Sesterská láska: Donesla zraněné dvojče do cíle na zádech

pej
16. 5. 2014 8:00
Velkorysé gesto americké studentky překvapilo nejen otce dívek, ale i jejich trenéra.
Chloe a Claire Gruenke v cíli běžeckého závodu | Video: YouTube

Trenton – Třináctiletá dvojčata Chloe a Claire Gruenke se účastnila běžeckého závodu. Jedna z nich ale po druhém kole cítila, že něco není v pořádku s její nohou, a svalila se na zem.

"Cítila jsem nepříjemné škubnutí a tah ve stehně. Po první zatáčce v druhém kole to začalo strašně bolet a já jsem si prostě jen lehla na zem," řekla Chloe pro televizi KTVI.

Když to zjistila její sestra, vrátila se k ní, aby jí pomohla. Vzala své dvojče na záda a přenesla ji až přes cílovou pásku.

"Dala jsem si ji na záda a pokusila se běžet, ale byla jsem opravdu unavená a nešlo to. Do cíle jsem došla povzbuzovaná mocným aplausem," dodala Claire.

Dívka svým činem překvapila nejenom otce, ale i trenéra, který byl na svou svěřenkyni velmi pyšný a dodal se slzami v očích: "Trénuji už dvacet let, ale něco podobného jsem zažil poprvé v životě."

 

Právě se děje

před 5 hodinami

Čtyři Ázerbájdžánci zahynuli při výbuchu miny

Čtyři ázerbájdžánští civilisté přišli o život poté, co pod jejich automobilem explodovala protitanková mina v oblasti, kterou nedávno dobyla ázerbájdžánská vojska během šestitýdenní války s Arménií. Boje, které propukly 27. září, ukončila dohoda, dosažená v noci na 10. listopadu. O úmrtí civilistů informovala generální prokuratura v Baku, podle které pátý cestující ve voze vyvázl se zraněním. Výbuch zdůraznil nebezpečí, jakým Ázerbájdžánci čelí na tomto území. Minu nastražili arménští vojáci při svém odchodu z tohoto okresu, který spolu s dalšími šesti ázerbájdžánskými okresy po čtvrt století ovládali Arméni spolu s celým Náhorním Karabachem. 

Zdroj: ČTK
před 5 hodinami

Izraelci opět protestovali proti premiérovi

V izraelských městech se znovu konaly protesty proti premiérovi Benjaminu Netanjahuovi, který čelí u soudu obžalobě z korupce. Izraelci proti němu protestují už 23 víkendů, dnes stejně jako v minulých případech jich několik tisíc přišlo před premiérovu rezidenci v Jeruzalémě. Další protesty se konaly v Tel Avivu, Caesareji, Holonu a v dalších městech. Cílem protestujících je přinutit Netanjahua k rezignaci. Kromě tří kauz, ve kterých už je souzen, chtějí demonstranti rozšířit jeho stíhání i o případ nákupu armádních ponorek. V této kauze byl Netanjahu vyslýchán, ale není obviněn. 

Zdroj: ČTK
Další zprávy