Při autonehodě přišla o ruku. Teď vzpírá a chce být nejlepší

jaz
20. 8. 2014 8:55
Američanka přežila autonehodu, ze které vyvázla s vážně poraněnou rukou. Přesto je za tuto životní změnu vděčná.
Krystal Cantu
Krystal Cantu | Foto: Profimedia

San Antonio – Krystal Cantu projížděla v srpnu loňského roku se svým přítelem rodným městem v Texasu, když dostali smyk a jejich auto se převrátilo. Vrtulníkem byla transportována do nemocnice, kde jí oznámili, že má rozdrcenou ruku a a čeká ji amputace.

Pětadvacetiletá žena tuto zprávu přijala až neuvěřitelně dobře a už tři týdny po operaci měla ve své oblíbené posilovně první trénink CrossFitu, což je disciplína kombinující gymnastiku, aerobní cvičení a vzpírání.

Ztráta ruky Krystal nezabránila v posilování.
Ztráta ruky Krystal nezabránila v posilování. | Video: YouTube

"V posilovně mám pocit, že můžu všechno překonat. Když jsem tam, cítím, jako bych měla super schopnosti," řekla Daily Mail s tím, že tragická autonehoda byla to nejlepší, co ji mohlo potkat.

Do trénování totiž dávala dvojnásobek energie než před amputací a dnes dokáže zvednout nad hlavu činku o hmotnosti 95 kilogramů, čímž překonala svůj starý rekord z doby, kdy zvedala ještě oběma rukama.

IT specialistka by se ráda stala profesionálkou v CrossFitu a ohlasy lidí z celého světa jí v tom velmi pomáhají a motivují. Jak sama říká, je neuvěřitelné, že se její příběh stal pro tolik neznámých lidí inspirací. Přiznává ale, že se čas od času setká na sociální síti s negativními komentáři.

___________________________________________________

Máte rádi zpravodajský on-line deník Aktuálně.cz? Nominujte nás v anketě českého internetu Křišťálová lupa. Hlasovat můžete zde. Za Váš hlas děkujeme!

 

Právě se děje

před 23 minutami

ČEZ i Eurohold nesouhlasí s rozhodnutím antimonopolního úřadu. Podávají žaloby

Energetická společnost ČEZ i bulharská firma Eurohold podaly každý za sebe správní žalobu proti rozhodnutí bulharského antimonopolního úřadu, který v říjnu zablokoval prodej tamních aktiv ČEZ Euroholdu. Úřad v odůvodnění k rozhodnutí uvedl, že smlouva za 335 milionů eur (8,6 miliardy Kč) by vedla k významnému zvýšení tržního podílu nové skupiny a měla by dopad na pojišťovací a energetické trhy.

Zdroj: ČTK
před 43 minutami

V čínské školce útočil muž žíravinou. Zranil 50 lidí, většinou dětí

Více než 50 lidí, převážně dětí, zranil muž, který ve školce na jihozápadě Číny zaútočil žíravou tekutinou. Dvě osoby jsou po zásahu hydroxidem sodným ve vážném stavu. Informovala o tom agentura AFP s odvoláním na místní úřady.

K útoku hydroxidem sodným, který leptá tkáně a je pro člověka velmi nebezpečný, došlo ve městě Kchaj-jüan v provincii Jün-nan. Podezřelým je 23letý muž jménem Kchung, který přelezl plot školky a pak napadl učitele a žáky. Policie podezřelého zatkla necelou hodinu po útoku. "Když byl dítě, jeho rodiče se rozvedli, a chybějící rodina zanechala stopy na jeho psychickém stavu," uvedly místní úřady. "To vše vyústilo v touhu pomstít se společnosti," dodaly úřady.

Zdroj: ČTK
Další zprávy