Manželé si plní sen. Ve Francii renovují poničený zámek

jaz
22. 5. 2015 7:00
Australský pár se do domu zamiloval a rozhodl se, že zde bude žít. Chtěli se cítit jako z románu Jane Austenové, proto se rozhodli, aniž by si prohlédli zámek celý.
Foto: Instagram / Château de Gudanes

Paříž – Manželé Karina a Craig Waters dokončují renovaci svého vysněného domova. Před dvěma lety se jím stal neoklasicistní zámek z poloviny 18. století, který se nachází na jihu Francie. Pro koupi se rozhodli během jedné návštěvy, kdy ani neměli příležitost prohlédnout si celý objekt.

"Nešlo o to, kolik jsme toho viděli, ale spíše o to, co jsme cítili, když jsme se dívali skrz bránu,“ řekla Karina webu Today. Měla údajně pocit, že se ocitla v pohádce.

Zámek Château de Gudanes, který projektoval architekt Ange-Jacques Gabriel pro člena oblastního parlamentu v Toulouse markýze de Guadanes, se nachází v regionu Midi-Pyrénées. Na dohled má zasněžené vrcholky hor a kolem slunečnicová pole. Nabízí na 94 pokojů s vysokými stropy, točité schodiště, venkovní bazén a rozlehlé pozemky. Nouze tu není ani o potulující se koně.

New gardeners have arrived!

Fotka zveřejněná uživatelem France (@chateaugudanes),

Manželé původně pochází z předměstí australského Perthu a před několika lety se poprvé vydali s dětmi na prázdniny do Paříže. Tehdy kromě samotného centra navštívili jen palác Versailles. Po nějaké době jim do e-mailové schránky přišla nabídka francouzských nemovitostí, a když uviděli Château de Gudanes, rozhodli se ho navštívit.

Amazing how much damage a hole in the roof can cause!

Fotka zveřejněná uživatelem France (@chateaugudanes),

Tehdy se mohli podívat jen do pár pokojů v přízemí, některé promáčené stropy se totiž propadly po havárii vody. Přesto se prý cítili být s domem nějakým způsobem propojení a rozhodli se zámek okamžitě koupit. Celé dva roky trvalo vyjednávání a v roce 2013 se s dětmi Jasmine a Benem odstěhovali do Francie.

Zámek byl v havarijním stavu, uvnitř i na střeše rostly dokonce stromy. Dnes manželé doufají, že do roku 2016 objekt otevřou veřejnosti. Hodlají poskytnout návštěvníkům francouzského venkova ubytování, budou se zde konat svatby i hudební festivaly.

"Můj manžel kvůli práci musí zůstat v Perthu a naše děti tam studují na vysoké škole, takže projekt řídím já,“ řekla Karina, která nehodlá interiér zámku přeplnit obrazy a nábytkem, ale zařídit ho v čistě minimalistickém stylu.

 

Právě se děje

Další zprávy