Drzá opice sebrala spícímu mladíkovi telefon. Udělala si selfie a pak ho chtěla sníst

Magazín Magazín
18. 9. 2020 8:47
Muž v Malajsii ztratil telefon, a když ho druhý den našel uprostřed džungle za svým domem, čekalo ho překvapení. V galerii svého mobilu našel několik selfie, na kterých pózovala opice, a nechybělo ani video, na němž se zvíře zjevně snažilo telefon sežrat.
Ilustrační foto
Ilustrační foto | Foto: Shutterstock

Zackrydz Rodzi o svůj telefon patrně přišel, když spal. Že mu mobil chybí, si 20letý mladík uvědomil, až když se kolem jedenácté dopoledne vzbudil. "V domě nebyly žádné stopy po vloupání, takže jsem si myslel, že za zmizením telefonu stojí nějaká černá magie," žertoval Rodzi, když příběh vyprávěl zpravodajskému webu BBC.

Zackrydz, který v současnosti studuje poslední ročník počítačové vědy na univerzitě v malajsijském státě Johor, mobil vypátral až druhý den odpoledne. Jeho otec si všiml, že se kolem domu potuluje opice, a když telefon prozvonil, uslyšel ho v džungli jen pár kroků od zahrady. Po chvíli ho syn a otec našli v bahně mezi listím u palmy.

Mladíkův strýc jen tak z legrace pronesl, že by v galerii mohly být nějaké snímky zloděje. Když se tam Zackrydz poté, co telefon očistil, podíval, mohl si prohlédnout několik selfie s vykulenou opicí i fotky stromů v džungli. Nejvíc ho ovšem pobavilo video pořízené předešlý den kolem druhé odpoledne. Kamera pořídila záznam, na němž se primát pokouší telefon sežrat.

V přírodní oblasti, kde Zackrydz žije, není na rozdíl od městského prostředí zvykem, aby opice místním obyvatelům kradly věci z domů. Mladík opici podezřívá, že se dovnitř vkradla přes otevřené okno v pokoji jeho bratra. "Něco takového se člověku stane jednou za sto let," napsal Zackrydz do popisku legračních fotografií, které sdílel na svém twitterovém účtu.

 

Právě se děje

před 5 hodinami

Na Aljašce udeřilo zemětřesení, úřady varují před vlnou tsunami

Americké úřady vydaly varování před ničivou vlnou tsunami poté, co Aleutské ostrovy ležící u Aljašky postihlo silné zemětřesení, dosahující podle americké geologické služby síly 7,5 stupně. Oznámily to dnes tiskové agentury.

Výstraha amerického střediska pro varování před tsunami se týká měst Sand Point a Cold Bay na Aleutách a města Kodiak na stejnojmenném ostrově, poznamenala agentura Reuters s tím, že tato města leží v řídce osídlené oblasti.

Epicentrum zemětřesení se nalézalo 94 kilometrů jihovýchodně od Sand Point. Otřesy vycházely z hloubky 41 kilometrů.

Zdroj: ČTK
před 6 hodinami

Egypťan Bahader je v téměř 75 letech fotbalovým rekordmanem

Egypťan Ezzeldin Bahader byl krátce před 75. narozeninami zapsán do Guinnessovy knihy rekordů jako nejstarší profesionální fotbalista na světě. Podle agentury Reuters získal tento primát po sobotním zápase v egyptské třetí lize, v níž podruhé nastoupil za tým 6th October a znovu odehrál celých 90 minut.

První duel zvládl Bahader v březnu, kdy dokonce skóroval z penalty, a pak na potřebný další start čekal déle, než myslel, protože sportovní svět zastavila pandemie koronaviru. O rekord dědeček šesti vnoučat nyní připravil Izraelce Isaaka Hayika. Ten ještě loni hrál ve věku 73 let, a to jako brankář. Hadaderovi bude pětasedmdesát let 3. listopadu.

Zdroj: ČTK
Další zprávy