Drzá opice sebrala spícímu mladíkovi telefon. Udělala si selfie a pak ho chtěla sníst

Magazín Magazín
18. 9. 2020 8:47
Muž v Malajsii ztratil telefon, a když ho druhý den našel uprostřed džungle za svým domem, čekalo ho překvapení. V galerii svého mobilu našel několik selfie, na kterých pózovala opice, a nechybělo ani video, na němž se zvíře zjevně snažilo telefon sežrat.
Ilustrační foto
Ilustrační foto | Foto: Shutterstock

Zackrydz Rodzi o svůj telefon patrně přišel, když spal. Že mu mobil chybí, si 20letý mladík uvědomil, až když se kolem jedenácté dopoledne vzbudil. "V domě nebyly žádné stopy po vloupání, takže jsem si myslel, že za zmizením telefonu stojí nějaká černá magie," žertoval Rodzi, když příběh vyprávěl zpravodajskému webu BBC.

Zackrydz, který v současnosti studuje poslední ročník počítačové vědy na univerzitě v malajsijském státě Johor, mobil vypátral až druhý den odpoledne. Jeho otec si všiml, že se kolem domu potuluje opice, a když telefon prozvonil, uslyšel ho v džungli jen pár kroků od zahrady. Po chvíli ho syn a otec našli v bahně mezi listím u palmy.

Mladíkův strýc jen tak z legrace pronesl, že by v galerii mohly být nějaké snímky zloděje. Když se tam Zackrydz poté, co telefon očistil, podíval, mohl si prohlédnout několik selfie s vykulenou opicí i fotky stromů v džungli. Nejvíc ho ovšem pobavilo video pořízené předešlý den kolem druhé odpoledne. Kamera pořídila záznam, na němž se primát pokouší telefon sežrat.

V přírodní oblasti, kde Zackrydz žije, není na rozdíl od městského prostředí zvykem, aby opice místním obyvatelům kradly věci z domů. Mladík opici podezřívá, že se dovnitř vkradla přes otevřené okno v pokoji jeho bratra. "Něco takového se člověku stane jednou za sto let," napsal Zackrydz do popisku legračních fotografií, které sdílel na svém twitterovém účtu.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 27 minutami

Brabec vnímá po debatě o Turówě posun, příští týden se sejde s polským ministrem

Ministr životního prostředí Richard Brabec (ANO) vnímá po pátečním jednání expertních týmů významný posun v některých bodech ohledně polského hnědouhelného dolu Turów. Příští týden, pravděpodobně v pondělí, bude jednat s polským protějškem Michalem Kurtykou, později opět zasednou i odborné týmy. 

Podle Česka důl Turów u česko-polské hranice mimo jiné ohrožuje zásoby pitné vody v českých obcích. Soudní dvůr Evropské unie v pondělí uvalil na Polsko pokutu půl milionu eur denně (asi 12,7 mil. Kč) za neuposlechnutí předchozího soudního příkazu k přerušení těžby v dole.

Unijní soud už v květnu vydal na základě české žaloby předběžné rozhodnutí o zastavení těžby v dole. Polská vláda reagovala oznámením, že důl zavřít nehodlá, a stejné stanovisko zaujal také generální ředitel společnosti PGE, vlastníka dolu. Náhlé zastavení těžby by podle Polska ohrozilo energetickou bezpečnost země a tisíce pracovních míst. Soud následně vyměřil Polsku zmíněnou pokutu.

Polský ministr spravedlnosti Zbigniew Ziobro v pátek podle agentury PAP řekl, že Soudní dvůr Evropské unie neměl v dané etapě sporu o důl Turów právo uložit Polsku pokutu. Spor o Turów před unijním soudem ještě nedospěl k verdiktu.

Brabec nechtěl být ohledně možné dohody konkrétní. "Dokud není domluveno všechno, není domluveno nic. Nicméně bylo několik bodů, které byly významně sporné celou dobu. Dnes po jednání vnímám posun v některých a uvidíme. Nechci konkretizovat," řekl v pátek. "Jsem rád, že se i po dnešním jednání přiblížil kompromis, který snad bude přijatelný pro obě strany, který snad budou umět schválit obě vlády," doplnil liberecký hejtman Martin Půta (Starostové pro Liberecký kraj).

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Nizozemský soud poslal do vězení zloděje obrazů van Gogha a Franse Halse

Devětapadesátiletého Nizozemce v pátek poslal na osm let za mříže soud v Lelystadu severovýchodně od Amsterodamu za krádež dvou cenných obrazů. Obraz Vincenta van Gogha Farní zahrada v Nuenenu z roku 1884 zmizel loni v březnu z muzea Singer Laren ve městě Laren. Loni v srpnu pak podle soudu tentýž zloděj ukradl i Halsovo plátno Dva smějící se chlapci (1627) z malého muzea Hofje van Mevrouw van Aerden v Leerdamu, asi 60 kilometrů jižně od nizozemského hlavního města.

Obě díla zmizela beze stopy. Jenom hodnotu Halsovy malby soud odhadl na 16 milionů eur (přes 400 milionů korun). "Tyto obrazy jsou součástí národního kulturního dědictví, mají význam pro dnešní i budoucí generace," konstatoval soud podle agentury DPA.

Na obou místech činu se našla DNA odsouzeného muže, který byl už v minulosti trestán za krádež umění. Obvinění z posledních krádeží popíral.

Zdroj: ČTK
Další zprávy