Siamská dvojčata se nechtějí rozdělit. Jsme šťastní, tvrdí

jaz
15. 4. 2014 9:30
Spojení bratři z Indie dokážou jezdit na kole, hrát si i chodit do školy.
Shivanath a Shivram
Shivanath a Shivram | Foto: YouTube

Raipuru – Siamská dvojčata Shivanath a Shivram Sahu se narodila se společnými dolními končetinami a žaludkem. Přestože mají každý vlastní srdce, plíce i mozek, mohlo by se zdát, že život ve dvou je upoutá doma na celý život.

Zvídaví chlapci ale od malička zkouší své limity a dokázali se vyrovnat svým zdravým vrstevníkům. Ve školních lavicích je dokonce už i předběhli a jsou považováni za nejlepší studenty v ročníku.

V rodné vesnici je považují za boží vtělení.
V rodné vesnici je považují za boží vtělení. | Video: YouTube

Dokážou koordinovat své pohyby, takže bez domlouvání ví, kam jdou a kam který má dát ruku či nohu. Umí se obléci, umýt se i najíst.

Chůze sice kvůli míře spojení připomíná pohyb pavouka, chlapci ale jinak vykonávají naprosto stejné věci jako děti v jejich věku.

"Bůh je stvořil takové, jací jsou, takže musí zůstat takoví, jací jsou. Nepřeji si nic jiného," řekl TV Barcroft otec chlapců, kterému lékaři navrhovali, že by snad mohli dvojčata oddělit.

Jedno z dvojčat by mohlo vést obyčejný život s dolními končetinami a to druhé by bylo bez nich odkázáno na pomoc druhých. To nechtějí dopustit ani sami bratři, kteří jsou prý společně šťastnější.

 

Právě se děje

před 5 hodinami

Čtyři Ázerbájdžánci zahynuli při výbuchu miny

Čtyři ázerbájdžánští civilisté přišli o život poté, co pod jejich automobilem explodovala protitanková mina v oblasti, kterou nedávno dobyla ázerbájdžánská vojska během šestitýdenní války s Arménií. Boje, které propukly 27. září, ukončila dohoda, dosažená v noci na 10. listopadu. O úmrtí civilistů informovala generální prokuratura v Baku, podle které pátý cestující ve voze vyvázl se zraněním. Výbuch zdůraznil nebezpečí, jakým Ázerbájdžánci čelí na tomto území. Minu nastražili arménští vojáci při svém odchodu z tohoto okresu, který spolu s dalšími šesti ázerbájdžánskými okresy po čtvrt století ovládali Arméni spolu s celým Náhorním Karabachem. 

Zdroj: ČTK
před 5 hodinami

Izraelci opět protestovali proti premiérovi

V izraelských městech se znovu konaly protesty proti premiérovi Benjaminu Netanjahuovi, který čelí u soudu obžalobě z korupce. Izraelci proti němu protestují už 23 víkendů, dnes stejně jako v minulých případech jich několik tisíc přišlo před premiérovu rezidenci v Jeruzalémě. Další protesty se konaly v Tel Avivu, Caesareji, Holonu a v dalších městech. Cílem protestujících je přinutit Netanjahua k rezignaci. Kromě tří kauz, ve kterých už je souzen, chtějí demonstranti rozšířit jeho stíhání i o případ nákupu armádních ponorek. V této kauze byl Netanjahu vyslýchán, ale není obviněn. 

Zdroj: ČTK
Další zprávy