Nahé fotky dětí na Facebook nepatří, rodiče přilákají akorát pedofily, tvrdí odborník

Magdaléna Medková Magdaléna Medková
29. 5. 2019 6:01
Děti jako oběti tzv. virtuálních predátorů je téma připravovaného celovečerního filmu Víta Klusáka a Barbory Chalupové. Dokumentaristé při natáčení odhalili, že až 41 procent dětí přiznává zkušenost s pornografickými materiály zaslanými od jiné osoby. Před pedofily a dalšími hrozbami internetu by přitom měli své potomky chránit především rodiče. Společně s Danielem Dočekalem, spoluautorem knihy Dítě v síti, jsme dali dohromady deset hrozeb, na které by rodiče měli dát pozor.
Třetina dětí by se při zneužití svých intimních fotek zdráhala komukoli svěřit, tvrdí dokumentaristé.
Třetina dětí by se při zneužití svých intimních fotek zdráhala komukoli svěřit, tvrdí dokumentaristé. | Foto: V Síti

Kybergrooming není jen prostředek pedofilů

Kybergrooming je psychická manipulace prostřednictvím moderních technologií. Útočník chce získat důvěru oběti a vylákat ji na osobní schůzku. Častým cílem je sexuální zneužití či fyzické násilí, neméně nebezpečný je únos anebo dětská prostituce.

"Vedle klasického scénáře - získání důvěry, fotek, vyhrožování publikace už obdržených materiálů - se objevují také návrhy na honorář. Dívce anebo chlapci útočník nabídne peníze za svlékání před kamerou anebo nahé fotografie," říká Dočekal. Rodiče by měli věnovat pozornost tomu, co dítě na internetu dělá.

 

Právě se děje

Další zprávy