reklama
 
 

Při autonehodě přišla o ruku. Teď vzpírá a chce být nejlepší

20. 8. 2014 8:55
Američanka přežila autonehodu, ze které vyvázla s vážně poraněnou rukou. Přesto je za tuto životní změnu vděčná.

San Antonio – Krystal Cantu projížděla v srpnu loňského roku se svým přítelem rodným městem v Texasu, když dostali smyk a jejich auto se převrátilo. Vrtulníkem byla transportována do nemocnice, kde jí oznámili, že má rozdrcenou ruku a a čeká ji amputace.

Pětadvacetiletá žena tuto zprávu přijala až neuvěřitelně dobře a už tři týdny po operaci měla ve své oblíbené posilovně první trénink CrossFitu, což je disciplína kombinující gymnastiku, aerobní cvičení a vzpírání.

"V posilovně mám pocit, že můžu všechno překonat. Když jsem tam, cítím, jako bych měla super schopnosti," řekla Daily Mail s tím, že tragická autonehoda byla to nejlepší, co ji mohlo potkat.

Do trénování totiž dávala dvojnásobek energie než před amputací a dnes dokáže zvednout nad hlavu činku o hmotnosti 95 kilogramů, čímž překonala svůj starý rekord z doby, kdy zvedala ještě oběma rukama.

IT specialistka by se ráda stala profesionálkou v CrossFitu a ohlasy lidí z celého světa jí v tom velmi pomáhají a motivují. Jak sama říká, je neuvěřitelné, že se její příběh stal pro tolik neznámých lidí inspirací. Přiznává ale, že se čas od času setká na sociální síti s negativními komentáři.

___________________________________________________

Máte rádi zpravodajský on-line deník Aktuálně.cz? Nominujte nás v anketě českého internetu Křišťálová lupa. Hlasovat můžete zde. Za Váš hlas děkujeme!

autor: jaz | 20. 8. 2014 8:55

Související

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama