FOTO Dokonalá podoba: Máme každý svoje tajné dvojče?

Foto: Francois Brunelle / francoisbrunelle.com
jaz
14. 1. 2014 10:00
Kanadský fotograf hledal po celém světě lidi, kteří nejsou sice příbuzní, přesto vypadají téměř jako dvojčata.

Francois Brunelle začal s fotografováním v roce 1968, kdy mu bylo osmnáct let. Studoval lidskou tvář a rozhodl se najít po celém světě lidi, kteří jsou si podobní jako dvojčata, přestože se nikdy neviděli a nejsou ani příbuzní.

"První objekty jsem našel jednoduše přes známé. Ale poté, co média zveřejnila můj projekt, se ho najednou chtělo zúčastnit mnoho dalších," řekl Brunelle Daily Mail.

Vznikla tak unikátní výstava 200 dvojníků na černobílých fotografiích nazvaná Já nejsem dvojník.

Fascinace podobností lidí se projevila i na jiném projektu Francoise Brunella. Podařilo se mu najít řadu slavných osobností, které mají své dvojníky mezi celebritami.

 

Právě se děje

Aktualizováno před 18 minutami

Vlak u Nymburka srazil člověka. Železniční provoz je omezen

Osobní vlak ve čtvrtek ráno srazil na železniční trati mezi Nymburkem a Poděbrady člověka. Nehoda se stala u nádraží v Nymburce, sražený člověk na místě zemřel. Provoz vlaků v uvedeném úseku byl zhruba hodinu zastaven, od 6:30 jezdily po jedné koleji, v 7:00 byl provoz obnoven bez omezení. Na webu to uvedly České dráhy. Nehoda se stala před 05:30 a omezení se dotklo dálkových i regionálních vlaků. "Nehoda se stala blízko zastávky, takže nebylo nutné povolávat evakuační autobus. Lidé z vlaku vystoupili a došli na nádraží pěšky," řekl mluvčí středočeských hasičů Petr Svoboda.

před 25 minutami

Muchová je ve čtvrtfinále Korea Open, Babosové povolila jen pět her

Karolína Muchová potvrdila na Korea Open roli nasazené trojky, když v osmifinále vyřadila Maďarku Timeu Babosovou po setech 6:2, 6:3. V dalším kole se utká s Australankou Priscillou Honovou, jež stejně jako Babosová postoupila od hlavní fáze turnaje z kvalifikace a dnes vyřadila nasazenou pětku Ajlu Tomjlanovicovou. 

Tenisový turnaj žen v Soulu (tvrdý povrch, dotace 250.000 dolarů):

Dvouhra - 2. kolo: Muchová (3-ČR) - Babosová (Maď.) 6:2, 6:3, Honová (Austr.) - Tomljanovicová (5-Austr.) 6:3, 5:7, 6:1.

Další zprávy