Vytrvalec Froome, kondor Quintana, pistolník Contador. Koho se vyplatí sledovat na Tour?

Štěpán Straka
1. 7. 2017 9:15
Ještě v sobotu při ostrém startu jich bylo deset. Závodníků, které se během Tour určitě vyplatí sledovat. Už první časovka dlouhá pouhých 14. kilometrů však z tohoto seznamu škrtla prvního muže. Po těžkém pádu v závodě nepokračuje smolař Alejandro Valverde. Na koho se vyplatí v dalších etapách upřít pozornost? Pojďte se podívat na výběr komentátora Eurosportu Štěpána Straky.
Richie Porte
Richie Porte | Foto: Dacoucou, Wikimedia Commons

Richie Porte: smolař, který je před Tour ve skvělé formě

Loňské páté místo v celkovém pořadí Tour de France potvrzuje ambice lídra sestavy BMC na pódiové umístění na Grand Tour. Jeden z nejtalentovanějších cyklistů současnosti vtrhl do světové cyklistiky na Giru di Italia 2010, kde hned jako debutant získal 7. místo v konečném pořadí a bílý trikot nejlepšího závodníka do 25 let.

Od té doby se však s ním na třítýdenních závodech táhne série smolných momentů. Loňský ročník Tour nevyjímaje. Hned v druhé etapě do Cherbourgu zůstal stát v klíčové pasáži závodu s defektem a velkou časovou ztrátu si s sebou vezl až do Paříže.

Letos, nakonec jako každý rok, měl 32letý Tasmánec velmi dobrý vstup do sezony. Vyhrál domácí Tour Down Under i Tour de Romandie ve Švýcarsku. Před Tour de France je vítěz pěti týdenních závodů kategorie World Tour evidentně ve formě. Mezi favority Tour de France rozhodně patří, cyklistika však není jen o fyzické kondici - jinak by Porte už nějakou Grand Tour dávno vyhrál.