Nahé fotky dětí na Facebook nepatří, rodiče přilákají akorát pedofily, tvrdí odborník

Magdaléna Medková Magdaléna Medková
29. 5. 2019 6:01
Děti jako oběti tzv. virtuálních predátorů je téma připravovaného celovečerního filmu Víta Klusáka a Barbory Chalupové. Dokumentaristé při natáčení odhalili, že až 41 procent dětí přiznává zkušenost s pornografickými materiály zaslanými od jiné osoby. Před pedofily a dalšími hrozbami internetu by přitom měli své potomky chránit především rodiče. Společně s Danielem Dočekalem, spoluautorem knihy Dítě v síti, jsme dali dohromady deset hrozeb, na které by rodiče měli dát pozor.
Foto: Shutterstock

V online hrách jsou skrytí zloději

Minecraft, GTA, World of Tanks jsou jen příklady online her, kde dítě může narazit na nebezpečné podvodníky. Pod falešnou identitou a motivem z dětí mámí telefonní číslo a osobní údaje. Jakmile je získají, nakoupí přes internet různé služby a poprosí dítě o ověřovací kód. To s vidinou slíbené odměny řekne podvodníkovi vše, co potřebuje.

"Rodiče musí hry sami dobře znát, zjistit si o nich informace a vědět, co dětem při chatování hrozí. Platí, že rodiče by měli s dítětem komunikovat, vědět, s kým hraje a s kým se při hrách baví," říká Dočekal. Dítě by mělo mít v rodičích oporu a v případě nejistoty se na ně obrátit.

 

Právě se děje

před 5 hodinami

Nejméně 20 mrtvých si vyžádala série výbuchů na vojenské základně

Nejméně 20 mrtvých si vyžádala série výbuchů na vojenské základně u města Bata v Rovníkové Guineji. Další stovky lidí byly podle médií zraněny.

Zdroj: ČTK
Další zprávy