Kvalitní spermie za 800 korun. Studenti vymysleli boxerky, které chrání genitálie proti záření

jaz
8. 3. 2016 10:00
Němečtí studenti přišli na trh s inovativním spodním prádlem, které má částečně vyřešit problém s mužskou impotencí. Reagují tak na závěry izraelského výzkumu, který určil jako jedno z rizik pro kvalitní spermie nebezpečné záření z mobilních telefonů. Pánské spodní prádlo je obohacené o vlákna stříbra, které mají záření odrážet. Odborníci i tak varují, že není dobré nosit mobilní telefony po kapsách v blízkosti genitálií.
Foto: Thinkstock

Absolventi mnichovské obchodní školy navrhli boxerky, které mají muže chránit proti záření z mobilního telefonu, o kterém se mluví již posledních 20 let. Izraelská studie teď potvrdila, že toto záření ovlivňuje množství a kvalitu spermií. Informoval o tom server Daily Mail.

O poklesu mužské fertility se ví dvě desetiletí. Často je to přisuzované znečištění ovzduší, nedostatku spánku, chemikáliím, umělým hnojivům či kouření. Nově tuto řadu rozšířilo i záření z mobilních telefonů. Studie pod vedením Marthy Dirnfeldové určili u vzorku 80 mužů, že elektromagnetické pulzy mají opravdu na mužskou potenci velký vliv.

Přestože byl testovaný vzorek mužů vybírán tak, aby se neúčastnili muži vystavení nepříznivým vlivům, jako je například kouření, má se za to, že v budoucnu bude potřeba v průzkumu pokračovat. Testovaná skupina 80 mužů není dostatečná.

Čtyři němečtí studenti přesto na izraelských výzkumech založili své podnikání a navíc sami nosí jen boxerky, které prodávají v přepočtu za 800 korun. Speciální spodní prádlo je vyrobené z vláken stříbra. "Stříbro je šetrné k pokožce a nabízí určitý stupeň ochrany před zářením," vysvětlil žádoucí profesor Peter Pau z mnichovské univerzity.

Studie kromě vlivu na mužské spermie také udala zásady, kterými by se měli všichni uživatelé mobilních telefonů řídit. Nebezpečné je telefonování v době, kdy se zařízení nabíjí. Není dobré umisťovat telefon do vzdálenosti méně než 50 centimetrů od pohlavních žláz a nedoporučuje se ani užívat mobil více jak jednu hodinu denně.

Odborníci navíc nedoporučují ukládat si telefon vedle postele, a když je to možné, tak využívat příslušenství hands-free a nedržet si telefon přímo u ucha.

Miloš Čermák se na dalším večeru magazínu Hospodářských novin Ego! přiznává, že kromě žen už ho začínají zajímat i jídlo a sport. | Video: Miloš Čermák
 

Právě se děje

Aktualizováno před 34 minutami

Protidrogová centrála odhalila prodej drog na darknetu, odběratelé byli z celého světa

Národní protidrogová centrála ve spolupráci s celníky a Českou poštou odkryla dva případy prodeje drog přes skrytou část internetu, takzvaný darknet. Drogy posílali pachatelé "ve velkém rozsahu" z území České republiky do celého světa. Na středeční tiskové konferenci to řekl ředitel Národní protidrogové centrály Jakub Frydrych. Měsíčně podle něj rozeslali řádově kilogramy drog.

Policisté pachatele zadrželi při dvou operacích s krycím názvem Airbus a Komp. V prvním případě byla zatčena pětičlenná skupina osob ve věku 25 až 28 let, ve druhém jeden pachatel.

Zdroj: ČTK
Další zprávy