Drzá opice sebrala spícímu mladíkovi telefon. Udělala si selfie a pak ho chtěla sníst

Magazín Magazín
18. 9. 2020 8:47
Muž v Malajsii ztratil telefon, a když ho druhý den našel uprostřed džungle za svým domem, čekalo ho překvapení. V galerii svého mobilu našel několik selfie, na kterých pózovala opice, a nechybělo ani video, na němž se zvíře zjevně snažilo telefon sežrat.
Ilustrační foto
Ilustrační foto | Foto: Shutterstock

Zackrydz Rodzi o svůj telefon patrně přišel, když spal. Že mu mobil chybí, si 20letý mladík uvědomil, až když se kolem jedenácté dopoledne vzbudil. "V domě nebyly žádné stopy po vloupání, takže jsem si myslel, že za zmizením telefonu stojí nějaká černá magie," žertoval Rodzi, když příběh vyprávěl zpravodajskému webu BBC.

Zackrydz, který v současnosti studuje poslední ročník počítačové vědy na univerzitě v malajsijském státě Johor, mobil vypátral až druhý den odpoledne. Jeho otec si všiml, že se kolem domu potuluje opice, a když telefon prozvonil, uslyšel ho v džungli jen pár kroků od zahrady. Po chvíli ho syn a otec našli v bahně mezi listím u palmy.

Mladíkův strýc jen tak z legrace pronesl, že by v galerii mohly být nějaké snímky zloděje. Když se tam Zackrydz poté, co telefon očistil, podíval, mohl si prohlédnout několik selfie s vykulenou opicí i fotky stromů v džungli. Nejvíc ho ovšem pobavilo video pořízené předešlý den kolem druhé odpoledne. Kamera pořídila záznam, na němž se primát pokouší telefon sežrat.

V přírodní oblasti, kde Zackrydz žije, není na rozdíl od městského prostředí zvykem, aby opice místním obyvatelům kradly věci z domů. Mladík opici podezřívá, že se dovnitř vkradla přes otevřené okno v pokoji jeho bratra. "Něco takového se člověku stane jednou za sto let," napsal Zackrydz do popisku legračních fotografií, které sdílel na svém twitterovém účtu.

 

Právě se děje

před 2 hodinami

Při střelbě na oslavě v americkém Colorado Springs zemřelo sedm lidí

Při střelbě na narozeninové oslavě v americkém městě Colorado Springs v neděli zemřelo sedm lidí včetně údajného útočníka. Uvedly to podle agentury Reuters místní úřady.

Útočník podle úřadů dorazil na oslavu, kde se nacházela jeho přítelkyně, a zahájil střelbu. Na místě zemřelo šest osob, jeden člověk podlehl svým zraněním po převozu do místní nemocnice.

V místě oslavy se nacházely i děti, podle prohlášení policie a představitelů města však nebyly mezi oběťmi střelby. Policie uvedla, že střelec spáchal sebevraždu. Dodala, že nyní zjišťuje motiv činu.

Zdroj: ČTK
Další zprávy