Žena prodávala dům i svoji ruku. Za dva měsíce našla kupce

pej
18. 5. 2015 13:45
Indonésanka prodávala přes inzerát svůj dům a zároveň hledala manžela. Teď se našel kupec a do měsíce plánují svatbu.
Ilustrační foto
Ilustrační foto | Foto: Thinkstock

Jakarta - Čtyřicetiletá indonéská vdova Wina Lia způsobila před časem svým inzerátem o prodeji domu značný poprask. Za necelé dva miliony korun v něm totiž nabízela nejen nemovitost, ale i svoji ruku. Podle zpravodajského serveru Kompas teď projevil o ženu i nemovitost zájem šestatřicetiletý státní úředník ze Sumatry.

Wina Lia
Wina Lia | Foto: Repro YouTube

"Jmenuje se Redi Eko a hledá manželku," potvrdila Wina Lia. Dále uvedla, že muž je vdovec a rovněž se stará o děti. "Vyslyšel moji prosbu o pomoc a hodlá prodat svůj dům v Lampungu na Sumatře. Za peníze z prodeje pak koupí můj dům," dodala žena.

Dvojice zatím neměla možnost setkat se osobně. Denně si ale volají a píší SMS zprávy. Vzájemné setkání plánují na co nejbližší dobu a zároveň doufají, že se nejpozději za měsíc vezmou.

"Už dříve jsem plánoval, že se kvůli dětem přestěhuji do Jakarty, kde budou studovat. Ať už budu žít s Winou, nebo s někým jiným, v tomto městě už zůstanu," dodal Redi Eko.

Inzerát na dům se v nabídce realitních kanceláří objevil před dvěma měsíci a díky svému netradičnímu znění způsobil neobvyklý zájem nejen Indonésanů, ale i celosvětových médií.

 

Právě se děje

před 51 minutami

V Barmě při teroristických útocích zemřelo 63 lidí, uvedl mluvčí junty

V Barmě při několika teroristických útocích opozice v poslední době zemřelo 63 lidí, uvedl mluvčí barmské vojenské junty Zo Min Tchun. Armáda se chopila moci 1. února a bývalou vůdkyni Do Aun Schan Su Ťij vězní. Po celé zemi se již několik měsíců proti juntě konají protesty, při kterých zemřely stovky lidí, v poslední době přibyly také sabotáže, uvádí agentura Reuters.

"Teroristé dávají bomby na veřejná místa a lidé jsou zranění," prohlásil mluvčí Zo Min Tchun, který během tiskové konference apeloval na veřejnost, aby juntě předala informace o útočnících. Ve městě Mindat v Čjinském státě, kde ve středu a ve čtvrtek asi 150 lidí vyzbrojených po domácku vyrobenými zbraněmi zaútočilo na policejní stanici a banku, junta vyhlásila stanné právo. Vláda označila vzbouřence za "ozbrojené teroristy".

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Vzedmutá Vltava zastavila provoz všech pražských přívozů

V Praze je do odvolání přerušen provoz všech sedmi vltavských přívozů. Důvodem je zvýšená hladina řeky po předchozích deštích. V pražské Chuchli dnes ráno Vltava dosahovala prvního, tedy nejnižšího stupně povodňové aktivity. Vyplývá to z údajů na webu Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ) a společnosti Ropid, která organizuje dopravu v hlavním městě a středních Čechách. V pátek vydané varování meteorologů před zvýšenou hladinou řek v jižních Čechách a částech Plzeňského a Středočeského kraje platí do dnešního poledne.

Kvůli vysoké vodě byl provoz pražských přívozů omezen už v pátek. Nejezdily tři z nich. Kvůli varování meteorologů před zvýšenou hladinou řek nechal pražský magistrát na Kampě preventivně uzavřít protipovodňová vrata na Čertovce a v pátek večer také vltavské náplavky.

Zdroj: ČTK
Další zprávy