Sesterská láska: Donesla zraněné dvojče do cíle na zádech

pej
16. 5. 2014 8:00
Velkorysé gesto americké studentky překvapilo nejen otce dívek, ale i jejich trenéra.
Chloe a Claire Gruenke v cíli běžeckého závodu | Video: YouTube

Trenton – Třináctiletá dvojčata Chloe a Claire Gruenke se účastnila běžeckého závodu. Jedna z nich ale po druhém kole cítila, že něco není v pořádku s její nohou, a svalila se na zem.

"Cítila jsem nepříjemné škubnutí a tah ve stehně. Po první zatáčce v druhém kole to začalo strašně bolet a já jsem si prostě jen lehla na zem," řekla Chloe pro televizi KTVI.

Když to zjistila její sestra, vrátila se k ní, aby jí pomohla. Vzala své dvojče na záda a přenesla ji až přes cílovou pásku.

"Dala jsem si ji na záda a pokusila se běžet, ale byla jsem opravdu unavená a nešlo to. Do cíle jsem došla povzbuzovaná mocným aplausem," dodala Claire.

Dívka svým činem překvapila nejenom otce, ale i trenéra, který byl na svou svěřenkyni velmi pyšný a dodal se slzami v očích: "Trénuji už dvacet let, ale něco podobného jsem zažil poprvé v životě."

 

Právě se děje

před 22 minutami

Čínský prezident znovu podpořil správkyni Hongkongu, ocenil ji za odvahu

Čínský prezident Si Ťin-pching znovu vyjádřil podporu hongkongské správkyni Carrie Lamové, jejíž odstoupení požadují v Hongkongu v posledních měsících tisíce demonstrantů. Na schůzce v Pekingu rovněž ocenil odvahu Lamové vládnout Hongkongu v nynější "výjimečné době". Šest měsíců trvající protesty uvrhly oblast do největší krize od roku 1997, kdy se tato bývalá britská kolonie vrátila pod čínskou správu.

Lamová přicestovala na návštěvu pevninské Číny poprvé od hongkongských listopadových voleb do místních rad, v nichž jasně zvítězili prodemokratičtí kandidáti. Tyto rady sice nemají velkou reálnou moc, hlasování bylo ale považováno za neoficiální referendum o vládě Lamové a demokratických reformách, které prosazují demonstranti.

Zdroj: ČTK
Další zprávy