Dojemné shledání. Sestry dvojčata se sešly po 78 letech

6. 5. 2014 7:30
Dvojčata Ann Hunt a Elizabeth Hamel byly hned po porodu rozděleny. Poprvé po osmasedmdesáti letech se setkaly teprve minulý čtvrtek.
Ann Hunt a Elizabeth Hamel
Ann Hunt a Elizabeth Hamel | Foto: Repro YouTube

Fullerton – Ann Hunt a Elizabeth Hamel se narodily jako dvojčata před osmasedmdesáti lety. Vyrůstaly ale každá jinde. Jejich první setkání v životě se odehrálo v hotelu nedaleko Los Angeles ve čtvrtek 1. května.

"Je tak milé vidět se," řekla Elizabeth Hamel při setkání se svou sestrou.

Sestry se rovněž staly předmětem zájmu psycholožky Nancy Segal, která se specializuje na problematiku dvojčat vychovávaných odděleně.  Podrobily se dvoudennímu zkoumání, při kterém jim byla mimo jiné odebrána i DNA.

Ann a Elizabeth se narodily v roce 1936 ve Velké Británii. Jejich matka pracovala jako kuchařka, a protože by obě dvě dcery neuživila, rozhodla se, že jednu z nich dá k adopci. Otec sloužil v armádě a své dcery nikdy neviděl.

Dvojčata Ann Hunt a Elizabeth Hamel se sešla po 78 letech
Dvojčata Ann Hunt a Elizabeth Hamel se sešla po 78 letech | Video: YouTube

Mladší Ann se po smrti své adoptované matky rozhodla, že začne hledat tu biologickou. Náhodou se tak dozvěděla o existenci svého dvojčete. Na rozdíl od Elizabeth, která o ní věděla do malička, ale nikdy neplánovala ji vyhledat.

Sestry, přestože žily odděleně, mají mnoho společného. Vdaly se za muže se stejnými křestními jmény, obě dvě jsou babičkami a vdovami.

Narozeni spolu, vychování odděleně

"Studie na téma oddělených dvojčat ukázaly, že i když sourozenci vyrůstají ve zcela odlišných rodinách, mnohdy i zcela odlišných kulturách, přesto zastávají často podobné postoje, ať už v politice, náboženství nebo v sociálním chování," řekla pro BBC psycholožka Nancy Segal, která se studiem psychologie oddělených dvojčat zabývá už od roku 1979.

V knize Born Together - Reared Apart (Narozeni společně, vychováni odděleně) píše například o sestrách Bridget a Doroth, které na sobě měly při svém prvním setkání podobné šperky, nebo o dvojici mužů, kteří měli stejné křestní jméno a rovněž byli ženatí s ženami stejného jména.

 

Právě se děje

Další zprávy