Manželé si plní sen. Ve Francii renovují poničený zámek

jaz
22. 5. 2015 7:00
Australský pár se do domu zamiloval a rozhodl se, že zde bude žít. Chtěli se cítit jako z románu Jane Austenové, proto se rozhodli, aniž by si prohlédli zámek celý.
Foto: Instagram / Château de Gudanes

Paříž – Manželé Karina a Craig Waters dokončují renovaci svého vysněného domova. Před dvěma lety se jím stal neoklasicistní zámek z poloviny 18. století, který se nachází na jihu Francie. Pro koupi se rozhodli během jedné návštěvy, kdy ani neměli příležitost prohlédnout si celý objekt.

"Nešlo o to, kolik jsme toho viděli, ale spíše o to, co jsme cítili, když jsme se dívali skrz bránu,“ řekla Karina webu Today. Měla údajně pocit, že se ocitla v pohádce.

Zámek Château de Gudanes, který projektoval architekt Ange-Jacques Gabriel pro člena oblastního parlamentu v Toulouse markýze de Guadanes, se nachází v regionu Midi-Pyrénées. Na dohled má zasněžené vrcholky hor a kolem slunečnicová pole. Nabízí na 94 pokojů s vysokými stropy, točité schodiště, venkovní bazén a rozlehlé pozemky. Nouze tu není ani o potulující se koně.

New gardeners have arrived!

Fotka zveřejněná uživatelem France (@chateaugudanes),

Manželé původně pochází z předměstí australského Perthu a před několika lety se poprvé vydali s dětmi na prázdniny do Paříže. Tehdy kromě samotného centra navštívili jen palác Versailles. Po nějaké době jim do e-mailové schránky přišla nabídka francouzských nemovitostí, a když uviděli Château de Gudanes, rozhodli se ho navštívit.

Amazing how much damage a hole in the roof can cause!

Fotka zveřejněná uživatelem France (@chateaugudanes),

Tehdy se mohli podívat jen do pár pokojů v přízemí, některé promáčené stropy se totiž propadly po havárii vody. Přesto se prý cítili být s domem nějakým způsobem propojení a rozhodli se zámek okamžitě koupit. Celé dva roky trvalo vyjednávání a v roce 2013 se s dětmi Jasmine a Benem odstěhovali do Francie.

Zámek byl v havarijním stavu, uvnitř i na střeše rostly dokonce stromy. Dnes manželé doufají, že do roku 2016 objekt otevřou veřejnosti. Hodlají poskytnout návštěvníkům francouzského venkova ubytování, budou se zde konat svatby i hudební festivaly.

"Můj manžel kvůli práci musí zůstat v Perthu a naše děti tam studují na vysoké škole, takže projekt řídím já,“ řekla Karina, která nehodlá interiér zámku přeplnit obrazy a nábytkem, ale zařídit ho v čistě minimalistickém stylu.

 

Právě se děje

před 19 minutami

Johaugová vládla i v Lahti a překonala rekord Björgenové

Norská lyžařka Therese Johaugová potvrdila nadvládu ve Světovém poháru i v Lahti, kde dnes vyhrála běh na 10 km klasicky a ovládla šestý z posledních sedmi závodů. Vedoucí žena průběžného pořadí zvítězila o 3,4 sekundy před Ebbou Anderssonovou ze Švédska, třetí byla domácí Krista Pärmäkoskiová.

Johaugová v tomto ročníku zvítězila už poosmnácté a má na dosah třetí celkový triumf v seriálu, kterému kralovala už v letech 2014 a 2016. Pak olympijská vítězka ve štafetě a desetinásobná mistryně světa nesměla rok a půl závodit kvůli trestu za doping.

V distančních závodech si jednatřicetiletá Norka připsala 63. výhru a osamostatnila se na prvním místě historického pořadí před krajankou Marit Björgenovou.

Aktualizováno před 44 minutami

Dálnici D8 zavřelo ve směru na Prahu několik nehod

Dálnici D8 na Ústecku uzavřelo ve směru na Prahu několik nehod mezi 87. až 90. kilometrem, havarovalo tam zřejmě přes deset aut. Podle prvních informací čtyři lidé utrpěli zranění. Dopravu němečtí policisté odklánějí už na svém území. Vyplývá to z informací od policie, hasičů a záchranné služby. Nehody se staly poblíž sjezdu na Petrovice před 10:00.

Další zprávy