Nahé fotky dětí na Facebook nepatří, rodiče přilákají akorát pedofily, tvrdí odborník

Magdaléna Medková Magdaléna Medková
29. 5. 2019 6:01
Děti jako oběti tzv. virtuálních predátorů je téma připravovaného celovečerního filmu Víta Klusáka a Barbory Chalupové. Dokumentaristé při natáčení odhalili, že až 41 procent dětí přiznává zkušenost s pornografickými materiály zaslanými od jiné osoby. Před pedofily a dalšími hrozbami internetu by přitom měli své potomky chránit především rodiče. Společně s Danielem Dočekalem, spoluautorem knihy Dítě v síti, jsme dali dohromady deset hrozeb, na které by rodiče měli dát pozor.
Foto: Shutterstock

Pozor na online podvody

Pokud dítě řekne, že soutěží na Facebooku o iPhone, tak celkem jistě naletělo podvodníkovi. Falešné soutěže se na sociálních sítích objevují pořád dokola. Slibují iPhone, Samsung, poukázky do akvaparku, ale i auta za několik milionů korun. Často vyžadují sdílení, aby nachytali co nejvíce dětí. Podvod končí telefonátem, který rodiče může stát i několik tisíc korun. Podobně fungují i falešné e-shopy.

Opět platí, že by rodiče měli děti naučit opatrnosti a informovat je o možném nebezpečí. "Místo toho, aby se rodič ptal, co mělo dítě k obědu, může se zeptat, co dnes zajímavého viděl na internetu, co ho zaujalo anebo naopak naštvalo," radí Dočekal.

 

Právě se děje

před 5 hodinami

Nejméně 20 mrtvých si vyžádala série výbuchů na vojenské základně

Nejméně 20 mrtvých si vyžádala série výbuchů na vojenské základně u města Bata v Rovníkové Guineji. Další stovky lidí byly podle médií zraněny.

Zdroj: ČTK
Další zprávy