Vytrvalec Froome, kondor Quintana, pistolník Contador. Koho se vyplatí sledovat na Tour?

Štěpán Straka
1. 7. 2017 9:15
Ještě v sobotu při ostrém startu jich bylo deset. Závodníků, které se během Tour určitě vyplatí sledovat. Už první časovka dlouhá pouhých 14. kilometrů však z tohoto seznamu škrtla prvního muže. Po těžkém pádu v závodě nepokračuje smolař Alejandro Valverde. Na koho se vyplatí v dalších etapách upřít pozornost? Pojďte se podívat na výběr komentátora Eurosportu Štěpána Straky.
Romain Bardet
Romain Bardet | Foto: Shutterstock

Romain Bardet: velká naděje francouzských fanoušků

Bezpochyby největší naděje vkládají domácí fanoušci do 26letého závodníka týmu Ag2r Romaina Bardeta. Na vítězství svého krajana čekají Francouzi už 32 let a v případě Bardeta to není utopie.

Vloni byl druhý, letos pojede už svou pátou Tour a má za sebou především v horách silný tým. Navíc mu stejně jako u Quintany bude sedět převaha horských etap oproti časovkám. Jenže letošní sezona vítěze dvou etap Tour de France zdaleka neprobíhá ideálně.

Nejprve si utrhl ostudu na Paříž-Nice, kde byl hned v první etapě vyloučen, protože se při dojíždění pelotonu držel auta. Zatím nemá žádné vítězství a pouze v Katalánsku se dostal do první desítky celkového pořadí etapového závodu World Tour. Navíc už teď je jasné, že Tour kvůli zranění nepojede jeho klíčový domestik Mikael Cherel.

Na druhou stranu Bardet svým loňským druhým místem ukázal veliký talent a také umí čelit enormnímu tlaku francouzských médií a veřejnosti, která po dlouhém půstu prahne po domácím vítězství.

 

Právě se děje

Další zprávy