Kvalitní spermie za 800 korun. Studenti vymysleli boxerky, které chrání genitálie proti záření

jaz
8. 3. 2016 10:00
Němečtí studenti přišli na trh s inovativním spodním prádlem, které má částečně vyřešit problém s mužskou impotencí. Reagují tak na závěry izraelského výzkumu, který určil jako jedno z rizik pro kvalitní spermie nebezpečné záření z mobilních telefonů. Pánské spodní prádlo je obohacené o vlákna stříbra, které mají záření odrážet. Odborníci i tak varují, že není dobré nosit mobilní telefony po kapsách v blízkosti genitálií.
Foto: Thinkstock

Absolventi mnichovské obchodní školy navrhli boxerky, které mají muže chránit proti záření z mobilního telefonu, o kterém se mluví již posledních 20 let. Izraelská studie teď potvrdila, že toto záření ovlivňuje množství a kvalitu spermií. Informoval o tom server Daily Mail.

O poklesu mužské fertility se ví dvě desetiletí. Často je to přisuzované znečištění ovzduší, nedostatku spánku, chemikáliím, umělým hnojivům či kouření. Nově tuto řadu rozšířilo i záření z mobilních telefonů. Studie pod vedením Marthy Dirnfeldové určili u vzorku 80 mužů, že elektromagnetické pulzy mají opravdu na mužskou potenci velký vliv.

Přestože byl testovaný vzorek mužů vybírán tak, aby se neúčastnili muži vystavení nepříznivým vlivům, jako je například kouření, má se za to, že v budoucnu bude potřeba v průzkumu pokračovat. Testovaná skupina 80 mužů není dostatečná.

Čtyři němečtí studenti přesto na izraelských výzkumech založili své podnikání a navíc sami nosí jen boxerky, které prodávají v přepočtu za 800 korun. Speciální spodní prádlo je vyrobené z vláken stříbra. "Stříbro je šetrné k pokožce a nabízí určitý stupeň ochrany před zářením," vysvětlil žádoucí profesor Peter Pau z mnichovské univerzity.

Studie kromě vlivu na mužské spermie také udala zásady, kterými by se měli všichni uživatelé mobilních telefonů řídit. Nebezpečné je telefonování v době, kdy se zařízení nabíjí. Není dobré umisťovat telefon do vzdálenosti méně než 50 centimetrů od pohlavních žláz a nedoporučuje se ani užívat mobil více jak jednu hodinu denně.

Odborníci navíc nedoporučují ukládat si telefon vedle postele, a když je to možné, tak využívat příslušenství hands-free a nedržet si telefon přímo u ucha.

Miloš Čermák se na dalším večeru magazínu Hospodářských novin Ego! přiznává, že kromě žen už ho začínají zajímat i jídlo a sport. | Video: Miloš Čermák
 

Právě se děje

před 3 hodinami

Sněmovna označila po vzoru jiných parlamentů libanonské šíitské hnutí Hizballáh jako celek za teroristickou organizaci

Sněmovna označila po vzoru jiných parlamentů libanonské šíitské hnutí Hizballáh jako celek za teroristickou organizaci, která ohrožuje všechny demokratické země. Vláda by to měla prosadit i v Evropské unii, která by měla přestat rozlišovat rozdělení Hizballáhu na politickou a vojenskou část. Dolní komora se na tom dnes usnesla na popud předsedkyně sněmovního výboru pro obranu Jany Černochové (ODS)

"Poslanecká sněmovna vyzývá vládu, aby na úrovni Evropské unie prosazovala opuštění konceptu dělení Hizballáhu na dvě části a jeho úplné zařazení na seznam teroristických organizací," stojí ve sněmovním usnesení. Ministři zahraničí EU zařadili před sedmi lety na evropský seznam teroristických organizací pouze vojenské křídlo hnutí.

Vláda by se podle poslanců měla rovněž zasazovat o potlačení vlivu Hizballáhu ve světě v zájmu posílení mezinárodní bezpečnosti. Sněmovna také konstatovala, že její usnesení "není nepřátelským aktem vůči libanonskému lidu a že má zájem na udržování partnerství s Libanonskou republikou". Zástupci Hizballáhu jsou součástí libanonské vlády.

Zdroj: ČTK
před 3 hodinami

Obama kritizoval na mítinku Trumpa kvůli "zpackanému" boji s pandemií

Bývalý americký prezident Barack Obama na mítinku na Floridě ostře kritizoval svého nástupce Donalda Trumpa kvůli "zpackanému" boji s epidemií covidu-19. Lepší strategie podle něj mohla zachránit tisíce lidských životů. Informovala o tom dnes stanice CNN.

Obama vystoupil na mítinku v Orlandu na Floridě, na který lidé kvůli epidemii covidu-19 mohli přijet jen v autech a z nich si projev vyslechnout.

Na podporu demokratického kandidáta na prezidenta a svého někdejšího viceprezidenta Joea Bidena vystoupil Obama už minulý týden v Pensylvánii. Florida i Pensylvánie patří ke klíčovým státům, jejichž voliče chtějí demokraté i republikáni dostat na svou stranu.

Podle bývalého prezidenta Trump pandemii ignoroval a nyní se zdráhá přijmout zodpovědnost za následky svých činů. "Ale tenhle úřad tak nefunguje. Jste zodpovědní nonstop," dodal. Současný šéf Bílého domu se podle Obamy zajímá víc než o blaho lidí o svůj mediální obraz. "Žárlí na covid kvůli mediální pozornosti, které se mu dostává," řekl.

Nadcházející volby označil Obama za "nejdůležitější za našich životů". Shromážděné vyzval, aby dali svůj hlas Bidenovi, neboť ten má podle něj "konkrétní plán", jak učinit z USA zdravější, spravedlivější a silnější zemi.

Zdroj: ČTK
Další zprávy