Drzá opice sebrala spícímu mladíkovi telefon. Udělala si selfie a pak ho chtěla sníst

Magazín Magazín
18. 9. 2020 8:47
Muž v Malajsii ztratil telefon, a když ho druhý den našel uprostřed džungle za svým domem, čekalo ho překvapení. V galerii svého mobilu našel několik selfie, na kterých pózovala opice, a nechybělo ani video, na němž se zvíře zjevně snažilo telefon sežrat.
Ilustrační foto
Ilustrační foto | Foto: Shutterstock

Zackrydz Rodzi o svůj telefon patrně přišel, když spal. Že mu mobil chybí, si 20letý mladík uvědomil, až když se kolem jedenácté dopoledne vzbudil. "V domě nebyly žádné stopy po vloupání, takže jsem si myslel, že za zmizením telefonu stojí nějaká černá magie," žertoval Rodzi, když příběh vyprávěl zpravodajskému webu BBC.

Zackrydz, který v současnosti studuje poslední ročník počítačové vědy na univerzitě v malajsijském státě Johor, mobil vypátral až druhý den odpoledne. Jeho otec si všiml, že se kolem domu potuluje opice, a když telefon prozvonil, uslyšel ho v džungli jen pár kroků od zahrady. Po chvíli ho syn a otec našli v bahně mezi listím u palmy.

Mladíkův strýc jen tak z legrace pronesl, že by v galerii mohly být nějaké snímky zloděje. Když se tam Zackrydz poté, co telefon očistil, podíval, mohl si prohlédnout několik selfie s vykulenou opicí i fotky stromů v džungli. Nejvíc ho ovšem pobavilo video pořízené předešlý den kolem druhé odpoledne. Kamera pořídila záznam, na němž se primát pokouší telefon sežrat.

V přírodní oblasti, kde Zackrydz žije, není na rozdíl od městského prostředí zvykem, aby opice místním obyvatelům kradly věci z domů. Mladík opici podezřívá, že se dovnitř vkradla přes otevřené okno v pokoji jeho bratra. "Něco takového se člověku stane jednou za sto let," napsal Zackrydz do popisku legračních fotografií, které sdílel na svém twitterovém účtu.

 

Právě se děje

před 53 minutami

Při zásahu proti demonstrantům v Barmě zastřelili ženu

Barmská policie v sobotu použila vodní děla a gumové projektily k rozehnání demonstrantů, kteří hromadně vyšli do ulic protestovat proti vojenskému převratu z 1. února, píše agentura AFP. Při zásahu ve městě Monywa jedna žena zemřela, desítky lidí, včetně novinářů, policie zadržela. Agentura Reuters odhaduje, že se protestů po celé zemi účastnily stovky tisíc lidí.

Policisté při sobotním zásahu byli často v civilu. Podle fotografií na sociálních sítích lidé ve městech Rangún a Monywa stavěli v ulicích barikády, aby zpomalili postup policie. Bezpečnostní síly se pokusily zmařit protesty v Mandalaji, na klíčových křižovatkách postavily zátarasy a obvyklá místa setkání demonstrantů obsadila policie. Protestů v Mandalaji se opětovně zúčastnili i buddhističtí mniši a dodali jim morální autoritu, píše AP.

Jedním z impulzů pro demonstrace bylo páteční prohlášení barmského velvyslance při OSN Ťjo Mou Tchuna, že stojí za svrženou Do Aun Schan Su Ťij, píše agentura AP. Při projevu v OSN převrat tvrdě odsoudil a vyzval k přísnějším mezinárodním sankcím. Při projevu použil gesto se třemi zdviženými prsty, které se stalo symbolem poklidných demonstrací v Barmě. Jeho projev vyvolal vlnu kladných reakcí jak přímo v sále OSN, tak u barmské veřejnosti.

Armáda 1. února svrhla vládu vedenou Do Aun Schan Su Ťij a zabránila tomu, aby se sešel parlament zvolený loni v listopadových volbách. Do demonstrací se od té doby zapojují desítky tisíc lidí. Demonstranti nevěří slibům vojenských představitelů, že uspořádají nové volby a předají moc vítězi. Novou vlnu odporu vyvolal i páteční převoz Aun Schan Su Ťij z domácího vězení na blíže neupřesněné místo.

Zdroj: Zahraničí , ČTK
Další zprávy