Reality show o manželství naslepo je neetická, bouří se lidé

jaz
22. 5. 2015 14:00
Časosběrný dokumentární seriál, jehož podstatou je sledovat manželství lidí, kteří se předtím nikdy neviděli, vzbuzuje kontroverzní reakce diváků.
Foto: www.fyi.tv

Canberra – Původem dánský formát nové reality show s názvem Married at First Sight (volně přeloženo jako svatba na první pohled, pozn. red.) koupilo 15 zemí a bude se vysílat například v Anglii, Německu, Belgii, Spojených státech a nyní i v Austrálii, kde v pondělí 18. května proběhla premiéra.

Proti tomu se ale ohrazuje přes 20 tisíc lidí, kteří jsou podepsaní pod peticí, která požaduje po televizní stanici Nine Network, aby seriál zrušila. Nahnat lidi bez lásky do manželství a poté sledovat, jestli jim to vydrží, jim přijde neetické.

V kontroverzní reality show budou důležitou roli hrát také profesionální dohazovači složení z psychologů a vztahových odborníků, kteří nejenže z tisícovky přihlášených vybrali osm aktérů, ale navzájem je i spárovali tak, aby se k sobě hodili, tvořili potenciální pár a co nejdéle spolu vydrželi.

Samotná show tak začne představením prvních dvou párů, které nejprve do kamery sdělí své požadavky na budoucího životního partnera, poté se ale obléknou do svatebního a teprve až před oltářem, kde mají říci své ano, poprvé uvidí svého vybraného partnera, se kterým ani dopředu nemohli mluvit.

Televizní štáb pak zaznamenává nejen průběh svatby, ale svatební noci, líbánek a zařizování si společného bydlení. V Dánsku i USA je seriál televizním hitem, v americké verzi z loňského roku spolu zůstaly dva páry ze tří.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 52 minutami

Na Děčínsku se v sobotu navečer převrátil traktor, zemřeli dva lidé

Na Děčínsku u Dolních Habartic v sobotu navečer zemřeli muž a žena, s nimiž se převrátil traktor. Okolnosti tragické nehody policie dál vyšetřuje.

Traktor se dvěma lidmi se převrátil kolem 18:00. "Utrpěli zranění neslučitelné se životem a bohužel na místě jim podlehli. Na místo vzlétl vrtulník a vyjela i sanita, bohužel už těmto osobám jsme nemohli pomoci," uvedl krajský mluvčí záchranné služby Prokop Voleník. Podle regionální mluvčí policie Aleny Bartošové je šetření příčiny tragické nehody na začátku. 

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Karlovarský kapitán Vondráček dostal třízápasový trest za účast v bitce

Hokejový útočník Tomáš Vondráček z Karlových Varů dostal od disciplinární komise extraligy třízápasový trest za účast v bitce v závěru pátečního utkání 7. kola ve Zlíně. Kapitán Energie se zapojil do šarvátky s obráncem Tomášem Žižkou poté, co na led skočil ze střídačky. Jednozápasový trest dostal litvínovský útočník Martin Havelka, který fauloval Davida Kašeho.

Vondráček se do bitky s Žižkou, kterou odstartoval kontakt zlínského kapitána s brankářem Karlových Varů Filipem Novotným, zapojil i přesto, že v momentě jejího začátku nebyl na ledě. Od rozhodčích Reného Hradila a Filipa Vrby za to dostal vedle pětiminutového trestu i osobní trest do konce utkání.

"V okamžiku zahájení šarvátky nebyl na ledové ploše, ale opustil hráčskou lavici a po příjezdu napadl protihráče zaměstnaného konfliktem s dalším soupeřem. V úderech do helmy a nechráněné části obličeje pokračoval i nadále, přičemž se agresivním způsobem zbavil čárového rozhodčího, který se snažil šarvátku přerušit a zabránit, aby se dostal do blízkosti protihráče," uvedl předseda disciplinární komise Viktor Ujčík v tiskové zprávě s tím, že Vondráčkovi zároveň udělil i pokutu ve výši deseti procent měsíčního platu.

Karlovarský útočník tak nuceně vynechá zápasy v Pardubicích, Třinci a Mladé Boleslavi. Trest v horní polovině možné sazby dostal Vondráček i proto, že v uplynulých dvou letech byl dvakrát trestaný.

Havelka dostal jednozápasový trest za faul na Kašeho v polovině druhé třetiny pátečního zápasu, za který jej ale rozhodčí Vladimír Pešina a Oldřich Hejduk nevyloučili. Disciplinární komise jej však na základě podnětu Sparty řešila.

"Zneužil situace, kdy byl protihráč po předchozím pokusu o zakončení ve snížené pozici a měl minimální šanci se střetu bránit, k tomu, aby cíleně změnil směr své jízdy a zasáhl ho. Před střetem nezvýšil rychlost, ruce držel u těla a před zákrokem se neodrazil, jednoznačně však zneužil protihráčovy situace a porušil zásadu, že je povinen postupovat tak, aby zásahem do hlavy nebo krku neohrozil zdraví protihráče," uvedl Ujčík. Havelka vynechá dnešní utkání 8. kola proti Plzni.

Zdroj: ČTK
Další zprávy