Slona osvobodili po 50letém týrání. Štěstím se rozplakal

pej
9. 7. 2014 11:33
Ochránci zvířat se po celém světě angažují ve prospěch týraných zvířat. Ta se jim mnohdy odvděčí i dojetím jako v případě zachráněného slona Raju.
Půlnoční záchranná akce týraného slona | Video: YouTube

Uttar Pradesh / Indie - Do krve zařezávající se řetězy na nohou, hlad a týrání. Jiný život indický slon Raju nikdy nepoznal.

Do rukou svých majitelů a trýznitelů se dostal jako mládě před padesáti lety. Měl jim sloužit jako prostředek obživy. Celé dny stál přivázaný před kostelem jako turistická atrakce. Živil se odpadky, plastovými láhvemi, igelitovými pytlíky a zbytky, které mu dali kolemjdoucí.

Slon Raju
Slon Raju | Foto: Wildlife SOS

Drastické životní podmínky se staly trnem oku místním úředníkům a informovali londýnskou charitativní organizaci na ochranu zvířat Wildlife SOS. Ta zhruba před týdnem vyslala na záchranu slona desetičlenný tým složený z odborníků a veterinářů. Během noční osvobozovací akce se k nim připojilo ještě dvacet úředníků a šest policistů.

I sloni mají emoce a pláčou

Osvobození, které se symbolicky uskutečnilo během amerických oslav Dne nezávislosti, doprovázely emotivní okamžiky. Podle přítomných se Raju dojetím rozplakal.

"Byli jsme všichni ohromeni, když jsme viděli slzy, které se mu kutálely po tváři. Bylo to neuvěřitelně emotivní. Ve skrytu duše jsme všichni byli přesvědčeni o tom, že si dobře uvědomuje svoje osvobození," řekl jeden z členů záchranného týmu. Zároveň dodal, že sloni jsou velmi inteligentní zvířata, která zažívají nejenom smutek, ale i radost.

 

Právě se děje

Další zprávy