Přežila 17 dní sama v pralese, živila se jen rybami z potoku

ČTK ČTK
10. 10. 2014 11:40
Třicetiletá žena se ztratila v australském pralese, našel ji až pěstitel banánů.
Ilustrační foto
Ilustrační foto | Foto: Thinkstock

Sydney - Australanka, která se na více než dva týdny ztratila v nehostinném australském pralese, jako zázrakem přežila, i když přitom musela uniknout krokodýlovi a živit se rybami z potoka. 

Třicetiletá Shannon Fraserová se ztratila 21. září nedaleko odlehlých vodopádů Josephine ve státě Queensland. V té době na sobě měla jen legíny, tričko a žabky. Tuto středu ji náhodou zahlédl pěstitel banánů. Byla poškrábaná, pohublá a pokousaná od hmyzu, ale odhodlaná přežít, řekl její bratr Dylan Fraser listu Brisbane Courier-Mail.

Fraserová má tři děti a právě myšlenka na ně jí prý dodávala sílu. "Zůstala silná a dokázala to," řekl Fraser, podle nějž zhubla skoro 17 kilogramů. Slunce jí spálilo kůži tak, že se musela několikrát položit do potoka, aby zvládla bolest.

Její partner Heath Cassady nahlásil její zmizení a sám se ji snažil poslední dva týdny hledat. "Je celá poškrábaná a loupe se jí kůže, hodně toho vytrpěla," řekl. "Je úžasné, že ještě žije," dodal Cassady, který ji jen dva dny před jejím zmizením požádal o ruku. "Celou tu dobu jsem v srdci cítil, že je naživu."

 

Právě se děje

před 17 minutami

V Praze Kbelích dnes večer přistál první ze dvou nových letounů CASA pro českou armádu. Modernizovaný model doplní nynější flotilu čtyř letounů

Zdroj: ČTK
Další zprávy