Ruku v ruce prošli celý svět. Teď se hvězdy Instagramu vzaly

jaz
10. 6. 2015 9:24
Čtyři roky plní ruský fotograf svůj Instagram originálními snímky, kterými si získal necelé tři miliony fanoušků.
Foto: Instagram/FollowMeTo

Praha – Před pěti lety vyrazila modelka Nataly Zakharova společně s přítelem Muradem Osmannem na cestu kolem světa. Umělec se více než jí ale věnoval svému fotoaparátu a to se modelce nelíbilo. Z menší partnerské roztržky nakonec vznikla stránka na Instagramu #FollowMeTo, kterou sledují miliony fanoušků. Nataly teď dovedla svého snoubence až před svatební oltář. 

Murad si před pár lety uvědomil, že ho Nataly na výletech neustále "tahá" od věcí, které by si rád vyfotografoval; a najednou se středem jeho zájmu stala právě jeho přítelkyně. Fotografie, které zveřejňoval, koncipoval právě tak, že ho Nataly provází za ruku po různých místech na planetě.

Ruku v ruce tak navštívili Hollywood, Bali, Singapur, Indii, Dubaj a další místa, ze kterých mají originální fotografie. Navíc se Nataly vždy oblékla do tematických šatů, které charakterizovaly tradice dané země.

#followmeto the beautiful and artistic Paris with @yourleo. Special thanks to @irakli_paris and @gievna.

Fotka zveřejněná uživatelem Murad Osmann (@muradosmann),

Společnou cestu, během které nasbírali na 2,6 milionu fanoušků na Instagramu a velkou pozornost světových médií, završili svatbou. "Slibuji, že tě budu držet za ruku a říkat ti, jak moc tě miluju, každý den po zbytek našich životů," napsal původně vystudovaný stavební inženýr ke zveřejněné svatební fotografii, která je stejně tematicky laděná jako celý projekt.

Who needs doors on a helicopter :). #followmeto Hollywood with @yourleo. Thanks to @discoverla @copterpilot @erwnchow

Fotka zveřejněná uživatelem Murad Osmann (@muradosmann),

Dívka, jež celou dobu ukazovala do objektivu jen záda a paži nataženou ke snoubenci, se ale na dalších fotkách konečně otočí v šatech od známé návrhářky Very Wang ke svému manželovi. Tím končí i série snímků, které hodlají novomanžele vydat jako knihu.

 

Právě se děje

Aktualizováno před 2 hodinami

V domově důchodců v Unhošti hořelo, hasiči evakuovali přes 100 lidí

Hasiči v sobotu v podvečer vyjížděli k požáru v areálu domova důchodců v Unhošti na Kladensku. Hořelo v prostorách, kde je kadeřnictví. Hasiči z budovy evakuovali přes 100 lidí - 87 seniorů a 16 zaměstnanců. Nikdo nebyl zraněn, pouze jedné ženě se udělalo nevolno a skončila v péči záchranářů. Po uhašení požáru a odvětrání se klienti i personál mohli do domova vrátit, řekl ČTK mluvčí krajských hasičů Jaroslav Gabriel.

Událost byla hlášena kolem 17:15. Oheň podle mluvčího zcela zachvátil kadeřnictví, které je součástí areálu. "Požár se nerozšířil, ale byly zakouřené chodby. Kvůli tomu byla nutná evakuace," uvedl Gabriel.

Domov je v centru města, kvůli zásahu byla zastavena doprava. Po necelé půlhodině se hasičům podařilo dostat plameny pod kontrolu a po 18:45 oheň zcela uhasili. Ve 20:00 zásah ukončili, na místě zůstali jen vyšetřovatelé. Co bylo příčinou požáru, zatím není známo.

Další zprávy