"Dům Darth Vadera" je na prodej za 90 milionů. Postavil ho fanoušek Hvězdných válek

Magazín Magazín
31. 5. 2021 14:42
Fanoušci Hvězdných válek, kteří se touží přidat k temné straně Síly, by měli zpozornět. V texaském Houstonu je totiž na prodej dům, který vypadá jako sídlo slavného záporáka Darth Vadera. Realitní makléři z aukční síně Sotheby's futuristickou stavbu z počátku 90. let nabízejí za 4,3 milionu dolarů (skoro 90 milionů korun).
Darth Vaderův dům sídlí v Houstonu a zvenčí svým tvarem připomíná helmu proslulého antihrdiny vědecko-fantastické ságy Hvězdné války.
Darth Vaderův dům sídlí v Houstonu a zvenčí svým tvarem připomíná helmu proslulého antihrdiny vědecko-fantastické ságy Hvězdné války. | Foto: Sotheby's International Realty

Darth Vaderův dům stojí v Houstonu, nejlidnatějším městě amerického státu Texas, a zmíněný přídomek si získal tím, že svým tvarem zvenčí připomíná helmu proslulého antihrdiny ságy Hvězdné války. V roce 1992 si ho nechal postavit zámožný chirurg Jean Cukier, který populární sérii fandil.

Architektonický výstřelek vypadá, jako by se na jinak tradičním texaském předměstí West University Place usadili mimozemšťané. Jeho interiér se rozkládá na 7040 stopách čtverečních (654 metrech čtverečních) a zahrnuje čtyři pokoje, pět koupelen, studovnu, knihovnu, několik obýváků a garáž pro čtyři auta. Informoval o tom zpravodajský web stanice CNN.

Všechno vybavení je v minimalistických černobílých odstínech a futuristických tvarech. Fanoušky Hvězdných válek pak jistě potěší, že když si v obytných prostorách večer zapnou osvětlení, bude se při pohledu zvnějšku zdát, že se Darth Vaderovi pod helmou rozsvítily oči.

Má to ale háček. Zájemci, kteří by rádi bydleli v sídle temné strany Síly, musí mít na účtu minimálně 4,3 milionu dolarů (skoro 90 milionů korun). Právě za tuto cenu je totiž nemovitost nyní na prodej.

Mohlo by vás zajímat: Proč pořád pípá? Veselovský vs. R2-D2

Chtěl být droid R2-D2 někdy rytířem Jedi? Kolik vydrží na jedno nabití? Exkluzivní interview s kosmickým servisním robotem série Star Wars jen v DVTV | Video: Martin Veselovský
 

Právě se děje

teď

ČEZ plánuje do roku 2030 investovat do modernizace tepláren 30 až 40 miliard Kč

Energetická společnost ČEZ plánuje do roku 2030 investovat do modernizace a transformace svých teplárenských lokalit na nová paliva 30 až 40 miliard korun. Největší část půjde do lokality Mělník. Místopředseda představenstva ČEZ Pavel Cyrani na úterní konferenci Institutu pro veřejnou diskusi o budoucnosti českého teplárenství uvedl, že celkové investiční výdaje v Mělníku mohou od letoška do roku 2030 dosáhnout na 20 až 30 miliard korun.

"Lokalita Mělník dodává teplo pro Prahu, je největší a představuje tedy největší část investic. Do transformace ostatních teplárenských lokalit ČEZ na šetrnější zdroje předpokládáme investovat do deseti miliard korun celkem," řekl mluvčí ČEZ Roman Gazdík. Další teplárny má polostátní energetická společnost v Trmicích, Dětmarovicích, Hodoníně, Poříčí, Dvoře Králové nebo Jindřichově Hradci.

Zdroj: ČTK
před 46 minutami

Slavná sopranistka tvrdí, že s ní francouzská policie jednala jako se zločincem

Jihoafrická sopranistka Pretty Yende tvrdí, že s ní francouzští policisté při kontrole na letišti Charlese de Gaulla v Paříži zacházeli jako se zločincem. "Svlékli mě a prohledali, jako bych byla zločinec, a umístili mě do cely," tvrdí zpěvačka.

Ta podle policistů přicestovala v pondělí z Milána na jihoafrický pas, v němž neměla vízum. "Nebyl tam ani v jedné chvíli žádný incident," tvrdí policejní zdroj a popírá, že by se sopranistka kvůli letištní kontrole musela svléknout. Z místnosti, kde čekala na vyřízení případu, vyšla po hodině a půl s vízem, které jí povolovalo vstup na francouzské území, a barva její kůže nehrála žádnou roli, řekl zdroj z letiště agentuře AFP. "Pro lidi, jako jsem já, je policejní násilí skutečné," tvrdí naopak pěvkyně. Do Francie přiletěla proto, že zpívá Belliniho operu Náměsíčná v Théâtre des Champs-Élysées.

Zdroj: ČTK/AFP
Další zprávy