Siamská dvojčata se nechtějí rozdělit. Jsme šťastní, tvrdí

jaz
15. 4. 2014 9:30
Spojení bratři z Indie dokážou jezdit na kole, hrát si i chodit do školy.
Shivanath a Shivram
Shivanath a Shivram | Foto: YouTube

Raipuru – Siamská dvojčata Shivanath a Shivram Sahu se narodila se společnými dolními končetinami a žaludkem. Přestože mají každý vlastní srdce, plíce i mozek, mohlo by se zdát, že život ve dvou je upoutá doma na celý život.

Zvídaví chlapci ale od malička zkouší své limity a dokázali se vyrovnat svým zdravým vrstevníkům. Ve školních lavicích je dokonce už i předběhli a jsou považováni za nejlepší studenty v ročníku.

V rodné vesnici je považují za boží vtělení.
V rodné vesnici je považují za boží vtělení. | Video: YouTube

Dokážou koordinovat své pohyby, takže bez domlouvání ví, kam jdou a kam který má dát ruku či nohu. Umí se obléci, umýt se i najíst.

Chůze sice kvůli míře spojení připomíná pohyb pavouka, chlapci ale jinak vykonávají naprosto stejné věci jako děti v jejich věku.

"Bůh je stvořil takové, jací jsou, takže musí zůstat takoví, jací jsou. Nepřeji si nic jiného," řekl TV Barcroft otec chlapců, kterému lékaři navrhovali, že by snad mohli dvojčata oddělit.

Jedno z dvojčat by mohlo vést obyčejný život s dolními končetinami a to druhé by bylo bez nich odkázáno na pomoc druhých. To nechtějí dopustit ani sami bratři, kteří jsou prý společně šťastnější.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 18 minutami

Čtyřicetiletá série Dukly skončila. Primátorky vyhrála osma Slavie Praha

Vítězem 108. ročníku Primátorek jsou veslaři Slavie Praha. Druhá skončila na Vltavě se ztrátou tří sekund osma společenství Slavie s Přerovem a třetí dojela posádka pražského ČVK s Mělníkem, jež měla manko dalších tří vteřin.

Po změně pravidel se dnes konal první ročník po omezení startu veslařů takzvaných resortních sportovních center včetně Dukly. V hlavním závodě tak formálně skončila více než čtyřicetiletá vítězná série Dukly, v nejrychlejší posádce však sedělo hned šest veslařů, kteří jsou v současnosti členy armádního klubu.

Zdroj: ČTK
Další zprávy