a skončila v neděli večer.

V posledním předpandemickém roce dorazilo rekordních 50 tisíc lidí. Letos zřejmě hrál roli i nižší počet návštěv školáků, neboť některé vyhlásily na pondělí před svátkem volno a děti mohly odjet na prodloužený víkend. Se zájmem jsou však pořadatelé nakonec spokojeni, byť ředitel Radovan Auer ještě ve čtvrtek doufal, že by letos mohl padnout rekord.

Zdroj: ČTK
Další zprávy