Reality show o manželství naslepo je neetická, bouří se lidé

jaz
22. 5. 2015 14:00
Časosběrný dokumentární seriál, jehož podstatou je sledovat manželství lidí, kteří se předtím nikdy neviděli, vzbuzuje kontroverzní reakce diváků.
Foto: www.fyi.tv

Canberra – Původem dánský formát nové reality show s názvem Married at First Sight (volně přeloženo jako svatba na první pohled, pozn. red.) koupilo 15 zemí a bude se vysílat například v Anglii, Německu, Belgii, Spojených státech a nyní i v Austrálii, kde v pondělí 18. května proběhla premiéra.

Proti tomu se ale ohrazuje přes 20 tisíc lidí, kteří jsou podepsaní pod peticí, která požaduje po televizní stanici Nine Network, aby seriál zrušila. Nahnat lidi bez lásky do manželství a poté sledovat, jestli jim to vydrží, jim přijde neetické.

V kontroverzní reality show budou důležitou roli hrát také profesionální dohazovači složení z psychologů a vztahových odborníků, kteří nejenže z tisícovky přihlášených vybrali osm aktérů, ale navzájem je i spárovali tak, aby se k sobě hodili, tvořili potenciální pár a co nejdéle spolu vydrželi.

Samotná show tak začne představením prvních dvou párů, které nejprve do kamery sdělí své požadavky na budoucího životního partnera, poté se ale obléknou do svatebního a teprve až před oltářem, kde mají říci své ano, poprvé uvidí svého vybraného partnera, se kterým ani dopředu nemohli mluvit.

Televizní štáb pak zaznamenává nejen průběh svatby, ale svatební noci, líbánek a zařizování si společného bydlení. V Dánsku i USA je seriál televizním hitem, v americké verzi z loňského roku spolu zůstaly dva páry ze tří.

 

Právě se děje

Další zprávy