Faráři požehnali kočkám i psům. Kvůli koronaviru byli mazlíčci jen v autě

Magazín Magazín
5. 10. 2020 11:44
Ke svátku Františka z Assisi, který připadá na 4. října, podle křesťanské tradice patří svěcení domácích mazlíčků. Letos se však kvůli pandemii koronaviru lidé v mnoha zemích světa nemohli do kostelů se svými zvířaty vypravit a na Filipínách tuto nesnáz vyřešili svérázným způsobem. Majitelé si s domácími mazlíčky pro požehnání přijeli v autech.
Katolický kněz ve filipínské Manile vyšel před kostel, aby kočky, psy či ptáky sedící v autech pokropil svěcenou vodou z bezpečné vzdálenosti.
Katolický kněz ve filipínské Manile vyšel před kostel, aby kočky, psy či ptáky sedící v autech pokropil svěcenou vodou z bezpečné vzdálenosti. | Foto: Reuters

Katolický kněz ve filipínské Manile vyšel před kostel, aby kočky, psy či ptáky sedící v autech pokropil svěcenou vodou z bezpečné vzdálenosti. Jihoasijská země se totiž s více než 300 tisíci případy nakažených řadí mezi státy, které pandemie koronaviru zasáhla nejvíce, a její obyvatelé tak musí výrazně omezit sociální kontakt. Informovala o tom agentura Reuters.

Katolíci tvoří na Filipínách přes 80 procent populace, takže není divu, že má svěcení domácích mazlíčků u místních silnou tradici. Každoročně se koná při příležitosti Mezinárodního dne zvířat, který připadá na 4. října. To je také den úmrtí křesťanského mnicha Františka z Assisi, který se během svého života staral o opuštěná a týraná zvířata.

"Svého psa beru jako člena rodiny a chci mu dopřát svěcenou vodu, aby byl zdravý," řekla Arlene Pedronová, která na obřad přijela se zlatým retrívrem.
"Svého psa beru jako člena rodiny a chci mu dopřát svěcenou vodu, aby byl zdravý," řekla Arlene Pedronová, která na obřad přijela se zlatým retrívrem. | Foto: Reuters

"Musíme se přizpůsobit novým normám. Pandemie by nám ale neměla znemožnit, abychom projevili úctu našim zvířatům," uvedl jeden z organizátorů žehnání v Manile Ritchie Pascual.

"Svěcení je pro mě velmi důležité, protože svého psa beru jako člena rodiny a chci mu dopřát svěcenou vodu, aby byl zdravý," řekla Arlene Pedronová, která na obřad přijela s dva roky starým zlatým retrívrem.

 

Právě se děje

Další zprávy